Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Általában a vidéki, egyszerűbb...

Általában a vidéki, egyszerűbb emberek bélyegzik meg azt, aki egyedül él?

Figyelt kérdés

Nekem a rokonaim egyik része vidéki, egyszerűbb emberekből áll, a másik városi, tanultabb réteg. Megfigyeltem, hogy a falusiak nagyon sokat rugóznak azon a témán, hogy miért élek egyedül, örökké ez az első kérdésük mikor nősülök meg, miért nem járok el ismerkedni, stb. Sokszor nem is direktben tőlem kérdezik, hanem a szüleimtől. Azt mondják már ők is unják, hogy mindig ez a téma.

A másik rokonaim viszont mindig inkább azt kérdezik hogy vagyok, szeretem-e a munkám, hogyan töltöm a szabadidőm, merre szoktam utazni, stb. Ezek szerintem sokkal normálisabb kérdések és velük sokkal több kapcsolatom is van, mint az előbbiekkel, akik gyakorlatilag alig ismernek.

Én valahogy azt látom az egyszerű emberek azok, akik nagyon szeretnek fontoskodni és mások életébe beleszólni. Meg van a fejükben egy kép, hogy iskola, munkahely, házasság, gyerekvállalás és aki nem ezt követi, azt elkönyvelik, hogy biztos valami probléma van vele.



2023. ápr. 30. 14:34
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
62%

Nálunjnis hasonlo.

Pesti rokonaimat a oenzem karrierem meg ilyenek erdeklik. A vidékiek meg nálunk olyanok, hogy ne is legyen senkim, legyek magányos lúzer ez élteti őket.

Ha van vkim akkor azt várják mikor szakítunk hogy legyen minek örülniük. De a gyk-n is ez utóbbit tapasztalom.

2023. ápr. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
35%

Nem :d kb egy vidéki család van aki folyton ezen van fennakadva. Amúgy hagyjuk már ezt a vidékizést..akkora baromság mint a p..ca.


Mert mondjuk valaki budapesti lehet fele agya nincs mint egy falusinak.

2023. ápr. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
66%
Nem feltétlen kell egyszerűbb embernek lennie, a vidéki pénzesebbek is megbélyegeznek. Náluk ez a normális, nekik fontos a család, de nem értem ezzel mi a gond. Neked az a fura, hogy ők ezt kérdezik, nekik meg, az hogy egyedül vagy:D Ebben csak az lehetne a rossz, ha pl mondtátok már nekik, hogy me kérdezgessék ezt, mert neked ez nem prioritás, de ők ugyan úgy kérdezné.
2023. ápr. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
69%
Lehet, hogy az "egyszerűbb", nehezebb sorsú emberek jobban érzik azt, hogy társsal könnyebb és inkább félnek az egyedülléttől. Az is benne lehet, hogy városban senkit nem érdekelsz, a hulládon is átlépnek, ha olyan a helyzet.
2023. ápr. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
76%
Mindenhol ez van.
2023. ápr. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 Senior Séf ***** válasza:
68%
Vidéken kertes házban, udvarral, urambocsá' kerttel, gazdasági területtel csatolt házban lakik az ember. Azt egy ember, főleg munka mellett nehezen tartja rendben.. Ezért érdekes a vidékiek számára, hogy hogyan élsz.
2023. máj. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

Vidéken hagyományosabb életet élnek. Náluk szabályszerűen mennek a dolgok, akkor "van rendben". Család, ház, autó, meló. Ha ezek megvannak akkor teljes az élet, egyébként nem, a többi dolog meg nem számít.

A másik meg hogy vidéken, kis közösségben, ahol mindenki ismer mindenkit, ez mindig a téma, kivel mi van, hol tart, stb.

"Az Irénke most nősült. Tudod a Ferinek a bátyjának a munkatársának a lánya. Ne má hogy nem tudod!"

Én szinte mást se hallok vidéken.


Pesten meg senki nem ismer senkit, ezért kevésbé is ütik egymás dolgába az orrukat. A szomszédokat meg jobb is nem ismerni, ha már egymás szájában él az ember. A lépcsőházban a zavart jónapotozás közben átfutnak a gondolatok az ember fején hogy vajon mennyit hallhatott a tegnapi veszekedésből? Vagy hogy milyen "műsor" ment a tvben stb.

2023. máj. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

"Az Irénke most nősült..."


Hát, nem csoda, ha ilyenekről beszélnek falun, mert két nő "egybekelése" még városban sem mindennapos! 😀

2023. máj. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
8: viccnek szántam ;)
2023. máj. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

#9


Elnézést, azt hittem elírás volt! :)

2023. máj. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!