Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gyerekkoromtól fogva sokat...

Gyerekkoromtól fogva sokat bántottak.Önbizalom hiányos lettem, sokszor nem merek semmire nemet mondani,nehogy megbántsam az illetőt.Nem tudok kiállni magamért ha valami történik,hanem utána gondolkozom el,mit kellett volna mondanom.Hova forduljak?

Figyelt kérdés
Nagyszüleim kezdték otthon,( folyton ordítottak velem,és emberszámba sem vettek)az iskolában az osztálytársak folytatták. Rátett az,hogy nem voltak szüleim,hogy kisgyereknek duci voltam, és ráadásul az egyik szemem néha úgymond elcsúszik, ami a legnagyobb hiba a testemen. Most,hogy felnőtt nő lettem,úgy érzem abszolút nem vagyok életrevaló,mert mindentől félek,és folyton az van bennem" hogy ki mit fog szólni". Óriási megfelelési kényszer van bennem, ha teszek valamit, rögtön annak a követelménynek akarok megfelelni,amit otthon tanultam..pedig már más környezetben élek, saját környezetben. Egyszerűen semmi rosszat nem tudok levetkőzni,amit otthonról hoztam. Mit tudnék tenni? Nemet nem merek mondani,kiállni nem merek magamért, csak folyton tűrök mint a birka. Ha meg eldurvul a helyzet, akkor még képes lennék annak is,hogy nekimenjek valakinek, mert már nem bírom tovább az adott helyzetet,és kivetkőznék önmagamból.A hajam nem merem úgy viselni,ahogy akarom,mert rögtön nagyanyám szavai csengenek a füleimben,(úgy nézel ki mint a döde leány) mert belém táplált egy bizonyos modellt, hogy hogyan is kéne mindennek kinéznie rajtam,és hogyan kellene élnem az életemet. Nem tudok ettől a béklyótól szabadulni,pedig ők már messze vannak innen. Ha hozzáfogok valamihez" áh úgy sem tudom megcsinálni", meg hülyén áll a kezemben a seprűnyél, és ilyesmik.Valakinek van hasonló tapasztalata?
2023. máj. 29. 18:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ki/mi az a "döde leány"?
2023. máj. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nagyanyám szokta ezt mondani. Kuka, düddő, nem normális, bolond
2023. máj. 29. 18:33
 3/13 anonim ***** válasza:
Sosem hallottam még ezt! Valami tájszólás?
2023. máj. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Akkor úgy tűnik,hogy igen. Lehet,hogy felénk szokás ezt használni
2023. máj. 29. 18:42
 5/13 anonim ***** válasza:
A kérdésedre válaszolva: pszichológus esetleg?
2023. máj. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Flagstaff ***** válasza:
73%
Én is pszichológust javasolnék, nagyon sokat tud segíteni ilyen helyzetben. Mellesleg a "döde lány" kifejezést én sem ismertem, de tetszik.
2023. máj. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
50%

te jó ég ezt mintha én írtam volna.

Engem folyamatosan érnek kritikák pl a munkahelyen pl a szemem miatt van önkritikám nagyon is tudok együtt nevetni az emberkékkel de van aki folyamatosan csak ilyen megjegyzést intéz felém és ez általános én is tudok forrni de csak belül egyébként meg igazat adok és tűrök.


Nagyin szívesen beszélgetnék veled jó lenne barátkozni.

2023. máj. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

"nem merek semmire nemet mondani"


Lányoknál ez rendkivűl szimpatikus tulajdonság.

:))))

2023. máj. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Pont ezeket nézegettem most,szerintem hasznos:

https://www.youtube.com/watch?v=4z8Bv_nB1pE&ab_channel=%C3%8..

2023. máj. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mivel a nagymamád két generációval van feletted, ő még egy másik világban nőtt fel és élt, más értékeket képviselt. Most, hogy már önálló vagy, meg kell próbálnod minden tekintetben túllépni a megfelelési kényszeren. Persze, az nem baj, ha van benned megfelelési vágy, de a környezetedben lévőknek kell elsősorban megfelelned, nem a nagymamádnak. Kezdésként hordd úgy a hajad, ahogy akarod! Meglátod, senki nem fogja szóvá tenni. Aztán jöhet a többi. :)
2023. máj. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!