Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azoktól az emberektől kérdem,...

Azoktól az emberektől kérdem, akik szenvedtek el már komoly traumát az életben: szerintetek nem kifejezetten sértő, hogy sokan mindenre (még a legsúlyosabb bűnökre is) kicsapják az áldozat / traumatizált kártyát, automatikus felmentésért?

Figyelt kérdés
Face-n is, suliban is, különböző reddit sub-okon is tapasztaltam, hogy sokszor még az objektíven legnagyobb szörnyetegeket is mentegetig, kb. minden alól felmentve, mindig kizárólag másokra mutogatva. Nyilván egyetértek azzal, hogy van szerepe a családnak, iskolának, környezetnek stb., azonban van egy pont, ahonnan az ember felelőssége, és bármi is történt vele, az nem ad free pass-t ahhoz, hogy másokat bántson, hogy tudatosan a legnagyobb mocsokságokat kövesse el. Nem egy ismerősöm van kifejezetten nehéz élettel, pl. fogyatékosság, állandó bántalmazás, kiközösítés, borzalmas szegénység, rémálom szülők, és mégis mind normálisan igyekeznek viselkedi, segítőkész, dolgos emberek, és sosem házalnak a nehéz sorsukkal felmentésért. Felmentés alatt tényleg azt értem, amikor komplett gyilkosokat / erőszakosokat mosdatnak egyesek bőszen, és még ők vágnak azzal vissza, hogy de trauma. Szerintem ez a hozzáállás marhára problémás és kifejezetten bántó azokkal szemben, akik a helyzetük ellenére is igyekeznek legjobb tudásuk szerint a társadalom hasznos, és nem ártalmas tagjává lenni.

2023. máj. 30. 13:55
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:
*mentegetik
2023. máj. 30. 13:55
 2/36 anonim ***** válasza:
57%
Az egy dolog, hogy jó megértenünk, valaki miért tesz valamit, de életemben nem találkoztam olyannal, hogy teljesen felmentenének bűnösöket ezt gondolatmenetet követve.
2023. máj. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
81%

Abban mi a felmentés, hogy leírják, mi vezethetett oda, hogy valakiből gyilkos lett? Ez egy tudomány ág. Menjen az egész kriminálpszichológia a kukába, mert "felmentés"? 😃

Vagy hol láttál olyat, ahol ezt felmentésként említik? Ha olyan sok helyen előfordul, akkor gondolom tudsz linkelni példákat.

2023. máj. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
67%

A megértés nem felmentés.

A jó körülmények között nevelkedett bűnözőnek sem vonnak le pontokat, hogy mégis ő hogy képzeli rossznak lenni.

2023. máj. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy nem az a baj, ha leírják, milyen volt otthon a környezet pl. Látom, a GYK semmit sem változott, direkt kiforgatják az ember szavát továbbra is... Hol írtam olyat, hogy a kriminálpszichológia felmentés, és menjen a kukába? 🤦


Pl. itt van a szerbiai 13 éves srác, még büntetést sem kap, mert "csak" 13 éves. Puzsérék pedig (akit kifejezetten nagyra tartok amúgy) már arról értekeztek egy nem túl régi Ö.M.-ben, hogy biztos rettegett az apjától, és inkább ölt, csak nehogy az apja büntesse meg a töri egyes miatt. Totál látatlanban az apára kenve az egészet, holott arról szó sem volt, hogy a gyerek rettegett volna az apjától, ráadásul egy hónapig tervezte, hogy mit fog tenni. Nem egy egyes után esett hirtelen kétségbe.

2023. máj. 30. 14:24
 6/36 anonim ***** válasza:
85%

Én max olyat láttam, hogy valakit sok pénz, hírnév, vagy politikai hovatartozás miatt mentettek fel. Vagy egy az egyben elsumákolták az ügyet.

Az meg, hogy egy bűnügyet kielemeznek, nem mosdatás. Vannak emberek, akik erről szeretnek beszélgetni, mások meg az atomfizikáról.

2023. máj. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
Ne haragudj utolsó, de hol vetted azt le, hogy nekem bűnügyek kielemezgetésével van gondom? 😳 Itt ennyire mindenki szándékosan félreértő?
2023. máj. 30. 14:32
 8/36 anonim ***** válasza:
74%
#5 de miért zaklat fel téged ennyire, ha egy bűnügy hátterét kielemzik? 😃😃😃
2023. máj. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
68%
Milyen free passról meg mostadásról beszélsz? Hogy kiderítik a hátterét, mi vezethetett ahhoz hogy valaki idáig süllyedjen, az nagyon nem jelent neki felmentést.
2023. máj. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
8.: Tényleg ennyire nem érted, vagy megjátszod magad? Szerintem erősen az utóbbi...
2023. máj. 30. 14:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!