Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy számomra tejesen új...

Egy számomra tejesen új lépésre készülök . Tudnátok benne segíteni ?

Figyelt kérdés
Még fiatal vagyok 23 éves , de talán már most több mindent láttam és megéltem mint amennyit kellett volna . Emiatt úgy gondoltam ez talán eléggé őrülten hangzik de újra epitem magam . Mind lelkileg , mind testileg . Formálni akarom magam erőt meríteni a múlt sebeiből , es megtanulni elfogadni magam es szeretni a hibáimat együtt élni velük . Ezek talán mind egyszerű szavak de megtenni már nem annyira egyszerű . Voltatok már annyira mélyen hogy ilyesmin gondolkoztatok ? Azon hogy túlságosan sok a kedvesség bennetek amit kihasználnak mások ? Hogy túl sokszor mondtatok igent akkor is amikor a válasz a “nem” lett volna ?
2023. márc. 29. 22:37
 1/5 anonim válasza:
Én 24 éves vagyok és én is pont itt tartok, valamilyen szinten tudatosan, de a hónapok alatt egyébként is nagyon sokat változok, és én is már most egy év alatt mint ha egy teljesen más emberré válnék mint aki addig voltam. Nekem a folyamat még tart, még sok mindenben szeretnék változni. De motiváló, hogy ennyi idős koromban egyre inkább olyan emberré válok amilyen mindig is szerettem volna lenni, a rossz gyerekkorom és múltam ellenére is :)
2023. márc. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Covid alatt hasonlóan éreztem magam, hasonló korú vagyok én is. Valamennyire pont kapóra jött, hogy akkor rengeteg minden változott az életemben, mert így könnyebb volt a határokat az emberi kapcsolatokban felépíteni. Keresd aktívan ennek a lehetőségét aztán ha úgy érzed valami nincs rendben nyugodtan szólalj fel ellene, persze ezt se vidd túlzásba.
2023. márc. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha túl sokszor mondasz igent másokra, akkor segíthet, ha ilyenkor megnézed: önmagaddal szemben kedves vagy-e. Ha mások kihasználnak és nem tudsz nemet mondani, az nem feltétlenül kedvesség.

Én is éreztem ilyesmit, hogy jó akarok lenni másokhoz, önmagamat meg elnyomtam, de ez inkább nálam nevelésbeli hiba volt. A szüleim úgy neveltek pl. hogy akkor vagyok jó és szerethető, ha mindig másokat helyezek előtérbe. De ez nem kedvesség, hanem megfelelési kényszer, hogy elfogadjanak, szeressenek, hasznosnak tartsanak. De magamat így se láttam elég jónak.

2023. márc. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat .

Jo látni , hogy nem vagyok egyedül ezzel az érzéssel .

Remélhetőleg a jó út felé fogom venni az irányt :D

Nektek pedig minden jót és persze kitartást kívánok :)

2023. márc. 30. 08:40
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Neked is sok sikert! Szerintem pont tökéletes korban vagy ehhez. Meg fog térülni minden perc, amit önmagad megismerésére fordítasz.
2023. márc. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!