Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az őszinteség a fontosabb...

Az őszinteség a fontosabb vagy az empátia?

Figyelt kérdés
Miért?
2023. márc. 29. 11:47
A kérdező szavazást indított:
Őszinteség
Empátia
28 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

Az őszinteség önmagában nem érdem. Mondani sok mindent lehet, és a gond ott van, hogy az emberek öncélúan tolják a véleményüket, mert hogy ők őszinték, szóval tessék térdre borulni előttük.

Aki empatikus, az együtt érez, az jót akar a másiknak. Az empátia és a konfrontáció kerülése két különböző dolog.


Szóval az őszinteség hasznos eszköz lehet, ha valaki empítikus akar lenni.

2023. márc. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
36%
Mindkettő nagyon fontos.
2023. márc. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
26%
Engem idegesít ez a túlérzékeny világ, hogy mindent csak benyomagolva lehet tálalni, vagy sehogy. Mindenen folyton megsértődnek sokan. Van különbség a tahóság és az őszinteség között, de nem kell mindent szépíteni, meg bebugyolálni, mert jaj, ez érzékenyen érinti a másikat. Az az ő baja, ha ilyen madárlelkű.
2023. márc. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

1-es.

Gondolom te az őszinteségre voksoltál a válaszod alapján. :)


Reagálhatnék hosszabban is, de én az empátiára szavaznék. :(

2023. márc. 29. 13:09
 5/13 anonim ***** válasza:

Most ilyen emberrel, mint te, miért lennék tapintatos?

A normális kérdésekre nem ilyen válaszokat írok.

2023. márc. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Jó-jó
2023. márc. 29. 13:14
 7/13 A kérdező kommentje:
Törölték is a válaszod, pedig pont az volt a bizonyíték arra, hogy volt értelme ennek a kérdésnek. :(
2023. márc. 29. 13:27
 8/13 anonim ***** válasza:
9%
Helyzetfüggő, nyilbán. De általánosságban az emberek csak empátiát várnak. Szépen elpanaszkodják magukat,szemetesládának használják a másikat, aztán együttérzést várnak, megoldást NEM.
2023. márc. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
36%
Helyzettől függ. Pl ha egy nekem külsőre nem tetsző ember megkérdezi, hogy mi a véleményem a kinézetéről, akkor fontosabb az empátia.
2023. márc. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Szerintem az empátia emberibb tulajdonság, mint az őszinteség. Nem robotok vagyunk, akinek mindig a helyes választ kell mondania. Szellemi lények vagyunk. Fontosabb egy emberibb tulajdonság. Persze mindkét esetre lehetne hozni példát és ellenpéldát, de ha lehet választani, akkor nálam az empátia a nyerő.
2023. márc. 29. 13:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!