Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vannak itt olyanok, akik...

Vannak itt olyanok, akik nagyon, de tényleg nagyon lusták ? Dolgozni is gyűlölnek és egész nap fekszenek , megmozdulni is lusták ? Ha igen, miből éltek , aki esetleg dolgozik ,mit csinál , szenvedésnek érzi - e ?

Figyelt kérdés

2023. febr. 4. 23:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én dolgozom, de legszívesebben ezt csinálnám.

És igen, szenvedésnek érzem a munkát.

Ezvan.

2023. febr. 4. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Mit dolgozol?
2023. febr. 4. 23:57
 3/14 anonim ***** válasza:
28%
Az ilyen semmirekellőknek (szerencsére, teszem hozzá) általában viszonylag kicsi az anyagi "igényük". Hiszen otthon vannak (ahol szinte biztos, hogy nem egyedül élnek, hanem jellemzően a szüleikkel, hiszen ki más tartaná el őket). Jellemző tevékenységeik közé tartoznak: számítógépen való mértéktelen játék (videójátékfüggőség formájában), sorozatnézés, esetleg olvasás és természetesen sokáig alvás. Igazából rezsit kell fizetni, de azt a szülők úgyis fizetnék, most az mindegy, hogy van-e valaki egy egyik szobában vagy sem. Kaját kapnak, ez szintén a kis híján mindegy kategória, hiszen ha úgyis főz egy nagyobb adagot, akkor jut belőle 1-nél több embernek is. Más kiadásról nincs értelme beszélni, hiszen ahhoz szükséges lenne elmenni otthonról.
2023. febr. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
55%
Én láttam már olyat, hogy valaki ilyen mentalitású a szüleitől kapott egy több szobás lakást: 1-ben ő maga volt, a másik 2 fél szobát pedig kiadta albérlőknek és abból élt. Naphosszat gépezett és az igénytelenség jellemezte. Nem tudom, hogy ő jól érezte-e így magát... Bár gondolom nem. A számítógépes játékok csak arra jók, hogy eltereljék a figyelmed a problémáidról. Magyarán szerintem a legtöbb ilyen esetben az egyén az online térbe menekül a problémák elől, amelyek így csak növekednek szépen odakint a gépen kívül.
2023. febr. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

Volt egy lakótársam, érdekes gyerek volt.


Infósként dolgozott, kapott 5-600 ezret. Mellé zéró igénye volt. Nem volt igénye párkapcsolatra, barátokra.


Nagyrészt abból telt az élete, hogy feküdt az ágyon és gépezett meg elvileg dolgozott, mert neki mindig is home office szerűen működött a dolog.


A tulaj aki gyerekkora óta ismerte, mondta, hogy régen kollégiumban is hasonló volt, és a lakótársai a nevével fémjelezték a büdös izzadtságszagot... :D


Volt, hogy hetekig nem ment ki konkrétan a lakásból, csak a boltba meg vissza. Zuhanyozni sem nagyon jött ki, csak evett, ivott, kaját rendelt.

2023. febr. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
58%
4-es, vicces, hogy ez a sztereptípia még mindig él. Nyilván vannak olyan emberek, akik annyira vesztesek, hogy egész nap játszanak, mert mást nem tudnak. Ugyan úgy, vannak olyan emberek, akik egész nap sorozatot néznek, vagy egész nap a közösségi médián lógnak, vagy piálnak, drogoznak. Hülye emberek minden kategóriába léteznek. Ugyan így, ha tudnád, milyen jól keresnek a játékfejlesztők... Sok nerd kocka, akiknek a bőre alatt is pénz van, és még annak ellenére is szeretnek játszani, hogy a munkájuk is játékfejlesztés. Ami leköt, ami élvezetet okoz, nyilván hajszolni fogod. A lustaság viszont nem mentség semmire. Másokon élősködni a legondorítóbb evolúciós, és civilizációs szokás.
2023. febr. 5. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
65%
Az ember alapvetően úgy van felépítve hogy beleörüljön a semmittevésbe, ha vki ennyire nem akar csinálni semmit az már depresszió
2023. febr. 5. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
66%
Nem az volt a kérdés, mennyire kis ügyes, munkamániás sztahanovista hasznoshangyák vagytok, hanem hogy mennyire vagytok lusták.
2023. febr. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanolyan állatok vagyunk mint bármelyik másik, ergo annyi igényünk van hogy a szükségleteink ki legyenek elégítve, azon felül meg csak lekötjük magunkat, hogy ne unatkozzunk. Amire te gondolsz azok az alapvető minimális ingerek amiknek érnie kell minket (napfény, kommunikáció, szagok, hangok, stb) ha ez nincs meg abba tényleg beleőrülünk hosszútávon. De alapból az, aki otthon szeret lenni, és a hobbijait űzi vagyis videójátékozik, olvas, filmet néz, stb ugyanolyan boldog életet él mint az, akinek az élete a bulizás pl, 200 haverja van, és minden hétvégén megfordul a város összes szórakozóhelyén. Mert mint mondtam, az alapvető igényeinken felül az már csak üres, jelentéktelen unaloműzés, és nekünk igazából mindegy melyiket választjuk. Aki szabadidejében köt, fon, zumbázik, és főz, az ugyanúgy megdöglik és semmit nem hagy maga után, mint az aki chipset zabálva nézi a Trónok harcát meg a gameplayeket egész életében (max később).
2023. febr. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
*Az amire te gondolsz rész #7-nek szólt csak elfelejtettem megjelölni
2023. febr. 5. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!