Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyik jelensége(ke)t utáljáto...

Melyik jelensége(ke)t utáljátok leginkább a facebookon?

Figyelt kérdés

Én többek között:


1. Ha egy párnak közös profilja van. Attól még, hogy együtt vannak, két külön ember, a fenébe is! Itt mindig csak arra tudok gondolni, hogy a nő leuralja és teljes kontroll alatt tartja a papucs pasiját.


2. Nem láthatóak az ismerősei. Számomra érthetetlen, ennek mi az oka? Miért titkos, hogy kiket ismer? Ha szégyenli őket, miért jelöli vissza?


3. Nem lehet ismerősnek jelölni. Mert ki a fene ő? Az atyaúristen? :) Az ilyen beképzelt embereket ki nem állhatom.


Aztán még lehetne sorolni...



2023. jan. 31. 21:34
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és kiegészíteném még azzal, hogy sokaknak förtelmes a helyesírása, ill. 2 mondatot nem tud leírni jó pár elgépelés nélkül, elég igénytelen.
2023. febr. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
52%

#30

Nekem pl pont azért van a párommal közös kép profilképnek, mert nem akarok ismerkedni. Azóta kevesebb üzenetet kapok vadidegen hapsiktól. :D

(Plusz nem szoktam magamat fotózgatni csak úgy, kb csak a párommal nyaralós fotók vannak rólam amik vállalhatók 😆 )

2023. febr. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
100%
32-es: Én nem raknék fel profilképnek se a gyerekemmel, se a párommal közöset, vagy pl. tájképet, vagy mondjuk a háziállatom van csak rajta, ettől még más nyugodtan. Ez csak egy szubjektív vélemény volt, hogy számomra furcsa, aki nem egyedül szerepel profilképen.
2023. febr. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
52%

#33

Ja, nem meggyőzni akartalak, csak leírni mi lehet szempont másoknál.

2023. febr. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
100%

A kifejtésben taglaltak közül nekem egyedül a "közös profilozás" fura, de eléggé. Nem is tudom elképzelni, hogy milyen lehet ez a gyakorlatban... mármint ezzel azt szeretnék sugallni, hogy ők csakis együtt érnek valamit, hogy amiről az egyiknek tudnia kell, arról azonnal a másiknak is? Nekem azért kényelmetlen lenne, ha mondjuk egy csoportchatben ilyenbe botlanék munka vagy barátikör területén, elvégre sosem tudhatom, míg le nem írja (és bízzunk benne, hogy tényleg az igazat írja), hogy akkor és ott épp kinek a nevében ír.


A kifejtés 3. pontját illetően: jelen pillanatban csak az ismerősök ismerősei jelölhetnek be. Ezt azért csináltam, mert volt egy idő, amikor túlzás nélkül heti 20-40 jelölést kaptam olyanoktól, akiket még csak látásból sem ismertem, és már sok volt. A dolog pikantériája, hogy 2 profilképtől, a 2 sulimtól eltekintve csontüres volt a profilom. Azon a két képen sem volt semmi extra, semmi magamutogató..


A másik, amit nagyon nem bírok, pedig a posztok körül van, amit többen is boncolgattak előttem. Amikor szülinapokkor hosszú bekezdésekben, ország-világ előtt taglalja valaki, hogy mennyire szereti a másikat, és ilyen tipik', sablonos szöveggel indít. Nem azzal van a gond, hogy ilyent ír a másiknak, hanem ezt személyesen, vagy legalább privát üzenetben kellene. Szerintem.


A kicsi, pár éves gyerekekről való posztolást viszont nagyon nem támogatom. Nemcsak a pedók miatt, hanem szerencsétlen pici alig született meg, a FB máris az ő képeivel van tele. Túl kicsik ahhoz, hogy megértésék az offline, online világot, vagy épp véleményt tudjanak nyilvánítani a tényről, miszerint szüleik/nagyszüleik olyan képeket tesznek ki nyilvános felületekre, amiket régen fotóalbumokba tettünk..

Csakhogy ezek a gyerekek egy nap felnőnek majd, és nagy valószínűséggel pironkodni fognak, amikor meglátják, hogy miket tettek közzé róluk x éve.

Megértem, hogy a szülők büszkék, de nem kell mindent kiposztolni a gyerekről. Arról meg pláne nem, hogy a épp a hátsókertben hintáznak és rögtön mellévágni 20+ képet, bizonyítékképp.

2023. febr. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

Én is letiltottam a jelölést, illetve ismerőseim ismerősei jelölhetnek, a többit majd jelölöm én, ha megismerkedtünk. Az oka, hogy egy időben megtalált mindenféle kamuprofilos csaló, és napi 10+ jelölésem lett, ezzel sikerült leállítani. Azóta meg értelmet nem látom visszaállítani, működik így is.


Ami engem legjobban zavar, hogy tönkrevágta a marketplace-t a sok csaló, és egy hirdetett termékre jó, ha 1% valós ember ír. Na ezt nagyon, de nagyon unom, próbálok helyi csoportban hirdetni emiatt, de még így is marketről kelnek el inkább a cuccok.

2023. jún. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

Nekem közös profillosról meg van a véleményem. Nekem egy volt osztálytársam ő megmondta párja olyan féltékeny, hogy minden üzenetét szeretné olvasni, amikor külön facejuk volt azt is elakarta olvasni mindig.


Az ismerős jelölése funkció letiltása a sok kamuprofil miatt van, mert engem hetente jelölnek kamuprofilok, mindenféle hülyeséggel, pénzkicsalása miatt.


A kisgyerekes képeket se értem, nekem volt olyan ismerősöm aki hetente dobja fel a gyerekéről a képeket.


Meg amit utálnom "Boldog 24ik születésnapot" posztokat, az alatt meg olyan gáz égő képet tenni fel a másikról, hogy csak na. Tipikus lejáratós képek.

2023. jún. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!