Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az hogyha azt...

Miért van az hogyha azt mondják feleséged nincs gond azt mondják apád nincs gond azt mondják tesód nincs gond azt mondják haverod nincs gond azt mondják anyád gond van?

Figyelt kérdés
2023. jan. 30. 14:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert az anyád=k.rva anyád, azaz szitkozódás. Olyan meg nincs, hogy k.rva tesódat vagy ilyesmi.
2023. jan. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudom de aki egy "anyád"-on annyira megsértődik az egy gyökér. Teljesen egyértelmű, hogy semmi baja nincs az anyjával, csak ez volt az első szidás, ami eszébe jutott.
2023. jan. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%

#2:

Ahogy te is egy gyökér vagy, ha bárkinek az anyját a szádra veszed ok nélkül.

2023. jan. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Anyád
2023. jan. 30. 15:20
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez ilyen tanult reflex amit elsajátítanak szocializáció során. Ha meghallják meg kell vadulni mert ezt látták a környezetükben.
2023. jan. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én így kezdtem el értelmezni:

"Miért van az, hogyha azt mondják, feleséged nincs,: gond. Azt mondják, apád nincs --> gond. Azt mondják tesód nincs, gond."

Szükséges bele néhány vessző. :):):):)

Amúgy, nekem volt olyan osztálytársam, aki poénból néha mondta másoknak , hogy apád, tehát, az ott nem konkrétan szídás volt, azértis nem anyádot mondott; és nagyon kedvesen, vicceskedve, nevetve mondta valamire ezt reakcióként. Valami szintén vicceskedős, humorosan csipkelődős megjegyzésre, vagy valami. Szal valami olyanra, amit szintén nem szántak sértésnek. Lehetett ez akár ténymegállapítás is, de lehetett tehát viccesen, kedvesen, szeretgetve-csipkelődős megjegyzés is. :):) :):):)

2023. febr. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én azt szoktam mondani, hogy: anyéd! S ha kiakadnak, közlöm: Nincs is ilyen magyar szó!!!
2023. febr. 15. 20:01
 8/9 anonim ***** válasza:

Az már csak olyan, játékosság, mintha elgépelte volna; mert a billentyűzeten egymás mellett van az á meg az é.

De ezt is lehet sértőn, meg nemsértően mondani.

Hogy mi van írva az arcára; azon múlik, hogy komolyan gondolta-e, vagy csak így "lazáskodik-poénkodik". Ja meg, hogy utána amit mond, kedvesen teszi -e , vagy lenézően , degradálóan beszél innentől így veled; vagy ugyanúgy poénkodik, barátian áll hozzád stílusban továbbra is.

2023. febr. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 xp ali ***** válasza:
Mert az anyád az a "b+ a qva any.d" rövidítése.
2023. márc. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!