Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Társasház, csendháborítás...

Társasház, csendháborítás hajnali 4 kor, rikácsol a szomszéd + valószínűsleg részegek, nyitva ablak, visszangzik (zárt tér, megosztva 8 lakóval), zárt ablakon keresztül is borzasztó idegesítő erre kelni?

Figyelt kérdés

Mútlkor a másik üvöltött le hogy fejezzék be.


Most én.


Hajnali 4:20 kor nekiálltak nyitott ablaknál rohadt hangosan nevetgélni - már-már sikoltozni, leszóltam nekik hogy hajnalni 4 van jó lenne ha befejeznék - kicsit agresszív módon (hogy legyen súlya) amire az a válasz jött, hogy "kuss" az egyik csajtól, de befejezték.


Bár még volt egy két rikácsolás, de elenyésző - de röhejes, hogy ezt is el kell tűrnöm hajnali 4 kor.


Valószínűleg lemegyek hozzájuk ma, szólok, hogyha ilyen lesz megint addig hívom a rendőröket ameddig nem bírságolják meg őket 5000 - 150 000 forintig.


Azt tudom, hogy dB-ben mérik, de őszintén egy rendőr sem mászkál ilyen eszközzel.


Számomra szürreális, hogy megengedhető ilyen helyiségben hajnali 4 kor nyihogni, hangosan visitozni, úgy, hogy másokat is zavar.


Valaki tudja meddig szól időben a csendháborítás?


Fix, hogy a hajnali 4 beletartozik az időintervallumba (ha van ilyen).



2023. máj. 1. 05:50
A kérdező szavazást indított:
Figyelmeztetés után lehet hívni rendőrt
Nem lehet hívni rendőrt
16 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%

07-22.00 között lehet hangos, zajos tevékenység.


Értelemszerűen 7.00 -ig csönd.

2023. máj. 1. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
38%
2023. máj. 1. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%

A sűrűn beépített lakóterületeken 06.00-22.00 között nem lehetünk hangosabbak zaj okozói 55dB-nél, 22.00-06.00 között 45 dB-nél.


Más szabályok vonatkoznak a társasházak lakóhelyiségeire. Ezek a következők: 06.00-22.00 között a 40 dB a megengedett, a fennmaradó időszakban, tehát éjjel 30 dB.


Természetesen, ahogy a fentiekben is már megemlítettük, a csendháborítás társasházanként eltérő szabályokat is magába foglalhat. Ha új helyre költözünk, mindenképpen legyünk tisztában az adott lakóközösség szabályaival!

2023. máj. 1. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%

"Valaki tudja meddig szól időben a csendháborítás?"


Benne van a társház hazirendjében

2023. máj. 1. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
83%
Én úgy tudom, megszűnt már ez a csendháborításos időintervallum.
2023. máj. 1. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
88%
Én figyelmeztetés nélkül kihívnám rájuk a rendőrséget. Nem az én dolgom vitatkozni velük.
2023. máj. 1. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
43%

Én egyszer szóltam, másodjára kihívtam a rendőröket, arra a két percre csend volt amíg itt voltak, ahogy elmentek ment vissza a hangerő. Akkor lement a férjem, kiengedte a hangját, mély kuss lett.

Ezek ebből értenek.

2023. máj. 1. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
71%
Én megusztam ilyet hogy csak pár honapig buliztak alattunk csak, azóta csend van végre.
2023. máj. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nincs már erre kiszabott idő. Rendőr mondta hogy 0-24 a csendháborítás amikor ki kellett hívjuk annó hasonló szomszédokhoz, ráadásul falszomszéd volt mindent hallottunk, ott is veszekedtek, rikácsoltak és bömbölt a zene nap mint nap. Szerencsére mi elköltöztünk.
2023. máj. 1. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
8%

Hétvégén hagyhatnád hogy az emberek élvezzék az életet, ha lenne neked is akkor te is buliznál vagy otthon sem lennél.

Amúgy engem a szomszéd kölyök idegesít mert amióta megszületett állandóan üvölt ( 1 éve) rohadt ho hétköznap is arra kelni hogy egy gyerek bőg. Erre bezzeg rendőrt sem lehet hívni?!

2023. máj. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!