Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tartsam meg a véleménye...

No_Name3 kérdése:

Hogyan tartsam meg a véleményemet magamnak?

Figyelt kérdés
Néha úgy érzem, hogy fölöslegesen mondok valamit. Nyilván olyan is van amikor valaki valamit mond elkap a hév és egyből mondanám a véleményemet, de nyilván megakarok tanulni jó hallgató lenni, de egyébként... Mennyire éri meg elmondani a véleményedet a másiknak? Mert úgy tudom, hogy véleménye mindenkinek van, de a másé senkiét se érdekli. Meg szerintem jobb, bár tőlem még nem kértek tanácsod (gondolom biztos van valami oka), de megéri megosztani? Vagy várjunk, hogy maguktól jöjjenek rá, hogy nekik mi jó? Esetleg kérdezzek azzal kapcsolatban? Nyilván gondolom nem jó magadba tartani az érzelmeidet.. Mit gondoltok?

2023. jan. 17. 18:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy vagyok vele ha úgy érzem a véleményem valamilyen formában előre viszi a beszélgetés, akkor el mondom. De ez nem olyan gyakori. Gyakrabban történik az, hogy addig nem mondom el a véleményemet amíg nem kérdez rá a személy. Ez nehéz lehet mert sokszor nekem is élő jön az, hogy el akarom mondani a véleményemet is a dolgro, de inkább nem mondom el. Helyette inkább próbálom megérteni és sok kérdést feltenni erről a témáról es az álláspontról amilye van a másik személynek. Alapból ha kérdéseket teszel fel, akkor azzal sohasem rontasz el semmit, az a legjobb ha nyitott kérdéseket teszel fel amire nem 1 szavas a válasz hanem a válaszolo sokáig beszélhet a témáról.
2023. jan. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát miért lenne fontos a véleményedet közölni? Miért lenne baj, ha nem mondod meg? Mit hagynál ki?


Alapjában szerintem a véleménynyilvánítás nem zavarja az embereket. A mögötte lévő szándék inkább.

Amikor például senki nem kérdezett valakit, hogy mi a véleménye, de ő magától, fennhangon elkezdi mondani, hogy hát szerinte, meg ő így látja, de ilyen megingathatatlan magabiztossággal, hogy az úgy van, és még jó hangosan is, hogy minél többen tudják meg hallják, ott nálam felmerül a kérdés, hogy akkor most ez vajon neki mit szolgál, hogy elmondja meg hogy így mondja el. Hogy most provokálni akar, vagy erőt fitogtatni, vagy téríteni a népet, vagy meggyőzni, vagy a mélyen tisztelt publikumot tudatni, hogy neki van igaza vagy miért?

Szerintem ha nem csak arról szól, hogy elmond egy nézőpontot meg egy megközelítést, valamelyest nyitottan, azt az emberek megérzik. Hogy igazából nem véleménycserét akar vagy mélyebb beszélgetést, hanem akkor provokálni, vagy erőt fitogtatni most hogy egy példa legyen a sokból.

Ezért nem is az van, hogy a véleménye az ami kicsit taszító lehet az embereknek, inkább ez a kitárulkozás a semmiből. Plusz ilyenkor feltételezhető, hogy az adott mögöttes szándék befolyásolhatja a véleményt is, és csak azért lehet azon az állásponton. Ez lehet a valóságban nincs így, de szerintem az emberekben felmerülhet, hogy így lehet.

2023. jan. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát én még így nem gondoltam bele. Erősíti bennem, hogy akkor kéne a véleményemet mondanom amikor kérdezik, mert eléggé félreérthetően is lejöhet végülis. Köszönöm a tanácsokat.
2023. jan. 17. 21:22
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha nem követed az átlag magyar politikai viták trendjét a kirekesztő dogmagikus kijelentesekkel (aki nem így gondolja, az hülye/migráns/sorosfizeti/fideszes/nemismagyar/stb.) az mar plusz pont.
2023. jan. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Akarnám mondani, hogy nem. Remélem nem vagyok ilyen
2023. jan. 17. 21:25
 6/11 anonim ***** válasza:
#1 es vagyok. De alapból nem illő minden egyes esetben el mondani a véleményed, mert ha minden egyes téma után ezt teszed arra nem nézve mit mondott a másik, akkor az emebrek nem fognak veled akarni beszelni mert mindig amikor próbálnak veled beszélgetni és te mindig el mondod a véleményed, akkor mindig magadra irányítod a figyelmet. És ki szeret valaki olyannal beszélni aki csak magáról beszél.
2023. jan. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mármint arra gondolsz amikor nem kérdeznek és akkor mindig elmondom a véleményem? Az is bele tartozik amikor valaki kéri a véleményedet, vagy az úgy rendben van?
2023. jan. 17. 21:45
 8/11 anonim ***** válasza:
Arra gondolok amikor nem kérdik a véleményed, akkor nem kéne elmondanod. Ha kérdik, akkor elmondhatod.
2023. jan. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Vagy ha nagyon véleményt szeretnél nyilvánítani, akkor meg teheded, de előtte érdeklődj az iránt a válasz iránt amit a másik adott. És utána ha befejezte a mondanivalóját, akkor mond el a tiédet.
2023. jan. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Okés. Köszike
2023. jan. 17. 22:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!