Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tanuljak meg kiallni...

Hogyan tanuljak meg kiallni magamert?

Figyelt kérdés

26 eves lany/no vagyok.

Hogyan tanuljak meg kiallni magamert?

Meg altalanos iskola also tagozatban kezdodott, hogy iskolai bantalmazasnak voltam kiteve amit hagytam. Bar a “bantalmazas” eros kifejezes, a valos inkabb a lelki terror lenne.

16-7 eves koromtol amikor mar kezdtem agyilag is felnoni es jottek a nehezebb evek en is formalodtam es mindig kialltam magamert szoban. Tettlegessegig csak egyszer fajult a helyzet.

Normalis eletet elek, de ha ki kell allnom magam mellett valakivel szemben, elmagyaraznom barmit akkor mindig nyomaszto, folyto erzes jon ram. Sajnos mindig masra hagyom a dolgokat, mert nem keresem a konfliktust, de ez sajnos nem jo.


Szerintetetek mit kellene tennem , hogy mindig maximalisan tudjak kiallni magamert masokkal szemben minden teren?

Koszonom szepen annak, aki segit.😊



2023. febr. 5. 18:33
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Értesd meg magaddal, hogy bár nem jó a konfliktus, ilyen helyzetben igenis szükséges (akár a továbbiak elkerülése miatt)
2023. febr. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%

Egyedül nem fog menni.

Hiába ír bárki bármit. Ez hozott minta, amiket terápiában kell felülírni. Addig nem fog menni.

2023. febr. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
32%
2-nek sajnos igaza van. Fordulj szakemberhez, még fiatal vagy. Sikerülni fog!
2023. febr. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
9%
Figyu, ha nem a stílusod a konfliktus, ne menj bele. Nem biztos, hogy boldogabb leszel, ha több konfliktusba mész bele.
2023. febr. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%
Nincs olyan, hogy valakinek nem stílusa a konfliktus. Azt nem lehet elkerülni, ha jön. Az élettel jár. Eszközöket kell szerezni a kezelésére. Azt pedig terápiában lehet. A saját Tapasztalatból beszélek. Nekem is onnan lett önbizalmam, határmeghúzásom, ott tanultam meg létjogosultságot szerezni a szavaimnak, nem csak elbújni egy kő alá, ha jön az ellenség.
2023. febr. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
61%

Messze nincs igaza egycsajnak. Van, aki nem tudja egyedül, de van, aki tudja. Nekem is ment. Fejben dől el minden. Ehhez abszolút nem kell terápia.


"Sajnos mindig masra hagyom a dolgokat, mert nem keresem a konfliktust, de ez sajnos nem jo."


Egyébként de, ez a legjobb. Én nem konfrontálódom senkivel, mert tudom, hogy emberek véleményét nem lehet megváltoztatni. Mindenki ragaszkodik a saját hülyeségéhez és kész, innentől kezdve én nem fogom magam megerőltetni a semmiért. Most itt egycsajjal se fogok vitatkozni, csak azért írtam, hogy nincs igaza, mert elveheti a kedved a tévedésével. Ne tegye. Simán tudsz változtatni magadon, minden fejben dől el. Én is így csináltam. De egyébként meg tanulj meg elengedni, tényleg az a legjobb. Emberek nem érdemlik meg, hogy energiát fektess beléjük, ráadásul ugyanúgy maradnak a saját álláspontjuknál, tehát még meg se érte.

2023. febr. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
32%
Jogodban áll nem egyetérteni.
2023. febr. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

#6, a konfrontáció nem foglalja magában azt, hogy mások véleményét meg akarjuk változtatni. Sokan nem merik felvállalni a véleményüket, érzéseiket, mert félnek attól, hogy a másik ember emiatt bántani fogja. Sajnos nem mindenkinek fejben dől el, hogy kimondja, "eddig tart az én határom, ez az én véleményem, nekem ez rosszul esik ".

Nekem is a terápia segített, sokkal magabiztosabb vagyok, és nincs bűntudatom amiatt,mert valami nem tetszik vagy nem értek egyet valakivel, és ezt ki merem mondani.

Kérdező,a konfliktusok az élet velejárói, bárcsak olyan egyszerű lenne minden,ha nem lennének ellentétek. :) De ne félj tőlük, meglátod majd milyen büszke leszel magadra, hogy "na ebbe is belementem, és nem ijedtem meg" :) Nekem is sokat mondták, hogy "állj ki magadért, csak határozottan" - rá kellett jönnöm, hogy egyszerűen nincsenek meg a megfelelő eszközeim, hogy ezt mégis hogy kéne csinálni. Keress szakembert, nagyon sokat fog segíteni.

32N

2023. febr. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!