Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mért élnek az emberek "felnőtt...

Mért élnek az emberek "felnőttes" életet? Más is érez így?

Figyelt kérdés

Azt látom ebből a topicból is, hogy sokan emberfeletti erőfeszítéseket tesznek olyan dolgokért, amik feleslegesek, értéktelenek és örömöt sem okoznak. Utazás, autó, a szükségesnél többet tudó tárgyak, ingatlanok, gyerekek, állatok, stb.

És értetlenül nézem, minek.

Én örülök, ha nem kell ezekkel foglalkoznom, én ezt csak tehernek látom.

Ivás, cigaretta, ezek kifejezetten büdös és rossz ízű dolgok, és még drága is.

Még biztos jutna eszembe, ha törném a fejem.

Mért érdeklik ezek az embereket? Mért vonzódnak hozzájuk?



2023. jan. 18. 21:39
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
72%
Hat ezek eleg alap dolgok az emberek nagy reszenek 😀 Ezek okoznak nekik oromot, elegedettseget. Valszeg nekunk meg a te eleted, dolgaid lennenek halal unalmasak es semmilyenek 🤷
2023. jan. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
83%

Ami számodra felesleges, az más számára nem felesleges.


Nem bámulhatja mindenki a plafont, mert szerinted az a helyes.

2023. jan. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
80%
én pl örömmel ülök bele minden reggel az autómba.. szóval az hogy felesleges, meg nem okoz örömet.. nem igaz.
2023. jan. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
96%
Nem vagyunk egyformák. Engem se mozgat sok minden.
2023. jan. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
89%

Hát lakás pl azért kell mert fsznak van kedve 150ezres alnit fizetni. Pl.


Nem mindenki lakhat otthon az snyja sggében.

2023. jan. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:

3: Nem arról van szó, hanem így az egész csomag együtt, miközben tudható, hogy nem okoz neki örömet, zombi életet él.

Mondok konkrét példát, pl. itt ez a fiú, 2. bejegyzés:

https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__szaki..

2023. jan. 18. 22:01
 7/40 anonim ***** válasza:
90%

Az élethez nyilván így is hozzá lehet állni, hogy minek. Minek utazni, cigizni, inni, kutyát tartani, autót venni, kirándulni, étteremben enni stb., addig folytatod míg szeretnéd.


Ezeket amiket most én itt leírtam (meg amiket te is fentebb) csupán eszközök, de nem ezek a lényeges dolgok, hanem az eszközök által megélt élmény és tapasztalás.


Ha elutazol, nem az fogja megadni az örömet, hogy kimondod, hogy te most utazol. Hanem az a tapasztalás, amit az utazás alatt élsz át.


Az állattartásban az állat csak "eszköz", nem maga az eszköz adja meg az örömöt, hanem az a 15 év amit vele eltöltesz és mellette tapasztalsz.


Nyilván lecsupaszíthatjuk az életet, víz, oxigén, meg némi élelem, ami lehet akár naponta pár szem bogyó az erdőből, mert hát igazság szerint az emberi léthez ennyi pont elegendő, nem szükséges hozzá se több, se kevesebb.


De ha ittál életedben 1 pohár kólát, vagy ettél 1 kanál Nutellát, vagy esetleg életedben beültél 1 cukrászdába majszolni bármit is, akkor nem is igazán értem miért született meg ez a kérdés.


Mert sem a kóla, sem a Nutella, sem pedig a cukrászda nem szükséges a mindennapi élethez. Ahogy az internet sem, mégis az interneten írtad ki ezt a kérdést, amihez van egy eszközöd is, csak nem tudom, hogy minek?


Minek dolgoztál és adtál pénzt egy eszközért amin kiírtad ezt a kérdést?

2023. jan. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
54%

Azokra az ismerőseimre emlékeztetsz, akik lenéznek engem azért, mert egyetem mellett iszok,cigizek és bulizok. Ahány ember, annyi ízlés.

A felsoroltak közül pl az utazást nem értem miért nem "örömöt okozó". Te nem szeretnél elutazni egy másik helyre,országba, hogy megtapasztald ott milyen szórakozási lehetőségek vannak, vagy megtapasztalni a kulturális különbségeket, megnézni olyan helyeket, amiket csak a Tv-ben láttál eddig?

2023. jan. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
86%

Miért, te milyen életet élsz, kérdező?


Gondolom csak dolgozol, laknod kell valahol, zabálni is muszáj, meg munkába jutni valahogy, ezek mellett az ember meg szívesen csinál olyat, aminek örül. Mi értelme van a macskámnak? Hát értelme semmi, csak örülök neki mert szeretem.

2023. jan. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:

6: Ahogy fogalmaztam: erején felül. És úgy, hogy nincs rá SZÜKSÉGE.


Arra értettem, ha már megvan 2-3 lakás, amiből már bevétel is van, és nem azért hajtja a negyediket, ötödiket, meg az 500 000 Ft feletti bevételt, mert örömét leli az ingatlanban vagy a pénzben.

Mért nem tud leülni és örülni neki?

(Ismerek nyugdíjasokat 170-190 000 Ft-os nyugdíjjal és/vagy passzív jövedelemmel, és élnek mint Marci Hevesen, élvezik az életet, járnak ide-oda, társasági életet élnek, fürdőbe, üdülni mennek, stb.)


A Te példádnál maradva például nem mindegy, hogy 230 000 Ft-os fizetésből és nulla más forrásból akar az ember mindenáron 60 milliós lakást teszemazt Győrben (ez a görcsös, örömtelen verzió), vagy kitalál egy sokkal olcsóbb megoldást magának, a teljes örömtelen életmódja megváltoztatásával.

150 000-res albit fizetni se kötelező.

Tajvanon pl. 80 000 Ft egy fullextrás albi.

Ceylonon meg szállodában tudsz lakni annyiért 3 hónapig.

Sok variáció van.

2023. jan. 18. 22:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!