Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen ember az, aki csak a...

Milyen ember az, aki csak a diplomásokat tekinti embernek? Aki ha kiderül valakiről, hogy nincs neki, lehülyézi, kiosztja, biztosra veszi, hogy minimálbért keres egy gyárban. Miért érez erre késztetést?

Figyelt kérdés
Van akinek mindegy milyen diploma de legyen, meg van aki 3 félét néz csak valamibe.
2023. jún. 1. 07:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Buta.
2023. jún. 1. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Idióta, és kitörölheti a kakás fenekét a diplomájával, ha ennyit sikerült a sok egyetemi éve alatt ,,megtanulnia".

Írom ezt úgy, hogy egyetemre járok én is, tehát ha minden igaz diplomás leszek.

2023. jún. 1. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
81%

Szűklátókörű, nem egy intelligens ember.


Ennél már csak az a rosszabb, aki ilyen kérdést kiír.

2023. jún. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Nagyképű f@sz az ilyen. Kedvencem, amikor egy olyan viselkedik így, aki szintén nem tud mit kezdeni a diplomájával (mert olyan szakot végzett), esetleg nincs is neki, és mégis nagy a pofája, csak a mesterképzést végzetteket vagy doktori címet szerzetteket nézi valamibe - utóbbiból is van bőven...


Nekem egyébként természettudományos végzettségem van, de csak alapszakot végeztem - ez így is marad, mert már se kedvem, se lehetőségem mesterre menni. Szerettem, amit tanultam, de kiégtem az egyetemi közegben attól, hogy a húszezredik ppt-t meg negyvenedik könyvet kellett bes€ggelnünk valamilyen vizsgára, gyakorlat meg nagyon kevés volt, TDK-zni/kutatómunkával egybekötött szakdogát írni meg nem mehet bárki, ahhoz a tudás mellett... valami más is kell (személyes szimpátia). Egész jók voltak a jegyeim, jól megtanultam mindent, biztosan nem azzal volt a baj.

Az álláskeresés nem megy, mert túl telítettek még a laboratóriumi asszisztens pozíciók is, tehát oda is azt veszik fel, aki szakmailag tapasztaltabb, és/vagy TDK-zott. Esetleg simán csak szimpatikusabb.

Szóval pályakezdő és -elhagyó vagyok egyszerre... Mivel mást nem tanultam (csak érettségim van ezen kívül), maradnak az egyszerű, betanított munkák.

2023. jún. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Ilyen létezik?
2023. jún. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

#5: ez a Gyakori. Itt ha a Kérdező azt látja, hogy egy néni a buszra felszállva köszön a sofőrnek, akkor hazamegye, és feltesz egy kérdést: "A nyugdíjasok miért nézik le az irodai dolgozókat? Miért csak a kétkezi munka számít, pl. aki buszt vezet?"

(általánosságban, nem a konkrét kérdezőre utalok)

2023. jún. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
0%
Realisztikus.
2023. jún. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Mivel nekem nincs ezért én észre is veszem és meg is marad bennem. Családban is van ilyen, exek között kettő, társkeresőn az első kérdések egyike ami nem baj csak aztán vagy kiosztanak vagy értetlenkednek vagy felszívódnak. És akkor még a nők az anyagiasak :D
2023. jún. 1. 09:41
 9/20 anonim ***** válasza:
70%

Sosem néztem le senkit, akinek nincs diplomája, de ettől függetlenül nem tudnék mit kezdeni vele párkapcsolatban. 10 évet húztam le az egyetemen, nem egy 3 éves ruhatár szakos papírom van, hanem nyakig voltam a szarban a természettudományi kutatásokban.


Nekem is vakarózhatnékom volt a pongyola érvelésektől, amiket néhány kevésbé tanult randipartnerem levezetett. Egyszerűen más a múltunk, máshonnan szerezzük az információt, más az életünk.


Ezen a szinten én nem tudok mit kezdeni azzal, mikor valaki lusta beleáni magát valamibe és csak löki az illogikus sódert. Nem kérdezek rá a diplomára, mert minek, de valamiért mindig kiderül, hogy nincs.


Arról már nem is beszélve, hogy én milyen lenézést kapok azért, mert évekig majdhogynem ingyen dolgoztam. Többen b*sztattak érte, hogy minek tanulok tovább alapszak után, minek járok vissza a laborba, miért nincs bennem tartás, hogy elmenjek egy multihoz unatkozni...

2023. jún. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Ezzel nincs baj, de amikor kioktat a random csávó negyed óra beszélgetés után, hogy nekem mindenképpen tanulnom kellett volna, mert így csak minimálbéres munkáim lesznek és örülhetek ha a gyárba felvesznek 12 órázni... :D Főleg, hogy irodai munkám van 8 órában.
2023. jún. 1. 10:06
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!