Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi értelme van az időjárásról...

Mi értelme van az időjárásról vitatkozni?

Figyelt kérdés

Tényleg nem értem, és ezért írtam az emberi tulajdonságok rovatba. A minap kollégáim körében fültanúja voltam egy "érdekes" beszélgetésnek. Megint elkezdett özönvizezni, egyhuzamban sokáig esni, amikoris az egyik kollégám, aki köztudottan a kevés szabadidejét a szabadban tölti, annyit talált mondani, hogy hogy utálja az esőt, meg az ilyen napokig való szürke borútól lel lehet jönni az életről, stb.

Erre jött egy két önjelölt szellemi világítótorony és megvédték az időjárást, hogy "pedig kell az eső a földeknek" stb, meg ha nem esne akkor ez meg az lenne stb. A kolléga annyit kérdezett vissza, hogy "de attól még nincs jogom utálni?" - mondta, hogy az eszével tudja, illetve azt is, hogy ez része a természetnek, de nem szereti.

Tényleg nem értettük páran, hogy amiatt, hogy nem szereti az esős időt, miért kellett beleállni?

De tényleg: bármennyire is természetes, de nincs joga az embernek utálni a szar időt? (Mintha bármi is múlna, mintha bárkinek is lenne ráhatása.)


2023. jan. 14. 11:21
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem értem a " két önjelölt szellemi világítótornyot" én sem- az, hogy rossz kedve lesz tőle, és emiatt nem szereti, nyilván nem azt jelenti, hogy nem tudja, hogy attól még szükség van rá
2023. jan. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kérdés, hogy releváns-e abból a szempontból az az infó, hogy "szükség van az esőre", hogy ő utálja.


Szerintem joga van utálni. Attól nem lesz aszály, hogy valaki utálja az esőt.

2023. jan. 14. 11:28
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Joga van utálni, ez mindenkinek az önálló döntése.

A vitatkozókról annyit, hogy vannak emberek, akiknek "lételemük" beleállni másokba, keresik, hogy mikor lehet kritizálni valakit valamiért akár tök êrtelmetlen dolgok miatt is.

2023. jan. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
14%
Mindenki másmilyen szemüvegen keresztül látja a világot, ahogy a példában is írtad. Valakinek tönkre teszi a napját, valaki örül, mert kell a földnek, valaki meg a valósághoz legközelebb állva elfogadja, hogy egy tény az eső, ami szemmel látható, és nincs rá hatásunk. Amit az eső köré mozizunk, az csak a fejünkben van.
2023. jan. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem értem, hogy a 4-est miért pontozták le, mert a legjobb eddigi válasz. (Én adtam egy zöldet, hogy javítsam kicsit a statisztikáját.)
2023. jan. 14. 13:00
 6/7 anonim ***** válasza:

"Kérdés, hogy releváns-e abból a szempontból az az infó, hogy "szükség van az esőre", hogy ő utálja."

Pont ezt mondtam: attól még, hogy nem szereti, nem azt jelenti, hogy nem tudja, hogy a természet fontos része. Tehát nem, nem releváns.

2023. jan. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Értelmetlen vita, de ugye egy vitához két ember ekll...
2023. jan. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!