Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan ne aludjak el? (Többi...

Hogyan ne aludjak el? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Mit tegyek az ellen hogyha csörög az ébresztő akkor ne aludjak vissza? Már 2 éve hajnalban járok iskolába és amikor 3:30-kor megcsörren az ébresztő mindig úgy vagyok vele hogy "még 5 perc" aztán felkelek egy órával később és realizálom hogy elkédstem ismét. Minden este elhatározom hogy amint megcsörren az ébresztő nem alszom vissza hanem felkelek de amikor eljön a hajnal valamiért mégis visszaalszom. Hiába lefekszem este időben hogy meg legyen a 6-7 óra alvás valamiért mégis ez van. Nem tudom hogy vele járója-e az hogy az iskolához nincs sok motívációm, bár ezzel rengeteg diák így van. Kezdem aggódni mert mi lesz ha dolgozni fogok, az egy dolog hogy a suliban "elnézik", de munkahelyen nem igazán fogják.

Az ötleteket és segítségeket előre is köszönöm! :)



2023. márc. 25. 20:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
7%
Állíts be ismételt ébresztést! Ha visszaaludnál, 10 perc múlva megint csörögni kezd.
2023. márc. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%

Én is így voltam vele, de nekem azért nem kell ilyen korán járnom :D


Amióta korábban kel a nap és besüt a szobámba reggel a fény nem tudok visszaaludni és valamiért nem is akarok. 3:30-kor még ugyan nincs napfény, de lehet venni időzítőt, amivel be tudod állítani, hogy pl. 3:15-kor kapcsoljon be, 3:45-kor meg ki. Beledugsz egy erős fényű asztali lámpát, az ágy felé irányítod, és kész is :D


Ha máshol nem, akvarisztikában/terrarisztikában tuti kapsz, a halacskáknak is be van állítva, hogy mennyi fényt kapnak.


Nem tudom, hogy nálad működik e, de én 2 óra alvás után se tudok visszaaludni, ha világos van. Ha nem is olyan drasztikusan befolyásolja az alvásciklusodat a fény, mint nekem, talán könnyebb lesz fényben felkelni.


Egy másik próbálkozásom az volt, hogy percenként állítottam ébresztőt, de azt csak kinyomogattam.

2023. márc. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
14%

Ez ugye orvosi kérdés, oda írjad.


7 óra alvás a minimum, és ez nem 7 óra fekvést jelent, hanem az elalvástól számít.

Ha ezt betartod, akkor nem leszel olyan álmos, hogy vissza akarj aludni.

Este 8-kor le szoktál feküdni? Mindig?


Ha hét közben nem tudsz eleget aludni, kicsit rá lehet pótolni a hét végén, de csak keveset! 4 órás alvásokat nem lehet így bepótolni!


Némelyik órán lehet szundit állítani, de ez nem egészséges, ne használd.


Érdemes azt is kipróbálni, hogy sokkal korábban fekszel le (ha lehetséges, tehát senki se zavar), így felébredsz még a csörgő előtt, akkor felkelsz, és végzed a dolgod, míg el nem kell indulni.


Amúgy miért kell ennyire korán elindulnod?

Mikorra érsz haza?

2023. márc. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%
Olyan messzire teszed az órát, hogy fel kelljen kelni hozzá, hogy leállítsd.
2023. márc. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
28%
Velem is volt már ilyen,hogy semmi motivációm nem volt felkelni suliba pedig én valamivel később kelek 5:55kor.A lámpás dolog valóban jó lehet.Állíts be több ébresztőt,tedd az egyiket messzebb és azt ugye ki kell nyomni.Miután felkeltél már nem kell visszafeküdni.Aludj el hamarabb,hogy ne csak 6-7 órát aludj.
2023. márc. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
37%
én soha nem állítottam szundi opciót, szerintem az egyik legártalmasabb jelenség ez a halogatás. ennek az a technikája, hogy az első csörrenésre, az egyetlen ébresztőre azonnal fordulj kifele az ágyból, más módja nincs. 1-2 perc magadba roskadva az ágy szélén belefér ha nem megy egyből kipattanás kipihenés hiányából pl. de ezt így tudatosítani kell magadban hogy ébredés time
2023. márc. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%
Ahogy mások is írták, tedd olyan messzire, hogy ne tudd leállítani felkelés nélkül. Van olyan ébresztő, hogy elenged egy kétkerekű, a szobában összevissza guruló szerkezetet, és el kell kapni, hogy leállítsd a csörgést.
2023. márc. 26. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Par percenkent tobb ebresztom van beallitva. Vagy meg is kerhetsz valakit h hivjon fel reggelente. Csajomat enis hivom mert delig aludna 😆
2023. márc. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Állítsd az ébresztőt egy órával korábbra, így ha visszaalszol egy órát, akkor is időben leszel

Vagy tedd messzebbre az órát, ahogy már a többiek mondták

2023. márc. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2023. márc. 26. 19:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!