Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A feministák miért sértődnek...

A feministák miért sértődnek meg azon, ha feministának hívják őket?

Figyelt kérdés
2023. márc. 24. 10:38
 1/6 anonim ***** válasza:
46%

Én feminista vagyok (egyenlőségben hiszek, nem abban, hogy a nőknek több dolog jár, ha a férfiak joga csorbul csak a nemük miatt, azért ugyanúgy kiállok)

Azért, mert manapság nem erre szokás használni ezt a kifejezést és rettentően pejoratív. Illetve azzal az elvvel nem azonosulok, sőt kb ellentétes a véleményem.

2023. márc. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
29%

Manapság a pedofilok is megsértődnek ha pedofilnak hívják őket, és nem efebofilnak vagy MAP-nak (minor attracted people).


Sajnos ilyen bohóc világban élünk. Ha a dolgokat nevén nevezed, akkor az összes hópihe sikongatós lábrángást kap.

Nézz csak be a fogyókúra rovatba. Ott is kitör a hiszti ha valakit túlsúlyosnak vagy elhízottnak neveznek. Ott csak husik, gömbölydedek, farosok és töltöttgalambok vannak.

2023. márc. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%
Hát ez kb olyan, mintha a cigányt cigánynak hívod, akkor is megsértődik, mert tartalmaz egy lekicsinyítő jelzőt. Egyébként a feminizmus, és a feminácik megint két más kategória, bár mostanság már egyiknek sincs létjogosultsága nem az 1800-as éveket írjuk. De egyébként egy ilyen hópehely társadalomba mit várjon az ember :D.
2023. márc. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%

Nem tudtam, hogy megsértődnek, én nem szoktam.


Azon szoktam inkább kuncogni, mikor rossz dolgokra mondják, hogy feminizmus, vagy valakire valamilyen teljesen más miatt mondják, hogy feminista.

2023. márc. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%

A férfiak ezt a szót konkrétan sosem ésszerűen használják, hanem szinte kizárólag mocskolódásként (pl "büdös k..rva" helyett), olyankor, amikor egy nő valami számukra negatívat csinált. Olyat még életemben nem tapasztaltam, hogy ezt a szót semleges kontextusban használjátok.


Ráadásul olyan elvont témákkal kapcsolatban is felhozzátok amiknek az ég világon semmi köze sincs ehhez az ideológiához/mozgalomhoz, hanem csak simán bssza a szemeteket. Pl láttam már, hogy egy idióta szerint a cuck fétist, vagy mit a feministák találták ki, hogy megalázzák a férfiakat, vagy hogy egy nő csak a feminizmus elterjedése miatt csalhatja meg a párját, mert bezzeg ilyen nem volt régen... Ha ilyen témáknál használod a feminizmus szót akkor logikus, ha egy kicsit hülyének néznek.


Amúgy meg ha tippelnem kéne, azt mondanám hogy neked sem tetszik, ha a "férfi" szót ilyen értelemben használják. Legalább is sokan kikérik maguknak amikor egy nő "pff férfiak....🙄"ozik, hiszen ebben a kontextusban a "férfiak" inkább azt jelenti, hogy ösztönlény.


Azt meg erősen kétlem, hogy akkor is ilyen reakciójuk lenne a nőknek, ha normál kontextusban, negatív töltet nélkül hívod őket feministának, mert érdembeli párbeszédet akarsz folytatni a nézeteiről.

2023. márc. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
49%
Sosem sertodtem meg rajta, ha csak tényként azt állította rólam valaki, hogy feminista vagyok, hiszen tényleg az vagyok.
2023. márc. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!