Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet valaki emberileg érzéket...

Lehet valaki emberileg érzéketlen, gonosz, empátia nélküli ember úgy, hogy Arisztotelész filozófiájával, azon belül is a Nikomakhoszi Etikával foglalkozik?

Figyelt kérdés

Nem fér a fejembe. Ez az ember olyan, mint aki nem ért magyarul, mint aki nem érti a leírt szavakat, és olyan egyszerű, mint egy bot, semmiről nincs elképzelése. Nem képes a bocsánat, elnézés szót elolvasni, értékelni, mint egy 6 éves gyerek, aki elfordult volna és nem lát, nem hall, nem beszél.

Azon sértődött be, hogy a magánéletemben (párkapcsolatomban) említettem azt, hogy beszélek vele. Még ha az ő magánéletét kevertem volna bele, oké, de hogy az enyém mit érdekli őt... na ez nem fér a fejembe, és olyan mintha nem is filozófus lenne, hanem megrekedt volna érzelmileg egy általános iskolás másodikos gyerek szintjén.



2023. ápr. 18. 06:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Engem is zavarna ha pl bnőm a párjával engem kibeszélnek a hátam mögött. És biztos kibeszélnek pedig tenni nem tudok ellene.valahogy ezzel egyutt kellene tudni élni.

Még egy kollega is emlegethet otthon.

2023. ápr. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Elhiszem, hogy zavarja, bár a legelején megmondtam neki, hogy a barátom tud róla, konkrét beszélgetést nem, de azt igen, hogy bővült a baráti köröm, mert joga van tudni, ha van egy férfi barátom. Még ha zavarja is, miért nem lehet ember módjára megbeszélni, miért kell azonnal letaposni az embert, mintha embert öltem volna?
2023. ápr. 18. 07:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!