Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mire véljem az ilyen esetet?

Mire véljem az ilyen esetet?

Figyelt kérdés

Elöljáróban annyit, hogy nagy rajongója vagyok a rádiózásnak, több kamaszkoromban hallott, főleg helyi szinteken ismert rádiós műsorvezetővel, hírolvasóval is szoktam beszélni Facebookon, mivel én is a médiában képzeltem el a jövőmet.

Van köztük egyvalaki, akinek nincs Facebookja, de egy Google-kereséssel megszereztem a mobilszámát.

Üdvözöltem SMS-ben és írtam, hogy ki vagyok és mi járatban, kedvesen vissza is írt, minden rendben volt egy darabig.

Aztán egyszercsak nem írt többet, pedig csak párhavonta írtam rá, hogy hogy van, akkor sem tolakodóan.

Nagy vonalakban ismerem a pályafutását.

Tudom, hogy 3 vidéki helyi rádióban is megfordult, így érdeklődtem 2 helyi városi Facebook csoportban, hogy tud-e róla valaki valamit, mivel az utóbbi időben már nem SMS-eztünk.

Majd konkrétan ma délelőtt hív először egy magántelefonszám (nem vettem fel), majd egy eddig ismeretlen szám, utóbbit felvettem.

"Halló." "Szia X.Y. vagyok (ő volt az) és Z-t keresem" (Z itt a teljes polgári nevem volt).

"Szia." - mondtam kedvesen - "Igen?" - kérdeztem, miért keres.

Ő sem tűnt mérgesnek egyébként, kifejezetten barátságos volt a hangja, de így folytatta: "Miért keresel?"

Én utána hebegtem-habogtam, hogy csak 2 csoportban érdeklődtem utána 1 év után, azt hittem, valami baj érte, hogy egy idő után nem válaszolt és szokás szerint "csak" kíváncsi voltam, hogy van mostanság.

Az volt az érdekes, hogy, mint már mondtam, egy másik számról hívott, mint amelyikről SMS-eztünk, ráadásul az első hívásnál rejtette a számkijelzést, ami szintén nem túl szimpatikus nekem.

Én mindig felvállalom magam.

"Ne keress, jó?" Mondom: "Oké, ha ez zavart, akkor bocsi, nem fordul elő többet, szia."

Azt hiszem, egy életre elment a kedvem attól, hogy mások után érdeklődjek.

Mivel "érdemeltem ki", hogy zaklatásnak vegye ezt az egészet?

Én ettől máris rossz ember lennék?

Attól félek, hogy nehogy ellehetetlenüljön emiatt a jövőbeni rádiós pályafutásom.

Eszembe jutott, hogy egyszer még Sebestyén Balázsnak is meggyűlt egy zavart lelkű nővel a baja, mert szalagcím volt anno.

Nem ismertem a részleteket, de lehet, hogy az is hasonló eset volt ehhez?

Mostanában nagyon felkapott lett ez a zaklatással dobálózás.

Van félnivalóm rendőrségtől?



2023. márc. 26. 16:43
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Fel kellene fogni, hogy nem "zaklatunk" vadidegen embereket. Attól, hogy te egyoldalúan ismered, neki egy vadidegen vagy és lehet, hogy több tucat hasonló hozzád hasonló megszállott is zaklatja rendszeresen.

Van saját élete mindenkinek, te is éld a sajátodat!!

2023. márc. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Az a baj, hogy erre nekcsak ráhúznák.azt , hogy zaklatás, hanem legkonkrétabb értelemben vett zaklatás amit te csinálsz, és az az ijesztő, hogy te még csak észre sem veszed. De attól joggal tarthatssz, hogy nem lesz jó hatással az esetleges pályafutásodra ezen a téren.
2023. márc. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
értsd meg hogy még ismerőstől sem szeretik sokan ha így érdeklődnek utána, nemhogy a te helyzetedben. lehet részedről tényleg csak egy jóindulatú érdeklődés a miléte felől, de nem tartozik neked beszámolóval. rám is haragudott meg sztem volt osztálytárs mert rövidre zártam az időnkénti érdeklődéseit, pedig nem is idegen
2023. márc. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Full ismeretlen embernek megszerzed valahonnan a számát és kéretlenül érdeklődsz. Te ezt minek neveznéd?

Ha nincs valakinek közösségi oldala az azért van, mert nem akarja hogy bele lássanak az életébe. Nem a haverod, hanem egy rádiós. Amúgy, mint magánember egy idegen számodra, hiszen nem ismered. A rádiós nem a barátod, hanem egy műsorvezető, aki szórakoztat. A taxis sem a haverod, hanem egy szolgáltató aki hazavisz. A büfés sem a haverod, hanem csak kiszolgál. Mert ez a dolga!

Lehet kicsit helyre kéne tenni ezt a "rajongás" dolgot.

2023. márc. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
36%
szerintem csak ne irj ilyen embereknek tul sokat kepzelnek magukrol mert hiresek
2023. márc. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg túlzás amit csinálsz, én is zaklatásnak venném.
2023. márc. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem is totál ellenszenves volt az egész,amit leírtál,az még pluszban,hogy még nyomatékot is akartál adni az igazadnak egy valódi esettel,ami S.B.-al történt meg.

A mai világban egyszerűen nem tartja senki tiszteletben a másiknak a határait,a magán szféráját.Azt hiszik,mindenhez és mindenkihez joguk van,de szó szerint.Én nem vagyok ismert ember,de velem is sokan csinálják ezt,pedig én még meg is mondom,hogy "nézd,én most nem leszel elérhető x ideig,mert más dolgom van", de csak azért is felhívnak.Iszonyú idegesítő,szerintem fontolóra kellene venni egy külön erre vonatkozó etikett létrehozását,és minél előbb oktatni is az iskolában,mert így az udvariassággal és a tapintattal egyúttal elfelejthetjük a kedvességet is hamarosan,egyszerűen ki fog kopni az emberekből.

dec. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
aki nem érzi meg a tapintatot az utalásokból, az majd megtapasztalja a reakciókból, csak úgy kell hozzáállni. ha nem veszem fel a telefont és nem is hívom vissza, abból érteni fog. ha írásban érdeklődik, de lezárom annyival hogy köszönöm megvagyok, semmi különös, stb. abból értheti hogy nem akarok kommunikálni. élőben szintúgy. köszönök, és megyek tovább a dolgomra. ha utánam kérdez letudom pár szóban. annyira bele akarják verni az emberekbe ezt a megfelelési kényszert meg a kényszeres empátiát hogy hihetetlen. lehet néha elkerülhetetlen hogy megsértődjön a másik, de arról már nem én tehetek ha nem tudja jól kezelni a helyzetet. élni, és élni hagyni!
dec. 17. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!