Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha tömve van a busz, rá...

Ha tömve van a busz, rá szoktatok szólni azokra, akik mellett a másik ülésen a táska van?

Figyelt kérdés

2023. márc. 2. 16:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Nem. Simán arrébb rakom és leülök. Aztán pampoghat az idiótája
2023. márc. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Én keresek egy értelmesebb arcot, és normálisan megkérdezem, hogy foglalja-e a helyet.

Legtöbb esetben elveszi a táskáját, néha még elnézést is kér.

2023. márc. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Sunshinedoll ***** válasza:
89%
Nem szólok rá, vagy oktatom ki. Kedvesen megszólítom, hogy le szeretnék ülni aztán elveszi a táskáját és leülök egy köszi kíséretében.
2023. márc. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Általában már elveszik, mikor látják,hogy közeledek. De ha nem, szólok. Kivéve,ha azt látom,hogy mondjuk torta,törékeny dolog,elektronikai eszköz van a cuccában.
2023. márc. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ma hazafele rengetegen voltak a buszon. Innen jutott eszembe a kérdés.

Egy iskolás fiú a melle lévő ülésre tette a kabátját meg a táskáját, ő meg fel sem nézett, hanem telefonozott. Egy másik lány a kis ajándékos táskáját rakta maga mellé.

A reggeli járaton évek óta utazik egy 60 körüli férfi. Mindig egyedül ül a négyes helyen, mert direkt úgy teszi a kis húzós kocsiját, hogy ha felszáll a negyvenes nő, akivel reggelente beszélget, akkor ő is le tudjon oda ülni. Mindenki tudja, hogy ott hiába van mellettük szabad hely, nem lehet leülni.

Ha kevesen vannak a buszon, nyilván senkit se zavar mit pakol maga mellé a másik, de így ezt bunkóságnak tartom.

2023. márc. 2. 17:37
 6/11 anonim ***** válasza:
92%

Nem rendezek jelenetet, hanem én is kedvesen megkérdezem, hogy leülhetnék-e mellé. Eddig még sosem kaptam nemleges választ (lekopogva), és azonnal el is vették onnan a cuccukat, néha még elnézést is kértek. Én pedig egy "köszönöm" kíséretében leülök.

Azért arra szoktam figyelni, hogy normális emberhez menjek oda, illetve, hogy ne legyen sok és/vagy törékeny dolga vele az ülésen.


#5 hát igen.. négyest befoglalni egy tömött buszon, azért szerintem is túlzás már. Az rendben van, hogy a néninek foglalja a helyet, de a szabad helyeket átengedhetnék másnak.

2023. márc. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
92%
Nem. Ha le szeretnék ülni, akkor megkérdezem az egyiküket, hogy szabad-e és ilyenkor mindig leveszi az illető a táskáját, sose volt még ebből gond. De ha nincs ott semmi is meg szoktam kérdezni illemből, úgyhogy engem nem zavar. Mások is tudnak ugyanígy szólni, nem hiszem, hogy bárki is azért áll, mert ott egy táska. Van aki nem szeret más mellé ülni és nem ez tartja vissza.
2023. márc. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
36%
Nem szólok érte, csak tudomásul veszem, hogy egy bunkó.
2023. márc. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%
Elismerem, nem szerencsés részemről így viszonyulni, de nem szoktam ilyen suttyók szintjére lesüllyedni, - inkább állok.
2023. márc. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
65%
Nem hiszem, hogy attól bunkó valaki, ha lerakja a táskájat maga mellé...én is ezt szoktam. Általaban kicsi a hely két szék közt így vagy ölbe veszem van, mellém rakom. De előbbi nem túl kényelmes egy 40 perces úton..de nyilvan ha bárki jön és megkérdezi, szabad e elveszem és ölbe fogom. De ezt mindenkinél igy latom.
2023. márc. 11. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!