Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sok eladó miért ilyen savanyú,...

Sok eladó miért ilyen savanyú, depis, antiszociális, miért vesznek fel a cégek ilyen embereket eladónak?

Figyelt kérdés
2023. márc. 16. 16:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
81%
Depis? Antiszociális? Te ezt miből következtetted ki?
2023. márc. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
84%
Ritka sz@r meló. Sok a bunkó vásárló, pörgős, stresszes stb.
2023. márc. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
46%
Majd 170 ezerért még körbeugrállak, mikor 3 ember munkáját végzem. Egyszerre vagyok eladó, takarító, rakodó. Melyikben segítesz?
2023. márc. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Bocsánat, aszociális. Meg depis introvertált sok akinek a vásárló csak valami kín, igen
2023. márc. 16. 16:25
 5/21 anonim ***** válasza:
34%
Mert azok vagytok. Kínlódtok még 20 deka párizsin is.
2023. márc. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Meg sokszor undokok, fusztráltak is
2023. márc. 16. 16:36
 7/21 anonim ***** válasza:
32%

Mert pl. a multiknál a HR-es nem állt a helyzet magaslatán mikor interjúztatott.

Egyébként én ezt inkább a nemzeti dohánybolt eladóin vettem észre. Munkaundor, antiszociális, depressziós, néhány épp csak meg nem kérdezi minek mentem pont oda be. De természetesen mikor fiúkákkal/pasikákkal kell kávézni mef cigizni, akkor nagyon lelkesen vigyorognak az üzlet előtt, de a kiszolgálás olyankor néha "szünetel".

2023. márc. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
79%

Tudod ez több szempontból is érdekes téma.


2 évig dolgoztam a kereskedelemben eladóként. A 2 év alatt megjártam három nagyobb multicéget, így beleláttam ebbe az egészbe.


A fizetés egy hatalmas nagy hulladék. Talán az Aldi+Lidl az ami a legjobban fizet, de azért a fizetésért kidolgoztatják a beled és mehetsz hétvégén is, meg ünnepnapokon is.


A munkavégzés szintén hulladék. Vagy a kasszában ülsz, vagy olyan egyértelmű kerdésekre válaszolsz (amit mosolyogva kell megtenned még 10 óra lehúzása után is), hogy hol található az a cipő ami a vásárló orra előtt van. Nem egyszer volt olyan, hogy 2-3 ember munkáját végeztem egyedül, ebből az egyik az üzletvezető helyettes volt. Ha teljes munkaidőbe vesznek fel akkor a legtöbb helyen ez 12 órázást jelent. 12 órát talpalni 1 óra szünettel minden csak nem jó.


A legrosszabb az egészben maga a vásárló. Lekezelőek, bunkók, frusztráltak. Ezek a tulajdonságok a vásárlók nagy részére igazak. Volt 3-4 visszatérő aki azért jött be az üzletbe, hogy az ott dolgozókon élje ki magát. Vannak persze iszonyat rendesek is, de ők vannak kevesebben.


Ezekhez még hozzájön a főnökség irreális elvárása a forgalommal és a kunkavégzéssel kapcsolatban, az ostoba kollégák és az, hogy szabi alatt is képesek hívogatni, hogy nem találják a céges telefont és nem e én tettem el véletlen...


Te ilyen körülmények mellett szívesen dolgoznál a kereskedelemben?

2023. márc. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
84%
Mert szar a meló, ha neked kéne ott állni te is olyan lennél. De sokszor eleve a vevő bunkó, és itt nem a HR a hülye, hogy depis meg bunkó, netán drogos alkesz csőcseléket vesz föl, mert csak ilyen jelentkező lesz. Egyébként egy eladó nem azért van hogy bájcsevejt folytasson, jónapot, ezt kérek, fizetsz, kösz, blok, viszlát. Ez elsőre nem egy megeröltető dolog, de ha hónapokig csinálod, napi 1000szer akkor már nem lesz olyan vicces.
2023. márc. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
82%

Egy idő után sokan-, és nemcsak az eladó fáradnak bele a zemberek/vásárlók/ügyfelek ordenáré stílusaikba, ezért ének ki. Sokszor jó embert vesznek fel a cégek, de egyszerűen a társadalom ledarál mindenkit.

Ez a mai magyar társadalom egyik rákenéje.

2023. márc. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!