Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az normális ha akkor érzem...

Az normális ha akkor érzem boldognak magam ha másokat látok szenvedni?

Figyelt kérdés
Pl a ha a suliban körülöttem mások boldogok akkor nagyon dühös vagyok rájuk és nem bírom elviselni őket, persze ezt nem mutatom ki hanem inkább eljátszom azt hogy én is örülök velük együtt, de nagyon dühös vagyok olyankor ha valaki boldog és nem csak a suliban hanem otthon is mikor valami probléma van csak akkor tudok örülni és nevetni amikor látom azt hogyha valaki sír és szinte már azon a szinten van hogy öngyilkos lesz. De pl az is örömet okoz amikor vért látok pl amikor valakinek vérzik pl az orra annak is kifejezetten örülök szerintetek normális vagyok vagy baj van velem? /L

2023. jan. 16. 21:11
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Úgy gondolod?
2023. jan. 16. 21:55
 12/25 anonim ***** válasza:

"Arról még nem én tehetek hogy gond van velem"

Lehet, hogy nem te tehetsz róla, de az már a te felelősséged, hogy felismerd a problémát és tegyél ellene. Lehet, hogy csupán annyi gond van veled, hogy alacsony az önbizalmad, nem tartod sokra magad, és ezt úgy próbálod ellensúlyozni, hogy annak örülsz, ha másnak rossz. Az első komoly lépés, hogy felismerted a szituációt, a következő az lenne, hogy kérj szaksegítséged, elsősorban a saját érdekedben. Egy stabil énképpel, kellő (de nem túlzott) önbizalommal rendelkező embernek semmi szüksége nincs arra, hogy mások szenvedésének örüljön.

Jelenleg is ismerek egy ilyen embert. Szerencsétlen buta mint a tök, és úgy próbál "kompenzálni", hogy másoknak rosszat akar és örül annak, ha bárkivel bármi rossz történik, akár apróság is. Így jobban érzi magát, de közben egyetlen értelmes ember sincs körülötte, akinek egy csepp esze van, az kerüli.

2023. jan. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Igen értem mit mondasz de már egészen kiskoromban is voltak ilyen érzéseim próbáltam magamat kezelni azzal hogy elkezdek valami másra gondolni de egyszerűen nem sikerült.
2023. jan. 16. 22:07
 14/25 anonim ***** válasza:
Akkor pláne fordulj szakemberhez.
2023. jan. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Hmm... Szereted az életed? Meg vagy elégedve azzal amid van, vannak céljaid, és igyekszel is elérni ezeket?


Mert általában "a nyomor szereti a társaságot", azaz ha te nyomorultul vagy, akkor örülsz ha látod, hogy másoknak is rossz.

2023. jan. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék, bár mennyire furcsának találjatok a dolgot azt gondolom hogy a szakeember rajtam nem tud segíteni csak gyógyszereket ír ki még beszélget velem és úgy érzem ez nem segítség..

..

2023. jan. 16. 22:22
 17/25 anonim ***** válasza:
44%

Hát ha esélyt sem adsz annak, hogy segítséget kapj, akkor nem is fogsz.

Azt vártad talán, hogy itt majd jól vállon veregetnek, hogy peeersze, normális örülni annak, hogy mások szenvednek?

2023. jan. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
15-ös válaszolónak az a válaszom, hogy nem igazán szeretem soha sem örültem semminek meg senkinek se az egyetlen célom az hogy tanár lehessek de ha nem is jön össze akkor pedig egy szalonba szeretnék majd dolgozni.
2023. jan. 16. 22:31
 19/25 anonim ***** válasza:
60%
Egyáltalán nem normális, tényleg el kellene menned orvoshoz!
2023. jan. 17. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
60%

Az ilyenekből lesznek a sorozatgyilkosok.

Tényleg tiszta őrültek házává kezd válni ez a platform!

2023. jan. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!