Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől megbízhatatlan valaki...

Mitől megbízhatatlan valaki számotokra? És hogyan lehet ezen javítani?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, eléggé megbízhatatlan személyiség vagyok. De érdekelne, nektek mitől lesz az valaki..folyton késik? Nem tartja be az ígéreteit? Hazudik? És hogyan lehetne ezen javítani?

2023. febr. 26. 22:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Ha elveszti a bizalmamat. Pl ha folyton késik, nem fogom elhinni legközelebb, hogy odaér időben. Ettől még lehet, hogy az életemet rábíznám, mert abban bízom, hogy nem ölne meg.


Érted, tehát kérdés miben bízol. Hogy megjegyzi a másnapi bevásárlólistát vagy hogy nem csal meg?


Egyébként megbízhatónak azt tartom, aki betartja az ígéreteit, egyenes, elmondja,ha valami nem megy neki (pl hogy nem tudja megjegyezni a bevásárlólistát), tehát olyat ígér, amit meg tud tartani.

2023. febr. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszod. És hiszel benne hogy képes valaki ezen a tulajdonságain változtatni?
2023. febr. 26. 22:32
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, hiszek.


Viszont vannak dolgok, amik nem férnek bele. Pl a megcsalás. Megbocsátom, de soha nem fogadom vissza. Mondjuk ez nálam annyira kizáró, hogy ha valaha megcsalt valakit (akár gimiben), akkor sem jön nálam szóba, mivel ütközik az ilyen hozzáállás az elveimmel.


De pl a késés megváltozhat, ez nálam nem ütközik elvekbe, hogy visszamenőleg is büntessem.

2023. febr. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Pl ha elmondok neki egy privát dolgot, és másoknak jól kiteregeti, vagy később felhasználja ellenem, mint fájó pontot, vagy mint a manipulació eszközét. Ha nem egyenes, nem azt mondja amit szeretne, hanem így-úgy becsomagolja, eltakargatja, másnak tűnteti fel.

Ha csípőből elutasít dolgokat, egyáltalalán nem nyitott, hogy esetleg megismerje a másik oldalt, nulla együtterzés, nulla tolerancia, inkább ráaggat valami címkét, és nem csak hogy bírálja, de irgalmatlan módon szétgyalázza. Ez utóbbinál ugye nem lehet tudni, hogy mikor "lépek bombára", és mikor mondok olyat amiről már megvan a kesz és előrecsomagolt véleménye. Plusz, felmelrül, hogy ha előttem kedveskedik, mások előtt meg elhord mindennek. Ez nagyon jól látszik pl abból, ha másokat meg előttem hord el mindennek. Na, ilyenek sose nyerik el a bizalmam.

2023. febr. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

4 vagyok

A kérdés második része:

Javítani talán úgy lehet, hogy odafigyel arra, hogyan kezeli, amikor valakinek más a véleménye. "Ásd el magad szettet" küld neki, mint ami süt itt a gyk-s kérdések nagy részéből vagy nyitott, próbalja megismerni, megerteni a másik nézőpontját, aztan ha nem sikerül nem próbálja bizonygatni hogy neki aztan mindenek felett igaza van.

A másik meg a gyenge pontok kezelesével. Pl ha Gipsz Jakabbal beszelgetünk arrol, hogy egy ismerősünk pl nem bír valamit vagy van valami gyengesége valami dolog nehézséget okoz neki, akkor Gipsz Jakab nem úgy reagál, hogy jajjj hogy lehet már ennyire életképtelen, hogy még ezen se képes túllépni, meg én is simán meg tudom csinalni, akkor ő is, egyszóval nem bíralni kezdi rögtön, meg nem ítélkez fölötte, hanem belegondol, hogy mindenkinek más okoz nehézséget, annak a személynek pont egy olyan dolog, ami neki meg épp könnyű.

Én abbol indulok ki, hogy más embereket hogyan kezel előttem. Isten ments hogy magamon kísérletezzek!

2023. febr. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
A hazudozás ordas nagy 🏴.
2023. febr. 27. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%

Aki 5 percenként változtatja a véleményét. Vagy folyton változik a véleménye attól függően, hogy kivel beszél.


Aki folyton változtatja a véleményét, az ne mondjon inkább semmit. Minek pofázik, ha egy óra múlva már másik véleményen van. Mondja azt, hogy nem tudja.


És minek veszi komolyan, a folyton változó véleményét.


Kár hogy ez a pszichopata társadalom ilyen. Majdnem mindenki ilyen.

2023. febr. 27. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
13%

7. Akkor ezt hazudozásnak hívják ugye? Vagy kétszínűségnek?

Vagy egyszerűen csak bizonytalanságnak? (ó szegény)

2023. febr. 27. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem adok sok esélyt a megbízhatatlan embereknek.

Aki egyszer átvert, annak el fog jönni a második, ill. sokadik alkalom is.

Kerülöm és tudatosan megpróbálom ki is zárni az életemből a megbízhatatlan embereket, - nem töltök azzal egy percet sem, hogy talán majd megváltoznak, mert erre ezrelékekben mérhető esély van és nem fogom ezen idegesíteni magam. Aki egyszer átvert, azt többé nem veszem komolyan.

Az ember nem válogathatja meg a családtagjait, kollégáit - többnyire, - de a kikerülhetetlen kapcsolatok menetét is úgy irányítom, úgy manőverezek bennük, hogy minél kevesebb alkalommal találkozzunk, minél kevesebbet kelljen kommunikálnunk és amit muszáj kommunikálni, az is felületes a részemről, amolyan "udvariassági tiszteletkör", nem több.

-Nem is érdemelnek többet az ilyen kikerülhetetlen kapcsolatok.

2023. febr. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
18%

Nálam az a megbízhatatlan,akivel megbeszélek valamit ès mindig elköveti újra ugyanazt a hibát.

Pl.párom 🤣

Megkértem már 10000x hogy ha megyünk kirándulni, ne aludjon màr reggel 10-ig,igenis kelljen fel mert el kell indulni.Na ez 10-ből 8x nem sikerül.

Vagy pl.ìgérgeti,hogy megmasszìroz,de nem masszìroz meg csak nagyritkán.

Vagy az,aki kifogásokat talál mindig ha valamit megbeszéltek.Jobb,ha egyenes az ember,mert azt mèg meglehet èrteni,ha valamihez nincs kedve Vagy mást szeretne.

2023. febr. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!