Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan közöljük valakivel,...

Hogyan közöljük valakivel, hogy alacsony az érzelmi inteligenciája?

Figyelt kérdés
Egy barátról van szó. Az is egyfajta kimenetel lehet, hogy eltávolodok tőle, de azzal ő nem fejlődik. Hasznát venné az életben, ha fejlesztené magát e téren.

2023. ápr. 14. 11:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Pont ugyanígy ahogy leírtad. Ha a barátod akkor nyugodtan.
2023. ápr. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%
De miért gondolod, hogy alacsony? Írsz példákat?
2023. ápr. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%

Ez a fejlodes ez valami baromsag, jollehet, nem te tehetsz rola, most ez divat.

Elhiszem, hogy ilyen a baratod. De aki ilyen, az baromira nem latja es nem is erti. Ha szeretned leepiteni, inkabb ne adj elo neki.

2023. ápr. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%

Mi a frásznak kéne közölnöd vele?

Te vagy az Atyaúristen, aki ítél élők és holtak felett? Ha nem tudsz kijönni vele, akkor távolodjatok el egymástól.

2023. ápr. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
13%
Bele se kezdj a beszélgetésbe vele erről, mert úgy sem fog semmit érteni belőle. Az ilyeneknek felesleges bármit is mondani, csak maguk számítanak nekik és a lóvé-semmi más. Eleinte ha elkezdenél erről beszélni rápróbálnak játszani, de max. egy kínos tapasztalattal lennél tőle gazdagabb.. Akkor me minek belekezdeni a szövegelésbe?
2023. ápr. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%
Az a baj, hogy nem fogja megérteni, azt sem, hogy mit szeretnél neki mondani. Nekem anyám (tudom, ő nem barát) egy érzelmi nulla, és amikor felvezettem neki, egyszerűen nem értette, hogy miről beszélek.
2023. ápr. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan mintha egy vaknak magyaráznád el hogy mik a színek. Nem fogja érteni, rosszabb esetben támadásnak veszi.

Ezt személyes tapasztalatból tudom, én is ilyen vagyok/voltam, de azóta (remélem) sokat fejlődtem.

Saját magam mentem végül el pszichodrámára, családállításra, érzelmi intimitás tréningre, csoportdinamikára, stb. és idővel (évtizedek alatt) voltak nagy leesések.

Szociális téren sok kudarc volt az ami engem erre az útra terelt, és amikor felnyílt néha a szemem magammal kapcsolatban, megkérdeztem a hozzám közel állókat hogy ezt eddig nekem miért nem mondták?

A válasz az volt hogy egész életemben ezt próbálták nekem mondani, csak sosem értettem :D


Szóval direkt módon szerintem ezt nem lehet a másiknak tudtára adni.

2023. ápr. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy itt kifejted, nyugodtan mondhatod neki, hogy te azt tappasztalod/érzed, hogy az ő érzelmi intelligenciája alacsony. Ő érzi-e ezt?

Szeretne-e valamit vele kezdeni?

2023. ápr. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Osztálytársról van szó, így az eltávolodás nem lenne egyszerű és egyébként is jó neki, ha vannak barátai. Mert voltak ezzel kapcsolatos problémái, megosztotta velem. Amikor ő beszél vagy mond valamit, akkor azon tud mosolyogni vagy ahhoz megfelelően reagálni, de ha én mondok neki valamit csak néz rám és nem mond semmit. Én meg azt hiszem nem értette meg a mondandómat. Ilyenkor megismétlem, amire kapok egy furcsálló arckifejezést egy ahával párosítva. Rájöttem, hogy nagyon vicces sztori esetében tud nevetni, de együttérezni nagyon nem. Pl ha kínos sztorit mesélek Megosztom vele az ügyesbajos dolgomat, erre semmilyen reakció. Nem tudja lereagálni, de nem is úgy néz ki, mint aki szeretné. Elkezdtem kicsit utánozni őt, hátha ezzel rá tudom vezetni, hogy ő milyen. Nem tudom ez mennyire jó így, egy próbát megér. (Csak én nem ilyen vagyok, én különösen érzékeny és együttérző vagyok) Ha ő mond valami teljesen lényegtelen dolgot, akkor pedig várja a válaszreakciót. De ebből mélyebb beszélgetés még nem kerekedett. Olyan, mintha a falnak beszélnék. Legalább egy bólintást elvárnék... Nem egy egoista emberről van szó, ezért feltételezem az alacsony érzemi intelligencia szintjét. :/


Köszönöm a válaszokat! Még várok véleményeket, tanácsokat :)


3-as: nem igaz, hogy neki nem okoz majd ez nehézséget a kapcsolataiban akár most, akár később! Ilyenkor nem az önfejlesztés segít?


4-es: Nem vagyok az Atyaúristen, nem Kell közölnöm vele. Viszont én azt vallom, hogy a problémák elsődleges megoldása a megfelelő kommunikációból fakad. Az ilyen eseteket is elsősorban így kéne kezelni. Ha nem jön össze, akkor meg viszlát. Az elkerülés nem oldja meg gyökerestül a problémát (hiszen más kapcsolataiban is megtörténik újra), hanem afféle szőnyeg alá söprés. Nem csak az ő, hanem az én érdekem is, hogy jobban reagáljon, kommunikáljon. Minden embernek van valamennyi egója(, mindenki különlegesnek gondolja magát(, ebben egyerértek Puzsérral)). Mivel közeli kapcsolatban állok az illetővel, azt hiszem valamennyi közöm is van a viselkedéséhez. Bár erről eltérőek lehetnek vélemények.


Kíváncsi vagyok minden gondolkozásmódra.


5-ös: valóban azt sem szeretném, ha folyamatosan csak kényszeresen válaszolna.. a legkönnyebb az lenne, ha ösztönösen így cselekedne, de miért is lenne bármi olyan egyszerű?..

7-es: nagyon köszönöm a részletes beszámolót

2023. ápr. 14. 19:14
 10/14 NTBS ***** válasza:
Őszintén, de udvariasan.
2023. ápr. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!