Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valami jó tanács, hogy hogy...

Valami jó tanács, hogy hogy küzdjem le az önbizalomhiányt és az ezzel járó kellemetlenségeket?

Figyelt kérdés
Nagyon nincs önbizalmam, folyamatosan ostorozom magam mindenért és ez odáig “fajult”, hogy nem merek előadáson válaszolni az oktató kérdésére (még akkor se, ha tudom a választ), mert attól tartok, hogy rossz benyomást keltek valakiben és negatív véleménye alakul ki rólam. Mindemellett nagyon nehezen viselem, ha valakinek nem vagyok szimpatikus. Tudom, hogy nem lehetek mindenkinek szimpi, nekem se mindenki az, de ezen is csak magamat hibáztatom, hogy biztos rosszul csinálok valamit. Hol van ebből az exit?

2023. ápr. 1. 20:41
 1/10 anonim ***** válasza:
19%
A pszichológusnál. Még az egyetemen is van 6 alkalom ingyen. Ha nem nagyon belédégett, akkor lehet, hogy annyi elég is lesz.
2023. ápr. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
13%
Csak pszichológussal. A másik opció nem játszik nálad, mert ha lenne olyan ember a környezetben aki komolyan vesz, akkor nem ide írtál volna. Sajnálom. :/
2023. ápr. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
De azért az okokat egyedül is boncolgathatod. Gondolom, a szüleid semmivel nem voltak elégedettek, nem dicsértek; ha 99%-ot értél el, mért nem 100-at. És nem is engedték, hogy önállósodj, magad oldd meg az élethelyzeteket.
2023. ápr. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igazából nem családi oka van. Egyetemen olyan társaságba kerültem, ahol mindenki tolta magát előre (értsd: ő a legszebb, legjobb, legokosabb, mindenki csak utána fordul meg, csak az ő véleménye számít, csak ő tudja jól és így tovább), én viszont nem vagyok ilyen és ezért belém rögzült, hogy én vagyok az ügyeletes senki és ugyan a társaságnak azóta annyi, de ez megmaradt bennem sajnos.
2023. ápr. 1. 21:08
 5/10 anonim ***** válasza:
19%
Akkor ez nem olyan mélyen gyökerezik, és fel is ismered. A társaságtól már eltávolodtál, akkor most már visszaállhatsz a régi kerékvágásba. Vegyél erőt magadon, válaszolj az általad tudott kérdésekre, és minden jó válasz egy-egy tégla lesz az önbizalmad visszaépítésébe. A nem szimpatikus embereknek ne akarj megfelelni, hiszen ők se felelnek meg neked.
2023. ápr. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem olyan könnyű visszaállni.
2023. ápr. 1. 21:15
 7/10 anonim ***** válasza:
74%
Foglalkozz magaddal, amennyit csak tudsz, építsd magadat. Nekem az adja az önbizalmam, hogy már nagyon fel vagyok épülve, sok képességem van, a fizikai kinézetembe is sok időt, pénzt fektetek (azért nem irreálisan nagyot persze). De maga a sport önmagában is frissítő, építő hatású. Szórakoztasd magad hobbival, vegyél könyveket, vagy bármi, ez egyéni. Szóval legyél magadnak afféle vip személy. A nagy önimádásban észre se fogod venni, hogy milyen automatikusan ignorálod az ilyen nagypofájú arcokat, akiket írtál.
2023. ápr. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz úgy élni, hogy mindenkinek jó legyen. Élj hát úgy, ahogy Neked jó. Mert csak egy életed van, és később bánni fogod, ha most nem úgy éled, ahogy akarod. 🤗❤️
2023. ápr. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
62%

" (értsd: ő a legszebb, legjobb, legokosabb, mindenki csak utána fordul meg, csak az ő véleménye számít, csak ő tudja jól és így tovább)"


Összekerültél egy rakás grandiózus nárcisztikussal és alájuk kerültél. Lehet túl empatikus vagy hozzájuk képest. Bizonyos nézőpontból talán azt is lehetne mondani, hogy gyöngyként kerültél a disznók közzé.


Talán itt találsz pár előadást arról, hogy a nárcisztikusok hogyan hatnak az empatákra:


https://www.youtube.com/@szilviajonas1934/videos

2023. ápr. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a sporttól lett rengeteg.
2023. ápr. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!