Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az baj, ha valaki kevésbé...

Az baj, ha valaki kevésbé törekvő ember?

Figyelt kérdés

Azt figyeltem, hogy a társadalom egyértelműen a nagyon ambiciózus embereket jutalmazza, főleg a kapitalizmusban az egyéni teljesítmény és a siker számít mércének. Mondjuk ahhoz is kell egyfajta képesség, hogy valaki el tudja magát adni jól, mert nem mindenkiből lesz sikeres, aki tudna is jó teljesítményt nyújtani.

A munkahelyen is vannak olyanok, akik nagyon igyekeznek és tényleg sokat dolgoznak, vannak, akik meg nyugisabbak és nem stresszelik magukat annyira a dolgok miatt. Meg amit megfigyeltem, hogy főleg Magyarországon nagyon menőnek számít az, aki építkezik, mert az mekkora dolog és általában az átlagosnál gazdagabb emberek törekednek is erre. Ismerek sok idősebb embert is, aki ezért veri a mellét, hogy milyen ügyes, hogy házat épített és akik nem tették ezt meg, azok kevesebbet érnek. Pedig miért? Ha valakinek nem ez az életcélja vagy másra, pl utazásra költi a pénzét és elvan a panelban, azzal mi a gond? Minek az a sok idegeskedés, ami egy építkezéssel jár?



2023. ápr. 26. 09:38
 1/10 anonim ***** válasza:
51%

Mert jobb egy panelben várni a számlákat, a ház kitalált kamu fejlesztési számlákat, a közgyűlésen felvett közös sortartozásos hitelek csekkjeit...., milyen is lehet az ilyen ember vajon? Jó is a kalitkában élet egymás nyakában-farában élni meg a városnak is jók az ész nélkül fizető palimadarak:DDD


Arra véletlen sem gondolsz, hogy az építkezés befejeződik, utána kiül a kertbe, medencébe, egyedül sört kortyolgatva?

Te meg a zsúfolt városban izzadtságon át vergődsz, utazol ugyanígy mindenfelé vagyonokat kidobva....és hiszed nyaraltál...pedig csak lehúztak-rabolták idődet:DDD

2023. ápr. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha te elégedett lennél magaddal akkor nem gondolkodnál ilyeneken. Baj vagy nem baj másnak, ha neked jó amit csinálsz akkor ki nem szarja le mit mond a másik?
2023. ápr. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#2

Igazad van, csak gyerekkoromból ez kicsit megmaradt, hogy főnöknek kell lenni és házat építeni, mert csak az számít teljesítménynek. Azt hiszem én más vagyok, de a családom mindig lenézett emiatt.

2023. ápr. 26. 10:22
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

3

Milyen főnöknek kell lenni???? Attól még senki az illető...

A házat építeni vagy építtetni nem ugyanaz...nem ugyanaz az ember sem, egyik tud, másik csak fizetni tud.

2023. ápr. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Többnyire igen, mert lealázza a többi ember.
2023. ápr. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%
Nagyon durván összemosod a dolgokat
2023. ápr. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az nem fér bele, mikor minden hitelből van. Kell a kertvárosi ház, parkosított udvar, 2 autó. A tartozast meg az unokák is nyogik majd. Aztán mikor az ilyen beszol a belvárosi tarsashazban elonek, hogy azért O ott nem tudna élni, ne menjen az ember egy bizonyos színvonal alá. Ja, és utóbbinak semmi hitele nincs. Nálam az ilyen rongy razas veri ki a biztosítékot.
2023. ápr. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7: Mert ilyen ingatlanárak mellett a belvárosi 1M/nm lakás hitel nélkül van, persze...
2023. ápr. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem nem baj, én se vagyok az, mégis boldogulok az életben. Egyik nagy előnye, hogy kevés stresszel jár. Ehhez kell egy 'I dont give a shit' mindset. Én leszarom, hogy más embernek 200 millás lakása van a rózsadombon.
2023. máj. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Gaydoctor23 ***** válasza:
100%

Nem baj,ha nem vagy törekvő.Van abból elég.

Inkább jó ember,szerető ember,igazságos ember legyél.

Szerintem többet ér.

2023. máj. 21. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!