Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi értelme van az önbizalomhiá...

Mi értelme van az önbizalomhiánynak?

Figyelt kérdés

Főleg nőknél, mi okozza? Többször is megfigyeltem már ezt, de a legutóbbi volt a csúcs. Vonaton utaztam, velem szemben egy gyönyörű lány ült. De tényleg, toppos volt. Nem "aránylag" szép, hanem kb a természet diadala. Olvasott egy könyvet, gondoltam, csak lelesem, mi érdekelhet egy ilyen csodanőt. Hát, a címe nem volt más a könyvnek, minthogy: "Hogyan legyen önbizalmad?"

Egyrészt: Akinek nincs önbizalma, annak majd egy könyv elolvasása után lesz? Ha valaki sablonos rigmusokat ereget feléd, attól majd jobban fogod becsülni magad? Az önbizalmat mindenkinek a maga útján kéne megtalálnia, nem pedig afféle egy LEGO összeszerelő katalógus alapján. Szerintem ez nem segíti, hanem még inkább rombolja az önbecsülést, ha azt leírás alapján próbálod megteremteni magadban, nem pedig egy saját ösvényt kitaposva.

Másrészt, egy ilyen szép nőnek miért nincs önbizalma? A férfiak irányába nem kell küzdenie. Náluk instant nyerő lesz. Nem csak azért, ahogyan kinéz, hanem az öltözködése, a kisugárzása. A nők szerintem konkurenciaként tekintenek rá. De ha ezt valaki jól kezeli, akkor ebből is lehet erényt kovácsolni. Az ember lelke attól inkább erősödjön, ha irigykednek rá, minthogy összeroppanjon.

Nem ez az első és egyetlen példa, ahol szép, ápolt, szinte perzselő kisugárzású nőknek romokban van az önbecsülése. Miért? Mi ennek az értelme?

Én férfiként nem vagyok egy szuper sikeres valaki. Legalábbis, a társadalom szemében. Én úgy élek, ahogy kényelmes, nem úgy, ahogy azt a társadalom elvárja. Ennek ellenére soha nem ártok senkinek. Élni, és élni hagyni, ez az elvem. És nekem mindig volt önbecsülésem, ami nem ugyan az, mint az EGO. Az önbecsülés az, amikor szereted magad, ismered minden előnyödet, korlátodat, és ezzel együtt fogadod el magad. Miért olyan nehéz ez, főleg szép nőknél?



2023. jún. 6. 15:13
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
82%
Semmi értelme nincs
2023. jún. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
92%

Az önbizalom hiánynak az az értelme, hogy lásd és értsd, nem vagy azonos sem a gondolataiddal, sem az érzelmeiddel.


Ez a fajta ráeszmélés segít abban, hogy tudatossá válj.

2023. jún. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
2-es, nem tudom, és ilyet soha nem éreztem. Én, mióta az eszemet tudom, önazonos vagyok. Mivel csak magamból tudok kiindulni, el sem tudom képzelni, hogy valaki ne legyen ösztönösen önazonos.
2023. jún. 6. 15:26
 4/38 anonim ***** válasza:
63%

2.vagyok.


Felhozhatnám példának a buddhista, théraváda meditációt, de én ezt akkor tapasztaltam meg, mikor drog fejbe vágott.


Olyan volt, mint amikor a moziban ülsz és nézed a vásznon a filmet.


Én ugyanúgy érzékeltem, hogy vagyok valami és külön van előttem a gondolataim, érzelmeim, hitrendszereim.

Nem én vagyok az...


El kezdtem ez miatt ok-okozatban látni.


Amikor a haver elmesélte az egész életét, láttam az ok-okozati viszonyt a jelene és a múltja között.

Láttam és értettem, miért tart ott, ahol.

2023. jún. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
33%
Ki tudja.
2023. jún. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
87%

Igen, segíthet egy könyv elsajátítani a megfelelő gondolkodásmódot és ajánlhat olyan gyakorlatokat, amik segítenek megismerni és elfogadni magad. Mert az önbizalom alapja az önismeret. Nem az, hogy makulátlanok vagyunk mások szemében, hanem hogy tudjuk tisztelni azt az énünket is, akit egy darab szarnak gondolunk és neg tudjuk húzni azokat a határokat, amik megakadályozzák, hogy mások kapva kapjanak a lehetőségen és visszaéljenek azzal, hogy nem tartjuk magunkat annyira, mint másokat. Amellett, hogy nyilván ez a bizonyosság-érzet, ami az önismerettel jár, nyugodtabb és boldogabb életmódot eredményez.


Az önbizalom nem csak olyan szempontból fontos, hogy ne érezd magad szarul, hanem hogy tudj élni a lehetőségeiddel, tudj azzá lenni, akivé szeretnél. Én például most már inkább ilyen szempontból fejlesztem, mert nem szorongok, jól érzem magam a bőrömben egy átlagos hétköznap, de annyira már nem bízom magamban, hogy ha van egy nagyobb kihívás, abban a lehetőséget lássam, ne a bukásom. Korábban rommá baxtattak egész általánosban és középiskolában, annyira szarul voltam önbizalom terén, hogy akkor is összehúztam magam és elbújtam, ha mindenki más hitt bennem. Ennek már vége, de ezzel nem ért véget a munka, most azt kell megtanulnom, hogy hogyan viselkedjek akkor, ha valaki szándékosan mocskol vagy lehúz. Mert egy barátságos környezetben könnyű működni, de ha valaki odavág valamit, külön képesség kell ahhoz, hogy megmondd neki, hogy te ebből nem kérsz/te majd azt tudod/te ezt igenis kikéred magadnak, mert semmivel nem vagy kevesebb a másiknál, és akkor is magaddal maradj és higgy magadban, ha senki sem hisz benned.


Azt pedig felejtsük már el, hogy a mindenre gerjedő, alacsony ingerküszöbű kanos parasztok nyáltócsái bármit is érnek. Maximum ha nagyon ocsmánynak hiszem magam, de abban például egyáltalán nem, hogy abban higgyek, hogy alkalmas vagyok egy jól működő, hűséges, szeretetteljes párkapcsolatra vagy arra, hogy egy olyan ember vegyen el feleségül, akiben megvan, amit keresek. Esetleg arra, hogy alkalmas vagyok egy komolyabb pozícióra vagy rendelkezem a megfelelő képességekkel, hogy meg tudjam csinálni helyesen az adott szakmai feladatot, le tudjam futni azt a távot, neg tudjam emelni azt a súlyt, helyesen tudjak eljárni egy konfliktusban, meg tudjam nyerni azt a pályázatot, oda tudjak menni ahhoz az emberhez és boldogan el tudjam énekelni azt a számot egy buliban akkor is, ha egyébként kib aszott hamisan énekelek.


Mi köze annak, hogy hányan basznának, ahhoz, hogy ki merj lépni a saját életed színpadára és olyan koreográfiát tolj le, ami után boldogan halsz meg?

2023. jún. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
66%
A könnyen megszerezhető dolgoknak meg köztudottan nincs értéke. Az a szint, amit elérsz anélkül, hogy egyáltalán próbálnád, nem a te szinted. A sikerélményt pont az adja, hogy képesnek érzed magad valamire, amire alapvetően nem lennél/nem voltál.
2023. jún. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
63%
Először is kinek mit jelent az önbizalom? Mert
2023. jún. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
78%
Jah azt kihagytam, hogy a vonzó női külső milyen szinten alá tudja ásni az ember szakmai tekintélyét. Nagyon sokat kell dolgozni ahhoz, hogy te ne angyalka legyél, aki felkefélte magát a trónra, hanem valaki, aki egy állat abban, amit a szakterületén véghez visz és akinek a véleményét kikérik egy szakmai kérdésben ahelyett, hogy mikor hátat fordítana, egyből mindenki a seggét nézné meg őt hülyének.
2023. jún. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:

6-os, ne karikírozd így ki azokat a férfiakat, akik szeretik a szép nőket. Sajnos, vagy nem sajnos ez az igazság. A férfiak minden esetben vonzódni fognak a szép nőkhöz. Ez evolúció. Nem kell ahhoz kanos parasztnak lenni, hogy egy férfi átlássa nő és nő között a különbséget. Az egyikük tetszik neki szemre, a másikuk nem. A sikeres férfiak mellett nem véletlenül vannak mindig szép nők. Mert ők vannak azon a szinten, hogy választhassanak, és ha már választhatnak, akkor választanak inkább szépet. És mielőtt félreértenéd, nem arról van szó, hogy a férfiakat csak a kinézet érdekli. De a kinézet úgymond a belépőjegy ahhoz, hogy egymás lelkét is elkezdhessék megismerni a felek. És ezért senkit nem kell elátkozni, mert szeretik a szépet. A nőknél is ugyan úgy megvan ez a belépőjegy, amit kiosztanak a férfiaknak ahhoz, hogy egyáltalán elkezdhessenek megismerkedni. Csak míg a férfiak szemében ez a belépőjegy a nő kinézete, úgy nőknél ez a belépőjegy a férfiak ápoltsága, magabiztossága, stabil életvitele. A nők is szeretik, ha a férfiban megvannak ezek az adottságok. Izzadtságfoltos ujjatlan trikóban sört iszogató kubikos férfiakhoz nem fognak vonzódni, csak ha nincs más választásuk, és ezért nem lehet a nőket se kárhoztatni. Ugyan így, a férfiakat se lehet kárhoztatni azért, hogy elsősorban a szép nőket keresik, legyen akármilyen nemes a lelkük. Nagyon ritka a világban, hogy egy sikeres férfi csúnya nőt választ. El tudom képzelni, hogy van, de rendkívül ritka. Minthogy az is, hogy egy sikeres, szép nő izzadtságfoltos alkoholistát választana magának.


Lényeg ami lényeg, én úgy gondolnám, hogy az ember alapvetően szereti magát. Ez kéne hogy legyen a természetes. Ezt az önszeretetet megingatni sok esetben az szokta, hogy az ember másokhoz méri magát, vagy hogy mások véleményére ad. Na, és szerintem ez a fő hiba. Ha az ember másoknak akar megfelelni, nem saját magának.

Kiállni magunkért, nos, ezt is lehet több szemszögből nézni. Szerintem három szint van.


Ha szekálnak téged, és te búsan elbújdosol sírni a sarokban, az az önbizalom legalsó szintje.

Ha szekálnak, és te dühösen kiállsz magadért, az egy kis fokkal feljebb van, de ugyan úgy kisebbségi komplexusra utal, mert komolyan veszed a sértegetéseket, magadra veszed, és visszavágsz.

Ha szekálnak, és te ezt mosolyogva hallgatod végig, majd ügyet sem vetve róluk szépen elsétálsz, na ez az igazi megrendíthetetlen önbizalom. Mert nem vetted magadra amiket mondtak rólad, és bosszút sem álltál érte, senki nem sérült így lelkileg. Élni, és élni hagyni. Mindenki azt mond és gondol amit akar, a lényeg, hogy az ember ne ártson senkinek, se magának, se másnak, maradjon mindenki önazonos. Ez kéne hogy legyen mindenkiben az ösztönös reakció.

2023. jún. 6. 15:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!