Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Önigazolás, mikor rossz...

Önigazolás, mikor rossz munkahelyen dolgozó, nem túl irigyelni való életet élők folyton pl. folyton mondogatják, hogy ők okosak?

Figyelt kérdés

A való életben is van ilyen ismerősöm: értelmes alapvetően, de érettségije van, nem bezsél idegen nyelvet és elég gyakran munkahelyet vált, régóta erősen túlsúlyos. Ő folyton olyanokat mond, hogy értelmesebb, mint a diplomások stb.

Most a neten is belefutottam egy 40es férfiba, aki elsőre értelmes tűnt. Viszont mikor nem panaszkodott, egyfolytában nagyképűsködött, meg olyanokat mondott, hogy ő okos, és mégis hlyék között kell gyárban dolgoznia 20 éve.



2023. febr. 1. 09:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Igen. Saját magát elég sok ember tartja okosnak, ez nem jelent semmit.
2023. febr. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

Nem értem, hogy jön össze az, hogy valaki a nagy túlsúlya miatt nem kap jó munkahelyet és akkor már biztos nem okos?


Attól még lehet valaki értelmes, mert nincs diplomája.


Sok diplomás meg tényleg olyan hlye, mint a sgg, mert hiába beszél idegen nyelvet, magyarul helyesen írni nem tud, szöveget értelmezni nem tud, józanul gondolkodni szintén nem tud, de előszeretettel degradálja le a gyakorin is embertársait a nagy értelmességével miközben veri a mellét, hogy ő bezzeg diplomás és mindenki más idióta.

2023. febr. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%

Honnan veszed hogy valójában nem okos és nem kell tényleg hülyék között dolgoznia? Nem is ismered.

Nem inkább az van, hogy te ugyanazt csinálod amit másoknál rossznak tartasz? Lenézed a másikat rövid találkozás, kevés ismeret alapján és azt hiszed okosabb vagy és tudod nem neki van igaza?

" nem bezsél idegen nyelvet "

Ez tipikusan olyan érv amit az szokott használni aki magát okosabbnak hiszi csak mert ő beszél egy idegen nyelvet. És ha így van ennek mi köze az okossághoz? Én is beszélek meg rengetegen mások is, de a kollégáim jó része, aki régebb óta csinálja és nagyon jól a munkáját az meg nem. Okosak is mind. Mivel soha nem volt rá szükségük hozzá.

2023. febr. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A többség nem azt gondolja magáról hogy buta.

Az meg egy létező jelenség hogy a diplomától nem lesz valaki feltétlenül értelmesebb vagy nem minden területen.

Nekem 1 diplomám van férjemnek 2, és nem tudtuk segítség nélkül kitölteni a családi adókedvezményes papírt, hiába bújtuk a segédleteket, annyira kétértelmű volt.

Simán lehet valaki úgy menő ügyvéd hogy azt se tudja hogy kell kinyitni egy konzervdobozt mert soha nem volt rá szüksége, pedig egy majom is meg tudná csinálni.

Biztos vannak akik ettől kevésbé érzik magukat értéktelennek, másfelől viszont tény is.

2023. febr. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

2: "Nem értem, hogy jön össze az, hogy valaki a nagy túlsúlya miatt nem kap jó munkahelyet és akkor már biztos nem okos?"


nem írtam, h a túlsúlya miatt nem kap munkahelyet.


3: "Honnan veszed hogy valójában nem okos"


pl. mert órákig beszéltem vele?

2023. febr. 1. 10:06
 6/14 A kérdező kommentje:

4:


én se állítom, hogy a diplomától feltétlenül okosabb lesz vki, de az a tapasztalatom, hogy az átlag diplomás jóval értelmesebb, mint az átlag nem diplomás, ahogy az is, hogy aki egy nyelvet felsőfokon megtanult, az ÁLTALÁBAN nem lusta és buta.

2023. febr. 1. 10:08
 7/14 anonim ***** válasza:
50%

#6 "de az a tapasztalatom, hogy az átlag diplomás jóval értelmesebb, mint az átlag nem diplomás"

Hát, nem.

Diplomások között éltem le az életem, családomban is több a diplomás, mint akinek nincsen, nekem 2 van, páromnak 4.

Határozottan állítom, hogy az elmúlt 30 év tapasztalata az, hogy NEM értelmesebbek átlagosan a diplomások a nem diplomásoknál. Más az ismeretanyaguk, másképpen tudnak válaszolni, reagálni, de hogy ez nem igaz, hogy értelmesebbek lennének az bizony tapasztalat. És ebbe néha én is beletartozom ám, nekem is voltak olyan idétlenségeim amin csak pislogna egy "nem diplomás".

2023. febr. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
7: most erre mit írjak? mások a tapasztalataink.
2023. febr. 1. 10:15
 9/14 anonim ***** válasza:

"mások a tapasztalataink."


Így van!


Ezért nem kell 1 emberből általánosítanod és pláne nem kellett volna erről kérdést kiírnod - szóval, te se lehetsz sokkal okosabb nála! :)

2023. febr. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az ész van a legjobban elosztva a világon. Mindenki meg van róla győződve, hogy neki több jutott, mint másoknak. 😎
2023. febr. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!