Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Www.gyakorikerdesek.hu/emberek...

Www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok__121378 05-miert-gondoljak-egyesek-hogy-ha-mar-minimum-1-gyereket-sz ultek-akkor-az-mar-va__oldal-5 Egyedi eset vagy általános, hogy lepontozzátok a gyerekvállalást értéknek tartó embereket?

Figyelt kérdés
Ritkán járok ebbe a rovatba, és picit ledöbbentem. Azt gondoltam, hogy itt többségében olyan embereket találok, akiknek az emberi élet, ezzel együtt a gyerekvállalás sokat jelent, de a fenti kérdés alatti válaszokban és értékeléseken nagyon elcsodálkoztam. Ezek szerint, a gyerekvállalás az gyakorlatilag egy elavult dolog, teljesen fölösleges és csak a buta, mindenben tehetségtelen embereknek jelent valamit. Kíváncsi vagyok ezzel kapcsolatban a véleményetekre.

2023. febr. 21. 10:30
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:
Az az elszomoeító, hogy olyanoknak van ebben a rovatban magas értékelésük, akik nárcisztikusak, egoisták, az emberi értékeket semmibe veszik, a terhességet, a gyerek szülés óriási bajnak, az emberi gondok legnagyobb forrásának tartják, miközben pontosan az emberi élet legfontosabb alapjai.
2023. márc. 21. 17:09
 32/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem, az az elszomorító, hogy egy rakat gyerekes képtelen TISZTELETBEN tartani a másik döntését és ahelyett, hogy a saját méhében turkálna, máséban matat könyékig. A gyerekvállalás MAGÁNÜGY, senkinek semmi köze hozzá, hogy a másik hogyan éli az életét. Ettől nem lesz senki sem nárcisztikus (először talán tanuld meg a szavak jelentését, utána dobálózz vele), sem egoista.

Túlozni meg semmi szükség, senki nem írt olyat, hogy a gyerekvállalás az emberi gondok legnagyobb forrása, se olyat, hogy értéktelennek tartják az emberi életet. Attól, hogy nem akarok gyereket, miért tartanám értéktelennek a meglévő életeket, pl a sajátomat is? Igen is értékesnek tartom az életemet, ezért sem fogom kitenni magamat, az egyetlen életemet, a testemet soha egy terhességnek-szülésnek, aztán 18-20 évnyi óriási felelősségnek, rengeteg idegeskedésnek, lemondásnak, stressznek meg társainak, ennyi. Miért nem lehet elfogadni, hogy másoknak más dolgok a fontosak az életében?!

2023. márc. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:
Az mellett, hogy a gyerekeket egyesek leszólják, mint felelőtlen embereket, pont erről beszélek, amit itt szépen leírtál magadról: "miért tartanám értéktelennek a meglévő életeket, pl a sajátomat is? Igen is értékesnek tartom az életemet, ezért sem fogom kitenni magamat, az egyetlen életemet, a testemet soha egy terhességnek-szülésnek... “ Nagyon is értékesnek tartod az emberi életet, de leginkább a sajátodat. Ha ez nem egoizmus, akkor nem ér a nevem.
2023. márc. 23. 15:16
 34/35 anonim ***** válasza:

Kérdező, tudod egy egészséges mentalitású embernek a saját élete az első. Nem érted meg, hogy a mártírkodás beteges?

A korábbi kommentelővel semmi baj sincs. Ellenben veled hatalmas gondok lehetnek. Sajnálom, biztosan nehéz ilyen felfogással érvényesülnöd a mindennapokban, de kérlek, ezt ne vetítsd ki a normális emberekre.

2023. márc. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
100%

Hát valahogy életem során több tudatosan gyerektelent lenéző egyedbe futottam bele, mint fordítva. Az esetek nap részében a gyerekesek képtelenek ép ésszel felfogni, ha valaki teljesen tudatosan nem akar gyereket és ők állnak neki vegzálni a másikat, hogy "Hát de miééééért?" és társai.

És mi van akkor, ha a saját életemet és jólétemet tartom elsődlegesnek?? Bár jelzem, nem írtam olyat, hogy az én életem a legértékesebb, de ez nem egoizmus, teljesen normálisan, hogy az embernek elsősorban a saját élete az elsődleges és nem pl a szomszédé. Ettől még alapvetően értékesnek tartom az emberi életet, mindenkiét, nem csak és kizárólag a sajátomat. Az egoista jelző pedig alapvetően nem egy negatív tulajdonság, pusztán annyi jelent, hogy az ember "jóban van" magával, éli a saját életét és a saját jólétét tartja elsőként szem előtt, szóval őszintén nem értem mit pörögsz itt rajta. Mintha bármit nyomna a latba, hogy egy vadidegen a gyk-ról minek tart engem meg minek nem. Az ember alapvetően rendelkezik egy egészséges egoizmussal, amivel - ha nem esik a ló túloldalára - nincsen semmi baj.

2023. márc. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!