Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehetne megtalálni...

Hogy lehetne megtalálni felnőttként hogy miben vagyok jó, mi az erősségem? (Munka terén)

Figyelt kérdés

Nemsokára 30 leszek, de még mindig nem tudom miben vagyok jó.

Elkeserít hogy egyszerűen butának érzem magam.

Egyetemről először kibuktam, az első képzésemen még az első féléves tárgyakat se tudtam teljesíteni. Utána 5 év alatt sikerült összeizzadnom egy bölcsészdiplomát puskázással meg hasonló módszerekkel, de iszonyat nehéz volt (pedig elvileg büfészak amit bárki megcsinál röhögve)

Most dolgozok a szakmámban, már 4 éve de még mindig butának érzem magam hozzá, sokszor nem értem miről beszélnek a többiek (szakmai témák terén), inkább csak túlélek.


Sokáig azt hittem az angolom legalább jó, van C1 nyelvvizsgám de az már kb 13-14 éve, azóta nem használtam és nem is nagyon tudok megszólalni, múltkor útbaigazítást kért tőlem egy külföldi és nem tudtam kinyögni egy értelmes választ angolul. (Érteni értem, rengeteg youtube videót és podcastet hallgatok angolul, azzal nincs baj)

A munkahelyem küldött már tanfolyamokra, ezeken nem igazán ragadt rám semmi, nem igazán értettem sok mindent (pl SEO képzés).

Jogsit szereztem de azóta már nem tudom melyik pedál melyik, fogalmam sincs az autósokra vonatkozó kresz szabályokról, nem tudok ennyi mindent megjegyezni.

Emelt szintű informatika érettségim van, a munkaidőm nagy részét irodai szoftverekkel töltöm, kivételesen ebben egész magabiztosnak éreztem magam de most megcsináltam linkedinen egy excel és egy word quizt, elvileg az alsó 20%-ba tartozok a felhasználók között.


Ezek csak példák, direkt többféle területről.


Szeretnék munkát váltani de egyszerűen nem tudom mi az amivel meg tudnék birkózni… eddigi tapasztalataim alapján az se sokat segít ha elkezdek tanulni valamit.. kezdek nagyon elkeseredni hogy egyszerűen nagyon gyengék a képességeim.


Hogy deríthetném ki miben vagyok jó? Van aki felnőttként találta meg az erősségét?


2023. jún. 7. 15:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%

Rossz a memóriád :@

Miben érzed magad jónak?

2023. jún. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Késő már ehhez.
2023. jún. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#1

Semmiben, pont ez a baj.

2023. jún. 7. 15:22
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

De valami biztos jól megy. Most az hogy egy teszt azt mondja nem, attól még ha jól megcsinálod akkor szép.

Kézügyesség? Esetleg zenei érzék. Művészet? Modellezés gépen? Rengeteg féle dolog létezik.

2023. jún. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#4

A kézügyességem béna. A zenei érzékem kimerült alsóban egy év zenesuliban, aztán abbahagytam mert nem értettem mik ezek az A-B stb hangok és a kottaolvasás is lehetetlennek tűnt. :D

De engem most főleg olyasmi érdekel amiből meg lehet élni, dolgozni lehet benne. Hobbi terén elvagyok a “passzív” hobbikkal, túrázás olvasás stb, amiben nem kell jónak lenni. (Videojátékozni is szeretek de ritka hogy ki is tudjak vinni végig egy játékot😅) az nem zavar, de én is pénzből élek szóval jó lenne valami skill amiből lehetne 💸-t fakasztani.

2023. jún. 7. 15:33
 6/12 anonim ***** válasza:
22%
Férfi vagy nő vagy?
2023. jún. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nő, de ez mit számít a kérdés szempontjából?
2023. jún. 8. 06:52
 8/12 anonim ***** válasza:

Le lehet pontozni, de másban jó egy nő mint egy férfi.


Nőként marketinges dolgok, ügyfelekkel való kommunikáció, olyan helyeket próbálj ki ahol meg kell jelenni szerintem.

Ilyesmiket próbáltál?

2023. jún. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#8

A szülésen kívül szerintem nincs nemi alapú különbség ilyen téren.

Az ilyesmi rettenetesen taszít és nem is vagyok jó benne, sajnos eddigi munkáim során alkalmi jelleggel kellett ügyfeleket pesztrálnom és rettenetes volt.

“Marketinges dolgok” alatt mit értesz pontosan?

2023. jún. 8. 11:07
 10/12 anonim ***** válasza:

Máshogy működik az agyunk.


Marketing alatt például hogy mit kellene egy kis reklámfilmbe belerakni akár. Logo kitalálása. Hol kellene promozni a terméket. Insta, face? Tiktok?

Mit kell belerakni.

Ezernyi dolog.

2023. jún. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!