Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nárcisztikus és bordenline...

A nárcisztikus és bordenline személyiségzavarban szenvedő emberek rossz emberek?

Figyelt kérdés

Facebook-on beléptem egy nárcisztikus személyiségzavarrol szóló csoportba, mert érdekelt a téma.

Szeretném megérteni a nárcisztikus embereket, és azokat, akiket nárcisztikus szülők neveltek. Nekem anyukám nárcisztikus (teljesen biztos), járok is pszichológushoz,

Sokáig utáltam anyámat, és kicsit még haragszom rá, de próbálom elfogadni hogy ő ilyen, és így feldolgozni és megbocsátani. Viszont mivel az anyám, nyilván vannak tulajdonságok, amiket megörököltem tőle... És anyámat rossz anyának és nagyon önző embernek tartom, mert az is... De mivel hasonlítok rá... Utálom magam... Megijedtem, hogy talán én is nárcisztikus vagyok.

De aztán a pszichológusom szerint nem vagyok az, nárcisztikus vonások vannak bennem, és nem szeretem magamban ezeket a tulajdonságokat.... Aztán elkezdtem gyanakodni, hogy bordenline vagyok...

A lényeg, hogy abban a csoportban, mindenki úgy beszél a nárcisztikusokrol mintha olyan bűnös rossz emberek lennének, akiktől felni kell, és akiket utalni kell. De szerintem már mindenkire rá mondják. És szerintem van a csoportban olyan is, aki saját maga hasonlít a nárcisztikusra,

Mindenki az exet szidja... Senki nem ír olyat hogy igen bennem is van hiba...

És a bordenlinet is össze keverik már a nárcisztikussal



2023. jan. 13. 20:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
39%

Kisfyermekként áldozatok. Utána igen azzá válnak, az alap "rossz" ember az NPDs.

Direkt mossák össze mostanában az bordival. Sztem. Nem jószándekból.


Mindazonáltal mindenkinek vannak narcisztikus pillanatai, vonásai, idoszakai. Nem ugyanaz, mint a hardcore NPD, ami személyiségzavar és nem gyógyítható.

2023. jan. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%
A legrosszabb, hogy nem bírják a kritikát, támadásnak veszik, képtelenek az önmegfigyelésre, kifelé mutogatnak, de valójában magukra. Például ez is egy kritika, ha szarul esik, gyanakodhatsz.
2023. jan. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg tőle, hogy miben érzi úgy, hogy fejlődnie kellene.

NPDs erre képtelen, csak azt tudja, mondani, hogy ő már tökéletes így, teljesen rendben van így (holott ez láthatóan nem igaz). Az súlyosabb már a kérdést is támadásnak veszi esetleg.

Egy normális ember természetesen meg tud nyílni közeli ismerősének arról, hogy miben lehetne jobb.

2023. jan. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
Egy igazán önző nárcisztikus ember csak azt hallja meg, amit hallani akar, nagyon durván szűri az információkat. Ami hízeleg neki az jöhet, ami számára kellemetlen azt kirekeszti és támad.
2023. jan. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
97%

Miért hiszed hogy borderline vagy? Az egy teljesen más dolog. Ha van hajlamod és te ezzel tisztában vagy akkor ez ez nagyon jó út a felé hogy menjen tönkre pl a fontosnak tartott kapcsolatod e miatt.

Mert a nárcisztikusok nem ugyanolyanok. Vannak fokozatok is. Én is ismerek párat, egyértelműen azok. Nem ugyanolyan emberek mégsem. Még azt se mondhatni hogy mindenkinek feltűnési viszketegsége van, mert nem. Vannak akik egyszerűen szeretnék élni és nem érdekli őket hogy mit mond más (a jó értelemben véve). Bármennyire is furcsa van olyan közöttük aki jó ember. Szeretik a közvetlen családtagjaikat, szeretik az állatokat, segítenek embereken...ez nem vall rossz emberekre szerintem.

Csak ott van az a dolog amivel nem lehet megbékélni, és amiért mégis nehéz velük együttélni. Hogy imádják magukat, nem látják be a hibáikat, nem kérnek bocsánatot, szeretnék kontrollálni.. Tudom hogy fura de a kettő nem zárja ki egymást. Ugyanúgy vannak érzelmeink, viszont nehéz velük együttélni a fennt említett dolgok miatt. Van olyan ember akivel én 1 napot se bírnék ki egy házban. Nem rossz ember csak nagyon szereti magát ami engem zavar. Szóval ez nem jelenti feltétlenül hogy rossz ember csak szimplán elviselhetetlen sok dologban.

Vannak rossz emberek is de ők akkor is rosszak ha éppen nem nárcisztikusok.

2023. jan. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Én szívesen beszélgetnék veled. Vélhetően dupla annyi idős vagyok, mint te (ez nem baj), nő. Én is benne vagyok abban a csoportban (meg még három másikban). Diagnosztizált nárcisztikus.
2023. jan. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
54%
Ott mar nagyon nagy a gond, ha a borderline-t osszepancsoljak a narcizmussal. Amator eszosztogatok, hajaj.
2023. jan. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
16%
Betették az NPD-t a bordi alá ez már hivatalos
2023. jan. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
51%
Mert az is volt, csak sokszor rejtetten.
2023. jan. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
18%
A két személyiségzavar nagyon gyakran jelentkezik együtt. Akinek BPD-je van, gyakran mutat nárcisztikus vonásokat. Szakember tudja csak elkülöníteni miről is van szó igazán. A 7-es válaszadó véleménye tűnik nekem igazán laikusnak vagy amatőrnek, pont olyannak, aki az ilyen csoportokban szitkozódik az exére és onnan vannak csak ismeretei a témában.
2023. jan. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!