Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tartsam meg magamnak a...

Hogyan tartsam meg magamnak a véleményemet?

Figyelt kérdés

Nem tudom valójában mikor jó, és mikor nem jó megtartani a véleményt, és mikor lehet elmondanom amit gondolok. A másik az, hogy alapból nem könnyű nekem, hogy nem mondjam el a véleményemet, főleg akkor amikor nem értek egyet. Meg attól félek, hogy ha magamban tartom a véleményemet akkor a feszültség bennem gyülemleni fog, és egyszer olyan helyzetbe fog kijönni belőlem, hogy az nem jó.


Amikor mondjuk GYIK-en tettem fel kérdést, és válaszoltak a kérdésemre, én amiben nem értettem egyet leírtam. Nyilván azért is van, hogy nem kapok választ, mert ha valaki megpróbálna segítőkéz is lenni, elég lenne az, hogy lássa, hogy ellenkezek azokkal akik segítenek nekem, és nyilván megfogalmazódna benne, hogy minek segítsen ha úgyis ellenkezni fogok vele.


Nem tudom mi tévő legyek? Hogy ha valaki segíteni szeretne, azon leszek, hogy ne szóljak vissza, hanem meghallgassam a véleményeket!


20 F


2023. jún. 7. 15:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Milyen formában okoz gondot, ha elmondod?
2023. jún. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A Gyk egy külön kategória, itt mondd el a véleményedet, azért van. :)

Élőben attól függ. Ha a dolog téged személyesen érint, akkor mondd el. Ha nem, csak a másik csinál valamit, amivel te nem értesz egyet, akkor inkább ne. Legfeljebb akkor, ha kérdezi, és akkor is csak óvatosan, nagyon alapos megfontolás után.

Legjobb lenne, ha írnál példákat, hogy mire gondolsz, úgy egyszerűbb megmondani, mibe álljál bele, és mikor tartsd meg inkább magadnak a véleményedet.

2023. jún. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki elmondja a véleményét egy harmadik dologkról, akkor Te is elmondhatod.

Ha Te kéretlenül kioktatsz valakit, minősíted, főleg akkor, ha sosem voltál az ő helyzetében, az tök felesleges, és csak értasz vele. Ez nem jó.


"Amikor mondjuk GYIK-en tettem fel kérdést, és válaszoltak a kérdésemre, én amiben nem értettem egyet leírtam."

. És ennek mi értelme van? Sosem értem az olyan kérdezőket, aki feltesznek egy kérdést, hogy pl. "miért csinál valaki valamit", kapnak egy magyarázatot, majd a válaszolóval kezd vitatkozni.

Másik meg a "mit tegyek", jönnek a válaszok, és aztán sorban a kifogások.

Vagy nem értem, mire gondolsz.

2023. jún. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Például ha anyukám és nővérem vitatkozik, és én nővéremmel álláspontjával nem értek egyet, mert nem igaz, akkor úgy vagyok vele, hogy el akarnám mondani a véleményemet, de a nővérem lehet figyelmen kívül hagyná. Sokszor van az, hogy mondok valamit, és egyszerűen leignorálja amit mondok, mintha nem érne semmit a szavam. Én kiállok az anyám véleménye mellett csak, meg alapból a nővérem nem a legélesebb kés a fiókba, de így se hallgat a józan észre. Egyszerűen bánt ha okoskodik anyukámnak, és így van nagymamámmal is, mert jót akar, és ő meg okoskodik neki, hogy kinek mi lenne a dolga a családban. Rossz érzés látni, hogy nagymamám nem tud mit visszaszólni, ezért segítek neki. Amúgy nővérem nem is dolgozik majdnem egy éve, néha főz, takarítás nagy részét én végzem, és még ő beszél arról, hogy kinek mi lenne a dolga, mikor nem is dolgozik, vagy a kedvencem, hogy anyámnak magyarázza, hogy kéne nevelni gyereket, vagy viselkedni velük, mert éppen más családnál ezt látta. Persze van olyan, hogy néha nem átgondoltan válaszolok, ami ellen szeretnék tenni is, de szerintem amiről beszél a nővérem, arról azért van valamennyi rálátásom. Szóval röviden közbeszólok amikor nem értek egyet abba, amit ő mond.
2023. jún. 7. 15:51
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Például ha anyukám és nővérem vitatkozik"

. Akkor neked miért kell ott lenned? Miért kell belekontárkodnod az ő vitájukba?

Meg miért gondolod, hogy neked ki kellene állod anyád véleménye mellett? Gondolod, egyedül nem boldogul?


Nem a véleményeddel van baj, hanem hogy kéretlenül belegázolsz a két ember között kialakult dinamikába, nem hagyod, hogy a konfliktus magától megoldódjék. Anyád nem tudja megoldani a helyzetet, a nővéred meg jogosan érzi, hogy egyenkőtlen feltételekkel kell kiállnia magáért (tudom, mert anyám pont azt csinálta gyakran, amit Te is).


Tök mindegy, hogy kinek van igaza, téged nem hívtak meg erre a teadélutánra. Mindez azért persze, mert egyszerűen nem kedveled a nővéredet, mert azért valljuk be, eléggé gusztustalan stílusban beszélsz a nővéredről: "nem a legélesebb kés a fiókba"

Ha már az élességről szó esett: fiókbaN.


Egyébként kezd gyanús lenni, hogy Te voltál az, aki arról tett fel kérdést, miért baj, hogy mindennek utánaolvasol...

2023. jún. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azt én írtam. Azért tettem fel a kérdést, mert amikor segítettek nekem, ellenkeztem velük, az miatt nyilván nem kaptam segítséget. Azért tettem ki ezt a kérdést, hogy tudjak változtatni magamon.


“Gusztustalan stílus”


Nem ismered őt, voltak húzásai annyit mondok. Sok probléma volt vele, amit el se tudsz képzelni, maradjunk ennyiben, mert már maga téma frusztráló.


A többi viszont igaz. Nehezen viselem el a konfliktust, ha velem van, vagy ha olyanokkal akik közel állnak hozzám. Ez ellen nem tudom most mit csináljak.

2023. jún. 7. 16:34
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A konfliktus az élet része. Ha két ember közé betolakszol igazságot tenni, akkor ezzel akadályozod őket a saját megoldásuk megtalálásában.

Ha tényleg segíteni akarsz, akkor kívülállóként megfigyelve egy ilyen vitát, próbálj meg kiemelni mindkét álláspontból egy jó és egy rossz dolgot. Ha ez megvan, akkor az eset után külön külön elmondhatod nekik.

Bár úgy vélem a tesód csak egyszerűen nagyszájú, és ezt te rosszul viseled.

2023. jún. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#7


Igazad van. Hát tesóm szereti osztani az észt a szüleimnek de ő baja, majd meglátja. Megfogadom a tanácsodat, azon leszek!

2023. jún. 7. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!