Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire jellemző mostanság a...

Mennyire jellemző mostanság a technofóbia, túlzó technikai fejlődés visszautasítása?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, és míg azt veszem észre nagyon sok kortársamban hogy állandóan a social medián lógnak, egyre jobban támaszkodnak az online térre, technológiára, stb. addig nekem egyre durvábban van analóg-fétisem, tehát ha tehetem fizikálisan veszek meg egy könyvet (hatalmas könyvgyűjteményem van és imádok olvasni egyébként, több nyelven is olvasok), minimálisan használom a telefonomat, illetve elkezdtem mostanság beszerezni számomra kultikus filmeket DVD-n, mert elegem van abból hogy eltűnik a streaming szolgáltatókról vagy pocsék minőségben tudom csak megnézni :D Igazából engem szenzuálisan is elkezdett irritálni a modern technológia, egyszerűen frusztrál és dühít, hogy a tartalmak eltűnhetnek egyik napról a másikra, meg kell néznem a reklámokat a YouTube-on azért hogy meghallgassak egy zenét, fárasztó hogy meg akarok nyitni egy hírt és mindenféle villogó xar világít az arcomba, és néha azt érzem hogy kiköltözök egy nádfedeles kulipintyóba :D


Egyébként nem vagyok technológiaellenes, pl. orvostudományban, élelmiszeriparban történő áttöréseket fontosnak és csodálatosnak is tartom, valamint bizonyos modern funkciókat (pl.Google maps amikor elutazom) szívesen használok, mert akkor azt érzem hogy ez az előnyömre szolgál, itt én használom az eszközt és nem az eszköz vesz el tőlem valamit. Pl. az online vásárlást is egy nagyszerű találmánynak tartom, szóval leginkább azt mondanám, hogy ez az ingertúlpörgetés számomra elfogadhatatlan. Köztetek, ismeretségi körötökben van olyan, aki hasonlóan vélekedik erről vagy hasonló tapasztalata van?


A kulturált válaszokat előre is megköszönöm :)



2023. máj. 28. 02:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

“addig nekem egyre durvábban van analóg-fétisem, tehát ha tehetem fizikálisan veszek meg egy könyvet (hatalmas könyvgyűjteményem van és imádok olvasni egyébként, több nyelven is olvasok), minimálisan használom a telefonomat, illetve elkezdtem mostanság beszerezni számomra kultikus filmeket DVD-n”


Ez a normális.

Nekem nincs tévém 2005 óta.

Van kb 3 ezer könyvem azokkal együtt, melyeket örököltem. Gyakran benézek az antikváriumokba.

2023. máj. 28. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

nekem van egy, de azt xboxhoz használom, amin amúgy DVD-t tudok lejátszani, szoktam néha gamelni és akkor csak azzal foglalkozok, és akkor tudom hogy most van egy kis pihi, egy kis szórakozás, ergo most nem munkával v bármi mással foglalkozom.


azt elfelejtettem még írni, hogy a függőséghez hasonló viselkedés mellett az enyémhez hasonló, "technofób" viselkedés is egy gyakori mintázat, viszont az hogy valaki szereti is a technológiát, nem kezeli fenntartásokkal de nem is használja túl sokat nem jellemző szerintem

2023. máj. 28. 03:25
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ritka: ma sokmindenki rá van inkább ezen dolgokra erősen kattanva.
2023. máj. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

Én informatikus vagyok, de abszolút megértem, ha valakinek technofóbiája van. Egy kicsit nekem is az van, a social médiát minimálisan használom, a telefonomon az értesítések nagy része le van tiltva, egyébként utálom a tapicskolós eszközöket, amikor lehet, inkább gép elé ülök, mintsem a telefont nyomkodjam.

Sok szempontból sokkal jobb volt a számítástechnika koraibb szakasza, a régi 386-os gépek, a DOS, sőt, a korai internet is jobb volt. Minden sokkal egyszerűbb volt, nem akarta minden oldal rád kényszeríteni az értesítéseiket, nem akarta senki sem ellopni az adataidat, azt se tudtuk, mi az az adatvédelem...


Nekem van ebook olvasóm, megveszem a könyvet, letöltöm epub formátumban, az nem tűnik el sehonnan. De ami a neten van, az tényleg eltűnhet egyik napról a másikra.

2023. máj. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja és sok helyen előnyben részesítem én is az analóg dolgokat, vagy ha elektromosról van szó, akkor az egyszerűbb felépítésűeket. Nincs például elektromos rollerem, biciklim van. Nincs okos órám, nem is akarok venni, analóg órám van.
2023. máj. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
17%
Nem csak te vagy vele így, az összes többi hipszter is így gondolja, és mindegyik meg van róla győződve, hogy ő nem mainstream, közben pedig nem veszi észre, hogy a hozzá hasonlókra szépen felépült egy egész iparág.
2023. máj. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Michelson


na igen, neked szakmabeliként külön frusztráló lehet, hogy egy funkcionális, tényleg jobb életet lehetővé tévő eszközből hogyan lett egy csiricsáré, túlságosan is profitorientált valami, amit jóval nehezebb kezelni, instabil, etc. nekem mint felhasználónak pedig csak az jön le,hogy a facebook felületét már megint nem értem :D telefonomon nekem is minden le van tiltva kb. érintőképernyőn én is utálok írni, nem értem miért nincs már olyan telefon aminek van qwerty billentyűzete na azon lehetne rendesen üzenetet küldeni meg jegyzetelni :D



6-os


nem mondanám magamat se hipszternek, se nem mainstreamnek. egyértelmű, hogy a kapitalizmus paradoxon módon ezt a réteget is megcélozza, viszont gyakrabban kezeli fad trendként mint olyan igényként, ami hosszútávon céloz meg vmit (igazából ebben rejlik a paradox mivolta).

2023. máj. 28. 12:52

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!