Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A lógós, nem tanuló diákoknak...

A lógós, nem tanuló diákoknak miért nincs lelkiismeret furdalásuk/ kötelességtudatuk?

Figyelt kérdés
Ha velem olyan van, hogy lekéstem a buszt, vagy elaludtam, és emiatt nem megyek be, aztán szülőivel igazoljuk, iszonyatos lelkiismeret furdalásom van. Mivel nekem az a dolgom, hogy iskolába járjak, és nem azt csinálom. Ugyanez ha nem tanulok egy dolgozatra, vagy nincs kész a házim. Úgy érzem nem teljesítettem a feladataimat, és ez milyen vállalhatatlan dolog. Persze közrejátszik az is, hogy a szüleim szigorúak ilyen téren, soha nem nézik jó szemmel a fent említett eseteket, mindig elmondják hogy azért ezt nem így kellene,irgumburgum. (Ne gondoljatok semmi komolyra azért.) Ezzel szemben vannak olyan osztálytársaim, akik simán kihagynak egy napot mert dolgozat lesz, vagy csak mert olyan kedvük van, lógnak, nem készülnek. Bennük miért nincs meg ez az érzés? Vagy én vagyok túl karótnyelt?

2023. ápr. 5. 08:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
41%
A megfelelési kényszer sok bajt fog okozni még felnőttként neked. Miért ne lehetne néha vállalni, hogy szar napunk van és otthon maradni? Sokkal boldogabbak azok az emberek, akiknek nem a szabályok, meg a csinálás, kötelességek teszik ki az életüket, hanem saját maguk és önazonosak.
2023. ápr. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
43%
Az meg nagyon nincs rendben, ha lelkiismeretfurdalásod van. Az lenne a rendben, ha leszarnád ők mit csinálnak, te meg csinálnád a saját dolgod. Már látszik a kérdésből sajnos, hogy nem vagy jól.
2023. ápr. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
#1 Szerintem az nem mefelelési kényszer, hogy vannak feladataink, és azokat igenis meg kell csinálni. A munkahelyen sem az van, hogy hát nekem ehhez most nincs kedvem úgyhogy hazamegyek, pá főnök. Nem arra gondolok mikor valaki beteg, vagy teszem azt szakított a párjával és az ágyat sincs lelki ereje elhagyni. Hanem mikor a hasára csap valaki hogy "én ma nem megyek be mert olyan kedvem van" és semmit nem érez.
2023. ápr. 5. 08:37
 4/23 anonim ***** válasza:
50%

Kérdező, Te az erősen liberális életérzésű emberkékről beszélsz, akiknek felnőttkorukra lételemük lesz a károgás politikai fórumokon, illewtve a hatalmas elvárás a nagy büdös semmiért, amit nyújtanak, cserébe.

Amikor meg számonkéred őket, miért olyan semmirekellőek, akkor: megfelelési kényszered van, változz.

2023. ápr. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
74%

Egész egyszerűen azért nem éreznek semmit, mert nem nevelték beléjük ezeket. Ahogy te is mondtad neked a szüleid megtanították ezeket, nekik meg nem, vagy nem eléggé.


Ne foglalkozz amúgy ezekkel, meg azokkal sem akik azt mondják hogy nekik van igazuk. Ahogy mondtad is, egy munkahelyen az ilyenek azok akik a próbaidőt sem élik túl mert repülnek egyből.

2023. ápr. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
36%
Az olyanok meg, mint a kérdezők mindig csak güriznek, csinálnak, megfelelnek és akkor sem mernek nemet mondani, ha a mentális egészségük múlik rajta. Nézd meg a táasadalmat. Attól, mert valaki tud nemet mondani, nem lesz léhűtő.
2023. ápr. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
8%

Senki nem mondta, hogy igazuk van.

Mindenki azt csinál, amit akar, amihez ért. De a kérdezőt miért zavarja? Ez az érdekes kérdés. Az, hogy ezek ilyenek meg olyanok, az nem érv. Érvelni érzések alapján lehet, nem a másikat szidva, meg megkérdőjelezve.

2023. ápr. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim válasza:
87%

Mert az ilyen gyerekeknek,kamaszoknak nem lett tudatosítva,hogy ez a dolguk, hanem óvodás koruk óta bevannak dobva az intézménybe.

Kislányom óvodás sok ovis társa azt se tugya miért jár oviba ,szófogadatlanok az óvónővel társaikat ütik .Az én gyerekem tugya ,hogyan kell viselkedni miért jár oviba.

2023. ápr. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
15%
Tudják, hogy "... kiterítenek úgyis".
2023. ápr. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
72%
Az, hogy szakítottál bubikával kuurvára nem indok, hogy ne dolgozz. Anyád halála sem, úgyhogy meg fogod majd szokni, hogy senkit nem érdekel, mi van veled, téged viszont kell, hogy érdekeljen, ha nem akarsz megkergülni.
2023. ápr. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!