Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem akarok dolgozni. Milyen...

Nem akarok dolgozni. Milyen átnevelő módszerekkel lehet ezen a hozzáálláson változtatni?

Figyelt kérdés

A munka egyszerűen nem érdekel. Nem érdekel, hogy muszáj a létfenntartáshoz a társadalomban. Minden munkaleírás, amit olvasok, nyomorúságosan hangzik, bármilyen jó a fizetés. Bár pályakezdőként a fizetés is egy hulladék mindenhol. Október óta munkanélküli vagyok. Ha nem lenne állandó félelmem a szegénységtől, a hajléktalanságtól és az élelmiszerhiánytól, a mennyország lenne ez az állapot, hogy eltartanak szüleim. Igen, élősködő ingyenélő here akarok lenni ha felnövök.

Csak a YouTube-ot akarom nézni egész nap, utazni és új ételeket kipróbálni. Szeretnék videojátékokkal játszani, művészetet csinálni és nevetni a mémeken. ezeket mind anélkül, hogy heti 40 órát olyanra áldozzak, ami megterhel. Csak élvezni akarom, hogy élek. Őszintén nem tudok olyan munkát elképzelni vagy találni, amiben ne szeretném végül megölni magam mondjuk 1 hónap után.

Értem, hogy fontos az élethez a munka, de ezt teljes mértékben nem tudom elfogadni. Pszichológushoz járok egy jó ideje, de nem talál a dogmatikus munkaellenességemben fogást és zátonyra futottunk. Pszichiáterhez szeretne íratni, de azt mondja, hogyha ennyire aktívan ellenkezem a társadalomba integrálás ellen akkor ott sem fognak tudni velem mit kezdeni. Szerinte ha nem sikerül magam átnevelni ebből az állapotból akkor hamar meghalok.

Szóval kérdés: Milyen akaratom elleni, kényszerítő átnevelés segíthetne rajtam?



2023. máj. 12. 11:04
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
47%
Én nem akarok gyerekeket kínozni. Ezen is kéne változtatni, szerinted? O.o
2023. máj. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
1-es Hát ha nem akarsz akkor nem akarsz. De az a társadalom és a természet szempontjából egy jó dolog, úgyhogy gondolom azon nem kell. Az nem egy negatív dolog mint a munkakerülés.
2023. máj. 12. 11:09
 3/42 anonim ***** válasza:
79%

Én ezért lettem vagyonőr.


Havi 11 nap, bruttó 570.

24 órás műszakok, de éjszaka 8at tudok aludni, így kipihenten megyek haza.


Pihenni, olvasni, játszani járok be a munkahelyre.

2023. máj. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:
Érdekes 3-as... Van saját kis helységed? Laptopot vihetsz be? Mennyi az aktív meló?
2023. máj. 12. 11:14
 5/42 anonim ***** válasza:
68%

Recepción vagyok, nincs nagy forgalom.


Igen.

Atlag napi 2 óra munka, de az is nyugodt tempóban.


Hétvégén maximum 20 perc munka a 24 órából.

2023. máj. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:
Értem 5-ös. Nem érzed kicsit korlátozottan magad közben? Mert itthon munkanélküliként bármikor kimehetek egy fél órát csatangolni a friss levegőre, de gondolom munka közben nem hagyhatod el a recepciót 1 percre sem. Ami számomra olyan érzés, mintha egy láncra lennék verve és így gyorsan visszajön a lélekölöttség...
2023. máj. 12. 11:21
 7/42 anonim ***** válasza:
94%
Próbáld ki, hogy csak olyan pénzből költs bármire, amit magad kerestél meg. Élelmiszer, ruházat, telefon előfizetés, közlekedés, stb: csak akkor engedd meg magadnak, ha a saját keresetedből tudod fedezni. Ha nincs rá pénzed, de vágysz rá, az érzés majd rávezet a jövedelemszerzésre. De fontos kikötés, hogy legális módszerrel. Aztán ha elkezdted, majd megszokod.
2023. máj. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
77%
Munkahelyen is ki megyek, annyi, hogy előtte engedélyt kérek a felettestol.
2023. máj. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:
Értem 8-as. Elgondolkodom rajta. A havi 11 nap ami nagyon érdekes, bár 24 órával pont ugyanannyira jövünk ki, mint havi 20 nap/8 óra.
2023. máj. 12. 11:29
 10/42 anonim ***** válasza:
81%

Az élet maga. Az majd kényszerít.

Kemény dolog hajléktalannak lenni. Ha nem kívánsz hajléktalan szállóra menni, mert majd megtapasztalod, hogy ellopják a holmijaidat... Ha majd megtudod, hogy milyen -5 fokban végig reszketni az éjszakát úgy, hogy csukva van a szemed, de 1 mp-et sem aludtál. Vagy, ha majd megtudod, hogy milyen egy egész téli szezont átvacogni. És ez még csak a hideg. Kell valahonnan rendszeresen víz utánpótlás, meg étel. Ezek honnan lesznek? Telefonhoz hogy lesz töltöttség? Internethez hogy lesz pénzed? Rendőrök zavargatni fognak? Mert, ha jól tudom, köztereken tiltják a hajléktalanságot.

Ha majd a hideget átvészelted. Persze úgy, hogy semmi tapasztalatod nincs a hideggel és a természet erőivel szembeni védekezésben. Ha tehát átvészelted a hideget, jön a tavasz. Kezdesz magadhoz térni és gondolkozol. Mert bizony télen a vacogás közepette nem tudsz gondolkozni. A vacogás mellé a sétálás az ételétt, a koldulás, sétálás a helyedre vissza, a puttonyodat magaddal vinni. Szakáll vágás hogy lesz? Nem lesz szégyenítő kortársaidat szemlélve? Nem gondolom, hogy koldulnál, mert megszégyenítő lenne. De térjünk vissza: tavasz...A tavasz után jön a nyár. Tudod mi a nyár? Nincsen klíma! Büdös leszel. Kitoloncolnak a hűs plázákból. Hol fogsz fürdeni? No meg a nem fürdés miatti viszketés sorozat. Ó! Ó! Ó! Meg, hogy érzed, hogy nem kap levegőt a tested. Mármint a bőrfelszíned. Mert nem fürödtél. És az erdőben hogy fogsz kívánni fürdeni? Tegyük fel, hogy szerzel egy fazekat vagy valamit, amiben tűzön melegítesz vizet. De nappal? Akkor a füst messssssze elszáll (2-300m-re), meg a fa ropogás, meg a fény, meg akkor nincsenek falevelek, átlátni az erdőn egy jó darabig. És a tapasztalatom az, hogy nem tudsz elbújni úgy, hogy 300m-en belül ne legyen ösvény - mármint észre vehetnek. Ha nem nappal fürdesz, akkor éjjel? Télen éjjel? Rendesen fog remegni a szád meg a kezed. Akkor is, ha meleg-forró vízben fürödtél, mert a hőkiegyenlítődésre való törekvés irdatlan gyorsan megy végbe az 50-60 fokos víz és a legyek nagyon kedves: 5 fokos hőmérséklet között. Aztán a cókmókodat hol fogod hagyni? Magára mered hagyni? Hány kg lesz mégis? Azt hány órán keresztül fogod magaddal cipelni? Húzókocsid lesz? Milyen terjedelmű puttonyod lesz?

No, de jöjjön a nyár. A 30-35 fok (ÁRNYÉKÁBAN!) ki fog készíteni teljesen. Este majd ahogy hűl az idő megnyugszol a kábaságtól. Végre aludhatsz. Reggel felkelsz és kezdődik minden elölről. Telet nyár váltja, a nyarat pedig a tél. Az átmenet - ha egyáltalán lesz, az egyáltalán nem hosszú. És valahogy fel is kell dolgozni az akkori élethelyzeted és elfogadni. Amikor benne vagy akkor ez nem könnyű. Nem könnyű. Nem könnyű. Ez teljes leamortizál majd.

És nyáron ugye a téli ruházatodat is magaddal kell vigyed. Hány kg? Mert Bizony kg-okban kell mérni.


Üdvözlettel: egy igen-igen fiatal erdőlakó hajléktalan


És ne gondold, hogy az erdőben könnyebb. Vadászni tilos, de egyébként is ahhoz kellene tudás. Ha pedig az életben maradásért vadásznál, már késő, mert fizikailag nem bírnád. A szervezeted nem ad annyi adrenalint.

Víz honnan? Étel? Csipkebogyó, 1-2 gomba (ősszel inkább). Nem terem ott konnektor. Napelem? Hááát..télen nem valószínű, hogy hatásos. Mennyit kell majd sétálnod? Ételt, ha felhalmozol, mi kezdi meg? Egér, patkány - NINCS HIÁNY! Aki 1x már megtalálta, az visszajár - hiszen az ember is nem így viselkedne? Vaddisznó család? Mert azok is szeretnek enni. Aztán miben tárolnád az ételt, amit rágcsálók nem rágnak meg? Mókus, őz. Ezek is jelen vannak az erdőkben. No meg majd találkozol a hangyákkal is! Lehet, hogy arra ébredsz majd.


Mit írjak még? Aztán mikor tervezel kikászálódni ebből? Hogyan fog menni? Hogyan tervezes meg? Akkor majd, ha lesz is töltés a telefonodon, nem igen fogsz azon értelmetlenségeket nézegetni, hanem azt, hogy hogyan kell ezt meg azt meg anazt meg a 25. problémádat is megoldani. Mert bizony nem ennyi problémád lesz egy fél év alatt, hanem ennek a többszöröse.


Szeretnél ilyen életet élni?

2023. máj. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!