Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagy kevesebb ha kétkezű...

Miért vagy kevesebb ha kétkezű munkát végzel?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, legalábbis az a tapasztalat hogy amióta dolgozom az építőiparban , hogy az emberek úgy tekintenek a kétkezi munkásra mint egy tanulatlan , senki , igénytelen magára és környezetére , büdös , fogatlan , semmire nem jutott az életben.


Valami ésszerű korrekt magyarázatot szeretnék valakitől :D


Ismerek olyan embert aki igen is egyetemen is tanult meg minden és neki akkor is ez jobban bejön mert szereti , de akkor ha ezt elnézzük és nem erről az emberről beszélünk , akkor mindenkinek megvan a saját storyja hogy miért is ami érthető.


Hegesztő vagyok , van egy informatikai végzettségem is.


27/F



2023. jún. 1. 06:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Azok szokták lenézni akik szerint az egyetem presztízst jelent, nehéz bekerülni/megcsinálni. Egyre kevesebb az ilyen szerencsére (amúgy én is egyetemen vagyok, de nem a presztízs miatt csak ez érdekelt)
2023. jún. 1. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
Sok agyatlan irodista teszi. Pedig az ő létük, munkájuk haszontalan a társadalomra nézve.
2023. jún. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Mert szeretnék azt hinni, hogy ők valakik attól, hogy diplomájuk van. Ironikus módon leginkább azokra jellemző ez, akiknek a végzettségük amúgy nem ér semmit (szabad bölcsészet, filozófia, stb.), és a mekiben dolgoznak, jóval kevesebb pénzért, mint egy általuk lenézett szakmunkás.
2023. jún. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A kétkezi munkás meg az irodistát nézi le, mert csak ott ül, mit lehet ott csinálni, semmit. Megy ez oda - vissza, ne aggódj.
2023. jún. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Metionin ***** válasza:
49%
Végeztem, nem voltam semmivel kevesebb. Sőt, szerintem mindenkinek kellene egy kicsit kétkezi munkát végeznie, belelátni, hogy mennyi munka kell egy hétköznapi termék, tárgy előállításához, akkor talán kevesebb lenne a pazarlás és az emberek jobban megbecsülnék más munkáját. 2 diplomám van de míg azokat megszereztem, megjártam számos gyárat, mosodát, nyomdát, stb. de egyetlen percében sem éreztem, hogy többet vagy kevesebbet dolgoznék, mint a szellemi munkahelyeimen.
2023. jún. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Segédmunkát végzek.Sokat ront a képen az,ha valaki úgy issza sört mintha védőital lenne,utcán beszólogat a nőknek,utánuk fütyül,ápolatlan,meg sem próbál intelligensen beszélni,pedig lehet,hogy csak bizonyos szófordulatokat kellene elhagynia,vagy csak annyi,hogy a ba...meg ne kötőszó legyen a beszédében.Én ezekre odafigyelek,persze így is vannak,akik eleve lenéznek,mert munkásruhában vagyok,de ezzel nem lehet mit kezdeni,ha valaki felvesz egy "minden kétkezi munkás alsóbbrendű,primitív ember" szemüveget,akkor ő csak ezen keresztül fog tudni látni.Ha valaki csak 8 általánossal dolgozik,lehet mondani,hogy tanulatlan? Igen,mert maga a szó ezt hivatott kifejezni.Muszáj ezért megvetni,lenézni? Nem.Ez már egyéni döntés kérdése.
2023. jún. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%

Valamiért ez ment át a társadalomban, ami nagyon gáz gondolkodás.

Pedig szerintem sokan nem tudnának helyt állni egy gyakorlatiasabb feladat során a diplomások körében, így nem szabad lenézni senkit sem.

2023. jún. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Senior Séf ***** válasza:
73%
Mert manapság a gyerekek úgy nőnek fel a TV előtt ülve, a sok hülye filmet, meg celebet bámulva, hogy lám, fehér ingben, mindenféle izzadság nélkül milyen jól él. Apu meg porosan, izzadtan, fáradtan jár haza, és mégse képes neki félévente másik telót venni. Aztán kialakul egy ködös ábrándkép, ahol ő tiszta ruhában, gombokat nyomogatva keresi a sok pénzt.
2023. jún. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
13%

Tudsz kertet ásni?

Igen.

És lebeszélni telefonon egy megrendelést névetül, spanyolul vagy valamilyen nyelven?

Talán tudsz, de nem valószínű.


Ezért!

2023. jún. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
77%
Én nő vagyok, csinos, igényes és kétkezi munkát végzek amiért a pasik lenéznek
2023. aug. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!