Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tud segíteni egy...

Hogyan tud segíteni egy pszichológus?

Figyelt kérdés

Eljutottam arra a pontra, hogy muszáj leszek elmenni, mert lassan belefulladok magamba. Rájöttem, hogy nem sikerült feldolgozni a gyerekkoromat, illetve a jelenlegi lelki állapotom sem a legjobb. De az is lehet, hogy csak jól esne valakivel úgy beszélgetni,hogy nemcsak hallgatom a végtelen monológot, hanem valaki tényleg meghallgat és kíváncsi rám, ha már fizetek érte.

Nincsen baratom, csak egy, de ő külföldön él. Anyosommal jó a kapcsolatom, de egyre jobban frusztrál, hogy már a fejem fáj annyit beszél (néha konkrétan a semmiről, tele töltelékszavakkal), és még rosszabbul vagyok utána. Tudatosul bennem, hogy tényleg senki nem kíváncsi RÁM.

Eddigi életemben én voltam a szemeteslada, és baromira beleuntam, meg is szakítottam a kapcsolatot a testvéremmel, aki mellett nagyon hosszú évekig ott voltam , de tőle annyit kaptam, mikor nem voltam jól, hogy látom megint ,,jó "kedved van. Illetve mikor szükségem lett volna rá először úgy igazán, teljes mértékben ignoralt, nem reagált arra, hogy kerestem.

Én nem tudok csak úgy elkezdeni beszélni lelki dolgokról magamtól, hiába kérdezi a férjem, hogy mi a baj, nem tudok válaszolni, annyira osszetettnek érzem az egészet. Ráadásul csak panaszkodasnak érezném az egészet, és gyulolok panaszkodni, még ha az ellentettje is látszik most.

Végtelenül magányosnak érzem magam, mintha hiába látnának, nem leteznék, nem látnának igazán.

Jelenleg a kislányom a mindenem, Ő az én életem értelme. De néha jó lenne, ha nemcsak mindenki azirant érdeklődne hogy eszik, alszik, beszél, játszik a gyerek, és nemcsak egy gazdatest lennék, aki kihordta ezt a csodálatos gyermeket, hanem valaki engem is észrevenne.

Nem tudom a pszichológus konkrétan hogy segít, olyan kérdez? Rájövünk ott valamire? Odamegyek és megkérdezi miért jöttem? Mitől függ hány alkalommal kell menni?



2023. máj. 29. 11:17
 1/6 ShadowGanxter ***** válasza:
7%
Elsősorban a kommunikáció hiányát érzékelem a szeretteid közt, ha már ennyire egy fizetésre szánt segítségre szorulsz rá, szóval szerintem ülj le a férjeddel és vele beszéld meg elsőnek, hogy mit gondol erről és hogy tudnád ezt elmondani más embereknek is, akikben megbízol. Én már csak nagyon az utolsó esetben mennék szakemberhez.
2023. máj. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
35%
Empatikusan jelen van, nem ítél el. Ha azt mondod neki, hogy százszor elképzelted, hogy anyósodat megölöd, akkor sem azt válaszolja, hogy hogy lehetsz ilyen szívtelen, meg biztos veled is van gond, meghallgatná a másik felet, meg engedd el, mert más anyósa meg rosszabb. Ez a segítseg, hogy meghallgat és kérdez. A érzéseidről. Elhiszi, hogy nagyon nehéz helyzetben vagy és hogy ez neked nagyon nehéz. Egyszóval nem kérdőjelezi meg a valóságodat. Ez minden gyógyulás alapja.
2023. máj. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem vagyok mérges anyosomra, ő ilyen, sokat dumal, de szeretem. Az zavar, hogy tudom, hogy találkozunk, gondolom magamban, hogy legalább lesz kivel beszélgetni , de szóhoz sem jutok, és újra rájövök, hogy senki nincs akivel tudnék beszélgetni.

Persze nem is kezdenék el a lelki bajaimrol neki beszélni, úgyhogy igazából tök mindegy is.

A férjem kicsit olyan ,mintha egészen más hullámhosszon lenne, szerinte nem kell foglalkozni a régi dolgokkal, felesleges róluk beszélni. Hiába érzem, hogy segíteni akar, egyáltalán nem tud. Arra, hogy mi a baj, nem tudok válaszolni.

2023. máj. 29. 12:21
 4/6 anonim ***** válasza:
17%
Amíg senkivel nem tudsz a lelki bajaidról és érzéseidről beszélni, nem fognak megszűnni.
2023. máj. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is hasonló helyzetben vagyok, mint amit te leírtál. Elkezdtem járni pszichológushoz, én az elején úgy éreztem mintha levett volna rólam egy terhet. Végre valaki meghallgatott és megértette a problémáimat. Úgyhogy szerintem menj el te is nyugodtan, meg fogsz könnyebbülni.
2023. jún. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm 5-ös, én is ebben bízom :)
2023. jún. 10. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!