Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez szerintetek a lelki béke,...

Ez szerintetek a lelki béke, és megvilágosodás vezető út, avagy egy tiszta sáv a végső megtébolyulás felé?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy elmúltam 32, és kicsit komoran kezdtem látni az életet. Úgy értve, eddig örökéletűnek gondoltam magam, de kezdtem belátni, hogy lassan az életem féltávjánál tartok, és már nem vagyok az a régi álmodozó, mint gyerekként, vagy tinédzserként. Viszont, elhatároztam, hogy nem fog beszippantani egy a fásult hangulat. Úgyhogy vettem mindenféle színes lámpákat, és elkezdtem táncolni. Kettős motivációból: Egyik, hogy mozgásnak nagyon jó. Minden nap szeretek sokat mozogni, de ha mondjuk este sokáig bent kell maradnom a munkahelyen, és csak este 8 után érek haza, főleg így télen, akkor már nincs sok kedvem elmenni egy másfél órás sétára, főleg, hogy közvilágítás se nagyon van, mert azon is spórolnak. Tökéletes megoldás erre az otthoni tánc. Van egy üres szobám erre a célra, tehát, mehet az one man show. Másik motivációm, hogy szeretnék fejlődni táncban. Elég sok mindent kipróbáltam már a világon, de táncban sosem voltam egy mester, és szeretném megtalálni a saját stílusomat. Szeretnék egy koreográfiát kidolgozni. Úgyhogy újév óta (mert ez volt a fogadalmam) olyan heti 2-3 alkalommal nyomok otthon egy kis táncot hót egyedül, amit el is neveztem "majomtáncnak", de nagyon hasznos, mert ezalatt az egy hónap alatt is nagyon sokat fejlődött a mozgáskoordinációm, és az erőnlétem is. Meg még fogytam is. Ráadásul vannak napok, mikor a tánc olyan szintű boldogsághormont termel, főleg, ha intenzív a mozgás, hogy a hátamon csak úgy csapdos a hideg. Valóságos transzba tudok esni. Csak dobálom le magamról a ruhákat, a végén meg már csak egy szál alsógatyába ropom. Na és, mikor ez megtörténik, akkor szoktam elgondolkodni a dolgon: most én teljesen megőrültem itthon, vagy maga vagyok a legújabb próféta, aki rájött a mindenek megoldására? Vajon egy kattant pávián vagyok, aki egyedül vergődik a szobában, mint bélféreg a forró serpenyőben, vagy én vagyok a legbölcsebb sámán, ki rájött az endorfintermelés forrására a négy fal között, és élek a lehetőséggel?


Engem amúgy rettenetesen boldoggá, és büszkévé tesz a dolog. A tánc, és a fejlődés. Na de mégis. Ki a fene táncol otthon este 11-kor egyedül alsógatyában?


Ráadásul még azon is gondolkodok, hogy nyáron kimegyek majd a tópartra, és ott is táncolni fogok. Nem fog érdekelni, ki néz hülyének, én akarok a vízzel táncolni. Eljutottam arra a szintre fejben, hogy végre a boldogságot keressem, ne pedig a másoknak történő megfelelést. Mondjuk, eddig is ilyen voltam. Csak eddig gyáva ahhoz, hogy kimenjek táncolni a tóhoz. Aztán lehet, hogy majd rám hívják a rendőrséget, hogy "itt vergődik egy őrült a parton, megijeszti a gyerekeket, kérem, távolítsák el" :D



2023. febr. 3. 03:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
A tik tok tele van ilyen otthoni amatőrködésekkel.
2023. febr. 3. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem inkább a bekattanáshoz vezető út. Az Indiában élő jógik, és tsi. a nyugati világban nem 100-as személyként lennének elkönyvelve.
2023. febr. 3. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Jót nevettem. 😃 Semmi gond nincs veled, hogy táncolsz, én is szoktam, csak nekem sajnos nincs rá külön szobám. Próféta tuti nem vagy, viszont legalább tudod, hogy érezd jól magad és hogyan legyél felhőtlenül boldog, önfeledt. Ezt nagyon kevesen tudják.
2023. febr. 3. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 jpeacefuler ***** válasza:
38%
Neked egy nő kell, nem majomtánc.
2023. febr. 3. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a #4-es válaszolóval? Hogyhogy nincs? Szerintem kib.szott intelligens és jó humorú srác lehetsz :)
2023. febr. 3. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mármint egyetértek a #4-es válaszolóval. Pont. Kijelentés, nem kérdés :D
2023. febr. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

1-es, teljesen más kategória a tiktok-on lenyomni egy 10 másodperces táncot a közönségnek, mint lenyomni otthon egy 40 perces intenzív táncot saját magadnak.


4-es, miért, egy nő biroklása passzívan megszerzett tánctudáshoz, és állóképességhez vezet instant? :) mármint, nem értem az összefüggédt. Talán csak a sex adna valamennyi koreográfiát és kardióedzésnek sem utolsó, de nem várhatom el egy nőtől sem, hogy minden este nyomjunk le egy koreografált sex edzést zenére :D


5-ös, miért nincs barátnőm? Valahogy így alakult. Nekem csak azok a nők jöttek be akik számára én nem voltam opció, én meg csak azoknak jöttem be, akik felé semmiféle bizsergést nem éreztem. Néha álmodozok róla, hogy ez majd változni fog, de arra is van forgatókönyvem, ha egész életemben egyedül maradok.

2023. febr. 3. 13:34
 8/12 jpeacefuler ***** válasza:
Figyelj gyík! Először azt hittem, hogy simán megérted miért javasolnék egy nőt az életed ezen zűrös szakaszába. Tévedtem. Először tanácsot kérsz idegen és arctalan emberektől. Viccesen, őszinte részletességgel sztorizgatsz a különös szokásodról, majd a válaszolókat sorba szedve magyarázkodásba kezdesz az igazadat bizonygatva, vagy meghökkenésednek bizonyságul szolgálva, hogy téves a meglátásunk, nem jól definiáljuk a különös cselekedeteidet. Ahhoz bátor és leleményes voltál, hogy így találj választ a problémádra az ismeretlen tudatlanoktól, de minden egyes hozzászóláshoz lelkileg felkészületlen és gyáva vagy. Itt nem kimagyarázni kell a válaszokat haver! Olvasd el őket, gondolkodj és mérlegelj, ha már ilyen vicces gyerek vagy és őszintén beszélsz a lelki nyomorgásodról.
2023. febr. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Juj, 8-as. Nem lehetett valami jó napod, hogy így magadra vegyél dolgokat. Túlzásnak tartom ezt az élcelődést. Nyilvánvaló, ha reagálok a válaszokra, a saját szemszögemből. Ezt nevezzük "beszélgetésnek". Kívánom neked is, hogy kezdj el táncolni. Jót tesz a testnek, és a léleknek is!
2023. febr. 3. 22:24
 10/12 bjani10 válasza:

Ezt szépen leirta a8as.

Talán igaza is lehet de sztem te egy unatkozó majom vagy inkább. 😄

2023. febr. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!