Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek is az önértékelése...

Szerintetek is az önértékelésemmel lehet probléma? Mit gondoltok az ilyen emberről?

Figyelt kérdés
Igaz barátaim vannak, 3-an is akikkel nagyon mély a kapcsolatom. Nagyon sok kicsit felszínesebb barátom is van, de rájuk is kb. bármikor számíthatok. Meg az egyetemen is az emberek elég “törődőek” velem, sokan szeretnek, eszükbe jutok ha pl. vizsgára megyek többen írnak, hogy gondolnak rám. Ha látják, hogy rossz kedvem van sokan odajőnnek, felvidítanak, megölelnek stb… Azt mondják nagyon szerethető ember vagyok és nagyon különleges. De én ezt nem tudom elhinni, mert szerelemből viszont még senki sem szeretett, pedig átlagosan szép lány vagyok, vagánynak tartanak stb. Soha egy férfi sem tartott ki mellettem, mindenki szórakozott velem és átvert, vagy nem akart komolyat. Persze volt olyan akit én utasítottam el, de akákinek esélyt adtam, ők csak átvertek és kihasználtak. Belül teljesen össez vagyok törve, hogy én ezt érdemlem és sosem fog senki szeretni. Kivülről megelvileg az látszik, jogy mennyire erős és független vagyok és sokan felnéznek rám, hogy mennyire egyben vagyok egyedül is, meg tőlem tuti megijednek a férfiak mert határozott vagyok és magabiztos…de ez csak a látszat…

2023. máj. 27. 06:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akkor próbálj meg te kezdeményezni és ne olyan pasinál aki még a guruló krumplit is megdu*ná.
2023. máj. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Azt írod, vannak igaz barátaid és vannak elég sokan, akik kedvelnek. Határozottnak, szerethetőnek, magabiztosnak, függetlennek látnak. Ez az EMBERI oldalad. És van egy NŐI oldalad, amely részed érzékelhetően nem annyira erős - viszont próbálod fenntartani általánosságban az erő látszatát..

Eddig, ahogy írtad "akárkinek" esélyt adtál, de ezek a személyek igazából csak kihasználtak, átvertek, nem gondolkodtak komoly kapcsolatban. Emiatt csalódott, összetört vagy, illetve a fennálló helyzet csökkenti az önbizalmad, gyengíti az énerőd.

Nos, ha egy elképzelés, egy "stratégia" nem válik be, akkor azon változatni kell. :) Azt javasolnám neked, hogy ne "akárkinek" adj esélyt, hanem figyelj arra, hogy olyan személlyel alakuljon kapcsolatod, aki szerethet és elfogadhat téged. Akinek tetszik a személyiséged is, aki észreveszi, reálisan látja az értékeidet, aki értékesnek tartja az emberi és női oldalad, aki támogat, és nem csak a külsődet, illetve a felszínt látja. Fejleszd az emberismereted, a pszichológiai kulturáltságod, és légy óvatos, kit mennyire engedsz közel magadhoz. :)

2023. máj. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

"Azt mondják nagyon szerethető ember vagyok és nagyon különleges"


Évtizedek lesznek mire elfogod tudni ezt hinni és felfogsz szabadulni:)


A 2-es jól beszél, érdemes gyorsan elkezdeni a javaslatát.

2023. máj. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!