Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha folyton gonosz gondolataim...

Ha folyton gonosz gondolataim vannak, mégis csak jót cselekszem, akkor jó vagy rossz ember vagyok?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni. Túl sok embert gyűlölök és kívánok nekik rosszat. Élénken képzelem el, ahogy szenvednek.

Közben meg soha senkit nem bántottam. Udvarias vagyok, segítőkész. Sokszor nyújtok érzelmi támogatást, pedig nem is kedvelem az illetőket. Általában megteszem azokat a szívességeket, amikre megkérnek, és olyankor is megértő vagyok, mikor más elítélő lenne.

Nem értem ezt a kettősséget.


2023. máj. 20. 13:12
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem főleg a tetteink számítanak. Ha nem éled ki, vagy táplálod a rossz gondolataidat, amik mindenkiben ott vannak, és a jót teszed, akkor alapvetően jó ember vagy.
2023. máj. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Mit jelent táplálni őket?

Én szívesen gondolok rájuk.

2023. máj. 20. 13:16
 3/5 anonim ***** válasza:
61%

Azt jelenti, hogy hergeled magad pl. valakik ellen. És nem a belső megnyugvásra törekszel.

Mert általában ezek a gondolatok idővel tettekben is megnyilvánulhatnak. De tudom, hogy nehéz legyőzni őket. Nekem is vannak.

2023. máj. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem hergelem magam. Nem vagyok tőle dühös. Kellemesen érzem magam tőle. Szeretem.
2023. máj. 20. 13:24
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem vagy rossz ember. Időnként mindenkinek vannak gonosz gondolatai, változó intenzitással. De amíg ebből nem következik tett, hanem csak magadban játszod le, addig pont, hogy jó ember vagy, hiszen lehetnél egy seggfej is az emberrel, akit utálsz, de ehelyett te fimet vetítesz a fejedben arról, hogy hogy vernéd agyon, viszont a valóságban sem szavakkal, sem tettekkel nem bántod. Gondolom, ahhoz kell az elképzelt szenvedése, hogy továbbra is rendes tudj maradni vele.
2023. máj. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!