Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet kapcsolat a felnőttkori...

Lehet kapcsolat a felnőttkori érdeklődési kör és a gyermekkori kedvenc mesetípusok között?

Figyelt kérdés

Az összes kedvenc mesém állatokkal kapcsolatos volt. Sose szerettem például a Hamupipőkét vagy a Csipkerózsikát, inkább Susi és Tekergőt, Vacakot vagy Mackótestvért néztem gyerekként. Jelenleg pedig állatorvosnak tanulok.

Lehet kapcsolat a kettő között, vagy ez inkább csak véletlen egybeesés?

Mások is észrevették ezt az összefüggést?

Ha a kettőnek van köze egymáshoz, akkor a mesék befolyásolták a későbbi érdeklődési körömet, vagy azért szerettem ezeket a meséket, mert alapból ilyen beállítottsággal születtem?

(Saját háziállatom 8 évesen lett először, tehát ez nem befolyásolhatott.)



2023. ápr. 9. 14:31
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
Én gyerekkoromban nagyon szerettem a kutyákat, most sintér vagyok. Lehet van összefüggés:)
2023. ápr. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Metionin ***** válasza:
100%
Lehet. Én is így voltam, a Disney mesék közül csak az állatosak kötöttek le, a többi nem. És állatorvos akartam lenni, csak az élet közbeszólt.
2023. ápr. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Simán.
2023. ápr. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
77%

Huu. Én is mindig az állatos meséket preferáltam, és én is sokáig akartam állatorvos/etológus lenni. :D (Nem az lettem, de még mindig imádom az állatokat.)

Illetve sose szerettem a hercegnős meséket, amik csak arról szóltak, hogy hogyan jönnek össze a herceggel. Azóta is örök szingli vagyok:D

Egyébként a kedvenc meséim az Oroszlánkirály és a Lilo&Stitch voltak, nagyon tetszett a lélektani vonaluk. Most pszichológiát tanulok. :)

Szerintem valamilyen szinten biztosan számít, nem véletlenül fognak meg minket egyes történetek jobban, gyerekként sem.

2023. ápr. 13. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!