Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy oldjam meg a magam...

Hogy oldjam meg a magam fejlesztését, ha lett barátnőm?

Figyelt kérdés

Kifejtve: Amíg nemvolt barátnőm, a szabadidőmben fejlesztettem magam a szakmámban, a kapcsolataimban, a hobbymban, mindenben. Most viszont lett barátnőm, és a szabadidőm nagy részét értelemszerűen vele töltöm, amivel nincs is semmi baj, mert nagyon szeretek vele lenni. Viszont a magam fejlesztésére az eddiginek csak a töredék ideje jut, ami elégé zavar, mert olyan a szakmám, meg a hobbym is, hogy sok plusz időt kell rászánni, hogy versenybe maradjak. Na meg a barátaimmal se tudok annyit lenni, mint amennyit szeretnék.


Hogy oldjam ezt meg? Ti mennyi időt szántok magatokra, a kapcsolatotokra?



2023. ápr. 30. 13:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Márpedig az idő végesz, szóval prioritizálni kell. A barátnőd tartod meg, vagy feladod a versenyképességed a hobbiban? A munka azért elég fontos, arra mindenképpen szánj időt.
2023. ápr. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%
Barátnőt dobni kell.
2023. ápr. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Mivel a legtöbb embernél a párkapcsolat nem zárja ki a hobbit, karriert, barátokat, meg kell találnod az okát, hogy nálad miért okoz gondot, és az okot megszűntetni.

Lehet, az összeköltözés oldaná meg a problémát, akkor eleve sokat vagytok együtt, nem telik külön időbe eljutni egymáshoz, feleződik a bevásárlásra, házimunkára fordítandó idő stb.

Volt már sértődés, amiért nem vele akartál volna lenni, hanem pl. a haverokkal? Ha nem labilis érzelmileg, akkor elfogadja, hogy előtte is volt életed, mellette is szetetnéd, ha lenne.

Neki van bármi hobbija, szenvedélye?

2023. ápr. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Valahogy oldjátok meg, hogy legyen ezekre időd, mert úgy tűnik, hogy igényed lenne rá! :)
2023. ápr. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#3


Igen, ezzel énis abszolút így vagyok, hogy ha másnál is működik, akkor szeretném ha nálam is működne. Az összeköltözés amúgy jó ötlet, és valószínűleg sok problémát megoldana, de én még egy kicsit korainak érzem, 5 hónap után. Bár tudom, hogy vannak akik egyből azzal kezdenek. Egyelőre ezt ilyen utolsó lehetőségnek tartogatom most még.


Igen, sajnos volt már nem is egyszer sértődés ezekből. Nagyon jól leírtad, nehezen tudja azt elfogadni, és sértésnek veszi, ha arról beszélek, hogy szeretnék életet mellette is, hiszen előtte is sok minden volt az életembe, amivel foglalkoztam. Ő pedig tipikusan az az ember, aki mindent együtt szeretne csinálni. És mivel ő ezt máshogy fogja fel, nemtudja megérteni azt, hogy nekem olyan életem is van ami tőle független, mert neki nem nagyon van ilyen.


Van hobbija igazából, meg barátai is, de ő egyből belevont engem ezekbe kérdés nélkül, hogy ezekután ezeket is együtt csináljuk. Ugyanígy igyekeztem énis viszonozni ezt, de van olyan dolog amibe nemtudom belevonni őt, mint pl. a szakmai dolgok, vagy ha egyszerűen a haverokkal szeretnék eltölteni egy estét.


Én csak azt szeretném, hogy ha megértené, hogy nagyon szeretem, és az hogy a saját életemmel is foglalkozni szeretnék mellette, az nem ellene irányul. De szerintem nála "saját élet" meg a "kapcsolatban csak mi vagyunk" nem egyeztethető össze. Erre szeretnék valamilyen megoldást kitalálni.

2023. ápr. 30. 14:07
 6/9 A kérdező kommentje:
Elnézést, kicsit hosszú lett, de köszönöm szépen a segítő válaszokat! :)
2023. ápr. 30. 14:08
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj most, hogy ilyen részletesen le írtad, hogy mi a szitu válaszoltál is szinte magadnak kell ez neked???? Oké hogy nagy most a szerelem, de akkor te egy életen át így szeretnél élni??? Igen is mond el ezt neki őszintén amit így ide irtál és ha te továbbra is úgy érzed hogy saját magad szorul háttérbe akkor ez a kapcsolat felejtős. Ezt csak a saját érdekedben írom, mert egy kapcsolat nem erről szól és ez nem egészséges.
2023. ápr. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Mi a hobbid,a gyakori kérdéseken lógás?
2023. ápr. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
49%
Ossze lehet ezt hozni de ido kell hozza
2023. ápr. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!