Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A régebbi háziasszonyok miért...

A régebbi háziasszonyok miért olyan hisztisek az edények felhasználásával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Az én anyukám, meg a férjemé is gyakran hisztiztek azon,hogy "edényt/tányért/poharat/villát...stb koszol valaki.Ez a hiszti azután is megmaradt, miután lett mosogatógép a háztatásaikban.


Mivel mindkettejüknél megvan ez, úgy gondolom, nem teljesen egyedi esetről van szó.


Amikor még otthon laktam, gyakran mondogatták,hogy milyen kényes vagyok,hogy külön tányért veszek elő a másodiknak és nem vagyok hajlandó mélytányérból (öblítés után) enni, amiből a leveset ettem.

Mintha összedőlt volna a világ,hogy előmertem venni még egy tányért.



Én sohasem foglalkozom azzal,hogy jaj hány főzőedény tál,tepsi vagy akármi lesz koszos.Ha 10 lesz koszos egy sütemény sütésénél, akkor 10 lesz koszos.Van mosogatógép, elmossa.Soha nem ez határozza meg,hogy mit sütök, főzök.

És teljes alap dolog,hogy a levest mélytányérból a másodikat meg laposból esszük, plusz van külön a salátának is tálja mindenkinél.


2023. máj. 7. 12:32
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Mert úgy szokták meg, hogy a koszos edényt nekik kell elmosogatni és a fejükben még mindig ez a program megy, hiába van mosogatógép.
2023. máj. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
Nekem pl. nincs mosogatógépem, mert nem telik rá, ezért ügyelek rá, hogy minél kevesebb edényt használjak főzéskor, sütéskor, mivel idő, energia és pénzigényes ha sokat kell mosogatnom. Örülj neki, ha neked telik rá, de ettől még eszedbe juthatna, hogy nem mindenki így áll ezzel...
2023. máj. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

#2

Tudsz olvasni? Írja hogy „Ez a hiszti azután is megmaradt, miután lett mosogatógép a háztatásaikban.”

2023. máj. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%
Engem az idegesít,amikor azért cseszeget a férjem,ha valami véletlen kicsit odaég vagy letapad az edény aljára. Az ember azt hinne,ezért találták fel a mosogatót és szivacsot.
2023. máj. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Gondolom mert az életük 80%ában tényleg kibszott irritáló volt nekik a feleslegesen elővett edény. Alapból ezt nevelték beléjük szóval része az illemnek, hogy ne koszolj össze valamit hiába + gondolom nem volt mindig mosogatógépetek, azaz jó ideig tényleg neki kellett eltakarítani a te és apád mocskát.

Ezek meg megmaradtak benne, ez van, mindenkinek vannak rigolyái. Felesleges a neten hisztizni miatta.

2023. máj. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!