Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan érdemes pszichológust...

NeugasShaman kérdése:

Hogyan érdemes pszichológust választani?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, sok probléma, ellentmondás, meg szorongás van bennem több tulajdonságom kapcsán is, ezeket szeretném feloldani valahogyan.

Elkezdtem keresgélni, már szinte biztos vagyok benne hogy pszichológushoz szeretnék menni néhány alkalommal, hogyan érdemes ezt megtenni? Akár weboldal ajánlást, akár konkrét pszichológus ajánlást szívesen fogadok, önismereti témában, illetve kissé párkapcsolati jellegű problémákat illetően is.



2023. máj. 29. 12:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%

Van egy adattáruk neten. Én ott böngészgettem. Érdemes megnézni, hogy mióta vannak a szakmában, és mik a fő specialitásaik.

Illetve a visszajelzéseket. De ha nem tudnak vállalni élőben is megmondják. Nekem volt aki más terápiára irányított.

2023. máj. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
30%

Sehogy.

Ugyanolyan gyengék,ugyaolyan rossz életük van mint neked.

Sikertelenek.

Egy pénzügyi tanár is 23 éves kocsival jár be dolgozni.

Mi lenne,ha arra hallgatnál aki elérte azt,amit te akarsz?

Vagy ha tanulnál,és leszűrnél információkat?

Biztos vagyok benne,hogy millió hiányosságot tudsz megnevezni magadra nézve,ha őszinte vagy.

2023. máj. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Köszönjük Nyilo! :D Megártott a napfény?
2023. máj. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
27%
Lutri az egész. Az a baj velük, hogy ha kicsit is problémás vagy, lepasszolnak, elküldenek egy pszichiáterhez, aki meg úgyis csak gyógyszerezni fog, ami csak tüneti kezelés, és a probléma nem lesz megoldva. Megtehetik, hisz manapság már szinte divat pszichológushoz járni minden apró cseprő problémával, így simán megtehetik, hogy csak a kevésbé problémás emberekkel foglalkoznak.
2023. jún. 8. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
31%
#4 Gondolom azt is tudod, hogy egy "sima" pszichológus nem foglalkozhat mentális betegséggel, ugye? Csak a klinikai szakpszichológusok, de nyilván van az a szint, amikor orvosi segítség kell. Nem azért irányítanak máshoz, mert "megtehetik, hogy csak a kevésbé problémás emberekkel foglalkoznak", hanem mert egy csak mesterképzést végzett pszichológus egyszerűen nem kezelhet pl. egy depressziós embert. Sok pszichológus szerencsére nagyon helyesen tisztában van a saját kompetenciahatáraival. Nyilván rossz, ha az embernek klinikusra és komolyabb terápiára lenne szüksége, ehelyett viszont csak gyógyszert kap a pszichiátertől, de ez akkor sem a szakképzettség nélküli pszichológus hibája.
2023. jún. 8. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

5


Ahhoz képest az én "sima" pszichológusom már a második alkalom után tudta, hogy depressziós vagyok, mégis foglalkozott velem, és csak a hatodik alkalommal közölte, hogy amúgy nincs meg hozzám a kompetenciája. Nekem kellett volna tudnom, hogy nem foglalkozhatna velem? Én azt hittem van értelme hozzá járni, megosztani vele az érzéseimet...

Ő meg nyilván tudta már az elején, hogy kevés hozzám, csak minél többet le akart gombolni rólam. Aztán megijedt, mert el kezdtem kötődni hozzá (ez is az egyik problémám, hogy túl gyorsan ragaszkodni kezdek), és úgy döntött, megszabadul tőlem.

Ezek után csoda, ha nem bízom bennük?

A mostaniban sem bízom. Ez már szakpszichológus, de az első beszélgetésünk óta sokkal szánalmasabbnak és nyomorultabbnak érzem magam, mint eleddig. Szükségem van nekem erre? Na, mindegy...

Én csak azt mondom, hogy lutri az egész, sok a pénzre megy, és majd lesz ami lesz alapon foglalkozik veled.

2023. jún. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ja, hogy te vagy az, aki feltette a másik kérdést arról, hogy rosszabbul érzed magad az első alkalom óta... Én elhiszem, hogy megrendült bennük a bizalmad, és az is tök jogos, hogy az első pszichológusod egyáltalán nem járt el helyesen. De attól még nem mindenki ilyen. Sokan hamar átlátják, hogy az embernél olyan probléma van, ami nem az ő kompetenciájuk, és egyből továbbküldik máshoz. A kliens ebből lehet, hogy annyit érzékel, hogy "lepasszolják", de attól még nem a pszichológus tette rosszul, amit tett. Nyilván fontos megindokolni a kliensnek, hogy mi a továbbküldés oka, de egy jó szakember ezt igenis megteszi.
2023. jún. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Eddig 0 ajánlás.
2023. jún. 28. 10:14
 9/12 anonim ***** válasza:
51%
Én tök jól elmondtam az első válaszommal, mielőtt szét trollkodták a kérdést. De, ha érdekel tudok ajánlani, csak írj.
2023. jún. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
38%

Örökre a pszichológusok majma leszel,amíg meg nem jön az eszed kérdező.

Pazarolhatsz annyi időt,amennyit akarsz.

2023. jún. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!