Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az embereknek mekkora része...

Az embereknek mekkora része érez szorongást a kora miatt?

Figyelt kérdés

Azért gondolom ezt, mert vannak bizonyos társadalmi elvárások, hogy hány éves korban mit illik csinálni és mit nem, mit kell elérni, stb. Ezek valamilyen szinten régen is megvoltak, de most van talán a legtöbb olyan ember, aki egyedül él, vágyna a társaságra és nem tudja hol keresse.

Szórakozóhelyeken is egyre több negyvenes embert látni, idősek is egyre tovább élnek aktívan, ami tök jó, de mégis azt veszem észre sokan nehezen vállalják fel a korukat, igyekeznek fiatalnak kinézni, de valójában már klasszikus értelemben nem számítanak annak. Itt az oldalon is sok ilyen jellegű kérdést írnak ki, hogy "jaj 30 éves elmúltam, nincs barátnőm, mihez kezdjek magammal, mert mit gondolt rólam a társadalom...".



2023. márc. 26. 18:43
 1/4 anonim ***** válasza:
41%

De zömében nem azért élnek egyedül az emberek mert nincs kivel, hanem mert soha ennyi külön lakhatási lehetőség nem volt és mert nem szorulnak egymás segítségére ahhoz, hogy a napi betevőt megszerezzék, semmilyen értelemben, hihi.

A ltp ahol felnőttem akár 2-3 generáció is összehúzta magát egy kisebb lakásban.

2023. márc. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%
A válasz egxszerű ha kérdezik: "nem tudom, hogy kell ebben a korban viselkedni, még nem voltam ennyi idős" :D
2023. márc. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyik. Ja és nem érdekel hogy mit gondolnak mások
2023. márc. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Majdnem mindenki érez e miatt szorongást. Szerintem úgy 28-30 körül kezdődik, és eltart egészen öregkorodig. Hullámokban tör rá az emberre. Nevezeted kapuzárási pániknak is. Elgondolkozol hogy miket nem tettél még meg az életben. A legtöbb ember átmegy ezen, van aki látványosabban, van aki nem.

A legtöbben igyekeznek fiatalabbnak kinézni, vagy legalább jól. Csak azért mert 45 vagyok nem fogok fejkendőt hordani mint nagymamám ennyi idős korában. A kicsit túlzás számomra az amikor valaki úgy akar kinézni mint 20 évesen. Nem fog sikerülni. Én inkább nézek ki jól de a koromhoz megfelelően, így ks 5-10 évet le tudok csalni. De hülyét nem akarok magamból csinálni. Pl picsaszoknya, tapadó felső (nem feszes testen nem szép), ezt meghagyom a fiataloknak.

Szórakozóhelyeken örülök hogy már ki mozdulnak az idősebbek is. Régen ez nem volt így. Mkndig nyomasztóak tartottam higy 22 éves koromtól kezdve minden itthoni szórakozóhelyen túl idősek éreztem magam mert csak 17-18 évesek voltak, a nekik való zenékkel. Szó szerint nem volt az idősebbeknek szórakozóhely. Később is ez volt. Utáltam hogy 30 évesen az egyetlen "szórakozási" lehetőségem a kávézó volt. Ma már nem érdekel a szórakozás, sok korombelit már nem a nyüzsgő kocsma vonz, de néha jó kimozdulnni (most nem a kocsmatöltelék alkeszokra gondolok) . Ezt nem kell úgy értelmezni hogy fiatalabbnak akarunk kinézni. Egyszerűen minden embernek jár a kikapcsolódás.

2023. márc. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!