Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A tetoválás ritkább értelmiség...

A tetoválás ritkább értelmiségi emberek körében?

Figyelt kérdés
Én azt figyeltem, hogy gimnáziumi osztálytársak, egyetemi évfolyamtársak és most a munkatársak (IT-ban dolgozom) körében is nagyon kevés embernek van tetoválása, legalábbis nem látható helyen. A kevésbé tanult emberek körében viszont sokkal gyakoribb az extrém külső, hogy tetoválást, piercing-et hordanak, színesre festik a hajukat. Valószínűleg az ilyenfajta önkifejezést előnyben részesítik meg nem zavarja őket, hogy munkahelyeken ez akár hátrány is lehet később. Mintha az is igaz lenne, hogy a humán értelmiségiek körében többen tetováltatnának, mint a reál területen dolgozók. Ti hogy látjátok?

2023. jún. 2. 10:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem ezen téma kapcsán nem elég szimplán az értelmiségi szintet vizsgálni. Úgy gondolom, hogy a tanultabb emberek közül alapvetően sokkal kevesebben vallásosak, spirituális beállítottságúak. És valljuk be, ma rengeteg tetkó ilyen témájú. És rengeteg ember tetováltat ma kulturális indíttatásból magára dolgokat. Úgy érzem igazad van.
2023. jún. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%

Sok "értelmiségi" munkahelyen nem engedélyezett a látható tetoválás vagy az extrém külső (hajfestés, piercing stb.) Ha meg már valaki éveket melózott egy diplomáért, nem fogja ezért elszúrni a munkalehetőségeit.

Egy bolti kasszásnak, közmunkásnak, takarítónak, urcaseprőnek, stb. általában tök mindegy, hogyan néz ki.

De művészeti körökben pl. nagyon gyakori az ilyen megjelenés és az se a műveletlen kategória. Szerintem munkáltatótól függ.

2023. jún. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%
Az egyik legokosabb embernek, akit ismertem (már nem él) tele volt tetoválva a teste.
2023. jún. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem nincs jelentősége.

Annak van inkább jelentősége, hogy mit tetovál magára és hova.


Észrevehető aki olyanokat tetováltat a karjára, hogy "szeretlek (a)ranka, (a)nikó" meg ilyen sárkányokat, virágot, pillangót az tényleg primitív.


Viszont aki jó helyre és ízléses munkát tetováltat magára az nem feltétlen. Szerintem a tetoválásnak is van egy minősége mind helyválasztást illetően és mind minőségileg.


Aztán vannak olyan kultúrák, titkostársaságok ahol bevett a tetoválás itt kategorizálni nem lehet a viselőjét.



Önálló vélemény mindenkitől függetlenül a tetoválás felesleges, meg lehet unni, szerintem csúnyítja a bőrt és ha megöregszel még rondább lesz mert megereszkedik a bőröd és veszít a rugalmaságából

Én gyerekkoromban a régogumikból, 100 forintos boltból minden tetoválást megvettem és feltettem a karomra még világítottak is a sötétben. Szóval teljesen kiéltem ezt a fajta irányzatomat, hogy tetováltassam magam. Voltak olyan esték amikor a haverjaimmal versenyeztünk, hogy kilátszik jobban a sötétben a világítós tetoválásoktól...


Szerintem a tetoválás egy korszakhoz tartozik a legtöbb ember esetében akinél meg nem azt nem feltétlen tartom sötétnek, bár sokkal inkább gondolom valamilyen szinten sötétnek mint értelmiséginek.

2023. jún. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem aki csak ezért nem tetovál mert fél, hogy kinézik különféle körökből: munkahely, társaságiéletből az ne tetováljon mert szorongani fog ha mégis kitetováltatja magát.
2023. jún. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
66%

Nem ritkább. Olyan egyetemen végeztem Angliában, ami világszerte ismert és nagyjából 800 hellyel előzi meg a legjobb magyar egyetemet is a ranglistán, és nagyon sokaknak volt tetoválása, szaktól függetlenül.


Most olyan helyen dolgozom, ahol majdnem mindenkinek van mestere, többek pedig doktoráltak is. Több mint a munkatársaim felének, engem is beleértve, van tetoválása.

2023. jún. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk (egy egészségügyis szak) pl vagy 4-nek van tetoválása a 17-ből. Egy még tetovál is.


A régi osztálytásaimmal nemigazán tartom a kapcsolatot, de Facebook képek alapján ott se annak van inkább tetoválása, aki szakiskolába ment 8. után.

2023. jún. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
28%

Sok munkahelyre fel se vesznek, ha tetoválásaid vannak.

Sokan direkt villognak a tetoválásaikkal.

2023. jún. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
68%

Nem látok összefüggést a két dolog között.

A férjemnek baromi jól menő cége van, tokától bokáig ki van tetoválva. Ez olyan szakmai amihez nem kevés tudás is kell.

Ha lehet ilyet mondani a legokosabb, legmagasabb iskolát végzett alkalmazottunk is tele van tetoválva. (Fizika diploma, a tanár szerint a legjobb tanulója volt az egyetemen, ott akarta tartani de szerencsére nálunk jobban érezte magát 🙂)

2023. jún. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
42%
Max. rejtettebb helyen van, pl.: lábfejen.
2023. jún. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!