Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagytok még becsületesek...

Miért vagytok még becsületesek? A politikusok lopják a pénzünket. A vállalkozók lehuznak az autószerelőtől a kivitelezőig. A piacon a mérleg is rosszul mér.. Pancser dolog manapság annak lenni?

Figyelt kérdés
Hisz látjuk mennyivel többet keresnek akik igy élnek. Őket nem mardossa a bűntudat. Ti elitelitek a "lehuzós" életet vagy éltek élnétek vele ha lehetne?

2023. ápr. 16. 20:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Ha mindenki beállna a sorba, akkor soha nem lenne vége.
2023. ápr. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem húz le az autószerelő. Szerintem reális áron javítja a kocsimat.


Amúgy meg a pénz nem ér annyit, hogy egy 2x2es lyukban kelljen töltenem éveket. Lehet jó pénzt keresni legálisan, lehúzás nélkül is.

2023. ápr. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%

Nem véletlenül lett adva az embernek a 10 parancsolat.


Mindent szabad-de nem minden használ, nem minden építő, és a keserű gyümölcs az hosszútávon igen kellemetlen. Meg nem akarok rosszat a saját leszármazottaimnak. Lopni a legkönnyebb-már ha akar valaki...csak aztán ne csodálkozzon ha az élete, egészsége, családja olyan fordulatot vesz láthatatlan eleinte láthatatlan, később masszívan látható módón, amit még az ellenségének sem kíván.

2023. ápr. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%

A történelem során ez mindig is jelen volt. ,,Nincs új nap az ég alatt”Szóval ez nem újkeletű dolog.

A másik meg az, hogy attól mèg a másik lop, csal én nem szeretnék beállni a sorba. Ha ránézek az autómra meg a házamra. Azt akarom érezni, hogy a két kezemmel dolgoztam meg érte ès nem azt, hogy az enyves kezemmel loptam össze.

2023. ápr. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem vagyok teljesen becsületes. A mellékállásom teljesen feketén megy. Kb havi 200 ezer ft a bevételem de nem vagyok hajlandó adózni ebből.
2023. ápr. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%
Én azért vagyok becsületes, hogy nyugodt legyek. Reggel amikor felkelek tükörbe tudjak nézni és megbékélni a tetteimmel. Ha lopnék, vagy csalnék, nem tudnám elfogadni a tettem. (Egy ismerősöm az egyik áruházban kapott papíralapú kupont, lefotózta és a mobilján a fényképet mutatta meg az önkiszolgáló kasszában a gépnek így csalt. Én eegy ilyen után nem tudnék nyugodtan aludni.)
2023. ápr. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
81%

Kezdjük ott, hogy kevered a becsületet a balf_szsággal.


Az nem becsülettől függ, hogy rossz embert fogsz ki aki lehúz, ha hagyod magad. Aki le akar húzni, az ugyanúgy lehúzza a maga fajtáját is. És lehúzós ember sem feltétlenül fog jól keresni, nem feltétlenül lesz sikeres.

2023. ápr. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
44%
Elítélem ezt a fajta stílust, de azt tapasztalom, hogy sajna ez tartja össze ezt a társadalmat, fenntről.
2023. ápr. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
59%
Két pont közt a legrövidebb út az egyenes. Inkább az a fura, hogy lehetnek annyian, akik ezt következetesen eltévesztik.
2023. ápr. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
A becsület és a tisztesség belülről jön, nem a körülmények határozzák meg. Már akinek van jelleme.
2023. ápr. 17. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!