Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Igaz hogy a legtöbb szerb...

Igaz hogy a legtöbb szerb ember durva, udvariatlan?

Figyelt kérdés
2023. márc. 24. 22:32
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem egyáltalán nem.
2023. márc. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek 2 ilyen embert és mindketten nagyon barátságos és jószívű emberek. De gondolom ott is vannak udvariatlan emberek ahogy mindenhol.
2023. márc. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem igaz.
2023. márc. 25. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igazából nem tudom, neked mit jelent pontosan, hogy "durva és udvariatlan", de énem érzem találónak. Nekem inkább a nyers, lobbanékony és a harcias kifejezések jutnak eszembe.


Egyébként ez a közeg a vajdasági magyarokat is meghatározza. Rájuk is jellemzőbb, hogy ha véleménynyilvánításra kerül a sor, akkor az meg van mondva, ha meg valami konfliktusuk van, akkor hamar felforr a víz.


Amit még láttam BIZONYOS szerbeknél, azok ilyen primitív, macsós-rottweileres dominanciaharcok. Mondjuk vigyorgósan, lekezelően cicázni a pincérlánnyal. Ez a konkrét jelenet azért maradt meg, mert a pincérlány is vajdasági volt, ami hamar kiderült, ugyanis a tündérien mosolygó, atom cuki pincérlányból olyan agresszív, földbedöngölő viselkedés tört fel, hogy két asztallal arrébb én húztam össze magam. Egy pillanatra azt hittem, szétveri a melák fején a tálcát. Szerintem meg is tette volna, ha a csávó - aki ugyanúgy vigyorgott - nem vett volna vissza. Majd a csaj átjött hozzánk, ugyanazzal az übercuki mosollyal.


Kifejezett udvariatlan, bunkó, vagy durva viselkedést sem a délvidéki magyaroknál, sem a szerbeknél nem tapasztaltam jellemzőnek.

2023. márc. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Van és volt egy csomó szerb munkatársam, egyikkel sem volt ilyen probléma.

Viszont brutál hangosak, olyan hangosan beszélnek, mintha 3 szor annyian lennének, de a törökök is ilyenek.

2023. márc. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
65%
Legfeljebb vehemensebbek, vagy hevesebbek néha, de ez az illemre nem hat ki náluk. Sokkal figyelmesebb, tisztelettudóbb emberek, mint hazánk lakosságának túlnyomó többsége.
2023. márc. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!