Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egészséges, egyenrangú kapcsol...

Egészséges, egyenrangú kapcsolataitok vannak?

Figyelt kérdés
Nekem nem, jó lenne tudni, hogy jutottatok el ti eddig, vagy mindig is ilyenek voltatok?
2023. máj. 21. 10:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Most már igen. Az ilyen kapcsolatokat rideg fejjel megszűntettem, nem vagyok hajlandó úgy leélni az életem, hogy mindig más hülyesége miatt szenvedjek.
2023. máj. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igen, értem. Pont ez érdekel (vagy ez is), hogy ha jól értem, korábban alárendelődtél, belementél, bennemaradtál nem egyenrangú kapcsolatokba. Gondolom, téged használtak ki, mert olyanról még nem igen hallottam, hogy valaki kihasznált másokat, de aztán megváltozott és ma már az egyenrangú kapcsolatokban hisz. És így, ebben a megváltozott állapotodban mindenki kikopott mellőled, vagy ha mégsem, hány embered van most? Gondolom, a hasonló a hasonlót vonzza, ha te egészséges vagy, egészséges emberek gyűlnek köréd. Én próbálom meghúzni a határaimat (népszerű, divatos közhely), azt veszem észre, hogy eltúlzom és így mindenkit kiirtok magam mellől, szigorú vagyok. Neked hogy sikerül ezt jól csinálni? Szívesen fogadok nem általánosító lózungokat, hanem minél konkrétabb esetleírásokat. Köszi.
2023. máj. 21. 10:26
 3/15 anonim ***** válasza:

Maradtak barátaim de nem sok, bár ők valóban barátok. A család és a rokonság több mint fele is szépen le lett koptatva.

Egyszerűen megmondtam nekik, hogy ez rég nem egészséges kapcsolat, úgyhogy ezt egyszer és mindenkorra zárjuk le. Volt több mint 20 éves "barátság" is ezek között.

Egyszerűen nem beszélek és nem találkozom velük, nem hiszek a változásban és tarsaiban, úgy is csak ideig óráig működik.

Természetesen itt csak és kizárólag az eszedre szabad hallgatni, a szívedre nem!

Még akkor sem mikor nagyon hiányoznak, mert ugye a régi jó emlékek is feljonnek. Néhány hónap alatt rendeződött nálam minden lelkileg. Azóta csak és kizárólag kiegyensúlyozott boldog, rokoni, baráti és párkapcsolatom van.

Nehéz volt de megérte.

2023. máj. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nekem pl most már nincs élő családi kapcsolatom, mindet megszüntettem. Mármint a szorosakat. Azt nem számolom, hogy vannak unokatestvéreim, mert velük semmilyen kapcsolatom sincs (azt nem számítom kapcsolatnak, hogy a fb feldobja a születésnapjukat, ettől az a kapcsolat még nem élő).

Egyéb emberek meg...szintén. Ha valaki nem jön el egy találkozóra, vagy bármilyen más módon tiszteletlen, többet nem keresem. Így nincsenek is emberek. Ezért kérdezlek, hogy tudod ezt nálam jobban csinálni? Smalltalk kapcsolataim vannak, de azok meg nem fontosak. Szorosakra lenne igényem, de a szigorúsággal most kiölöm azokat is.

2023. máj. 21. 10:41
 5/15 anonim ***** válasza:

"Ha valaki nem jön el egy találkozóra, vagy bármilyen más módon tiszteletlen, többet nem keresem. "

Ezzel te is mérgezed a kapcsolataidat, mivel direkt bünteted őket azzal, hogy többet nem keresed. Ezeket meg kell beszélni, őszinteségre törekedni. Nem szabad megsértődni, ha valakinek valamihez nincs kedve és nem is kell az okát kideríteni miért. Persze ha rendszeresen ezt csinálja az más. Nálam is csak azok maradtak meg a szoros kapcsolatok közül akik őszinték, és nem sertodnek meg azon ha én is nyersen őszinte vagyok. Nem lehet ezt másképp csinálni, illetve lehet, csak nem érdemes.

2023. máj. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Én mondjuk nem akarnék nyersen őszinte lenni és azt se szeretném, ha velem azok lennének. Nyers modorra nincs szükségem.

Ha valaki velem tiszteletlen volt, vagy mondjuk nem tartott be valamit, akkor az én feladatom lenne, hogy megbeszéljük? Miután ő vétett? Nem gondolom. Ő szavak nélkül is kimondta, nem vagyok elég értékes neki ahhoz, hogy odaérjen, teljesítse stb. És én kérdezzem meg, hogy "te, figyi..."? Ez kb olyan, mint a "füttyentettél, drágám?" Vagy valamit nagyon kiforgatok szerinted? Lehet. Meghallgatlak. :)

2023. máj. 21. 10:59
 7/15 anonim ***** válasza:

Nagyon nem jól látod ezt.

Ha nem bírod az őszinteséget, akkor neked pont a felületes kapcsolatokra van igényed. Attól,hogy őszinte vagy és veled is azok, attol meg nem kell bunkonak lenni sem neked, sem másnak.

Ha pl egy találkozóra nem megy el valaki, azt is vedd számításba, hogy mindenkinek van ezer dolga és problémája ami lehet, hogy fontosabb mint csak úgy talizni egyet. Plusz munka, de még iskola mellett is annyi dologra kell figyelni, hogy szimplán kimehet a másik fejéből.


Szerintem nagyon felfújod a dolgokat, lehet te magad sem vagy elég éretten gondolkodó még.

Mennyi idős vagy?

Írsz egy példát, hogy pl mi az ami nálad kicsapta a biztosítékot?

2023. máj. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Persze. Egy nővel barátkoztunk, többször találkoztunk már munkán kívül is. Ő 61, én 46. És kétszer is csinált olyat, hogy mikor meg volt beszélve, hogy találkozunk (nem konkrét óra-perc, csütörtök ötkor, helyszín és program is, de azért a "majd talizunk"-nál konkrétabban, tehát mondjuk a napot már lefixáltuk), akkor aznap ír vagy telefonál, hogy "egy barátnőmmel találkozom ma", meg "a gyerekekhez megyek ma". Ezzel eliminálta a mi félig-meddig megbeszélt találkozónkat, de nem úgy, hogy "figyi, lemondanám, mert valaki mással találkozom inkább", hanem úgy, mintha meg se beszéltük volna. Egy elnézést szó is elfért volna. De semmi. Én ezeket sértőnek találom. Egyébként ezzel nem szembesítettem, mert konfliktuskerülő vagyok és ez hiba volt, bánom is. Viszont ha most, hónapok után mondanám el neki, szánalmas lennék és nem értené szerintem. Egyébként amióta nem keresem, ő se keres, ez mutatja, mennyire is igényli a társaságom.

Én felfújom az ilyeneket, ez biztos. Elismerem, jól látod. Nem te vagy az első, aki ezt mondja. Én is így látom magam. Igen, nem gondolkodom éretten valószínűleg.

Az őszinteség persze jellemes dolog, de én se a kéretlen, se a nyers őszinteséget nem szeretem. Azt szeretem, amikor tapintatosak velem.

2023. máj. 21. 11:16
 9/15 anonim ***** válasza:
Hát figyelj, ha ő így akkor te is így állj hozzá. Ne keresd továbbra sem, ha ennyi idő után eszébe jutsz, nyugodtan mond meg neki, hogy ha eddig nem keresett, akkor innentől se tegye. Könnyen jött könnyen ment alapon próbálj meg gondolkodni és ne eroltesd a mély kapcsolatokat, az úgy is kialakul magától.
2023. máj. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Kialakul? Neked kialakul csak úgy? Nekem nem, ez a bajom. És erőltetéssel se. Ez a nyitó poszt, hogy ha határokat húzok, nem maradnak embereim.
2023. máj. 21. 11:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!