Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan jellemeznéd az 1999-200...

Hogyan jellemeznéd az 1999-2006 közti időszakot?

Figyelt kérdés
Hiányzik az akkori élet?
2023. jún. 8. 09:06
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
17%
A komcsik saját maguknak történő privatizációs időszaka
2023. jún. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Mivel az volt a fiatal korom, fiatal felnőttkorom, így persze hiányzik.

Sok minden egyszerűbbnek tűnt akkor. Voltak már digitális lehetőségek, persze nem ilyen mértékben, mint most. Viszont nem is voltunk ennyire rákattanva, inkább csak az előnyeit láttuk. A közösségi oldalak nélkül például nagyon jól meglennék, vagyis inkább azon jelenségek nélkül, amit ahhoz kapcsolódnak, pl. szinte meztelen képek posztolásából megélni, vagy hogy teljesen átszerkeszti valaki magát egy egyensablonra.

2023. jún. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
70%

Egyfajta "aranykorként"...


Már jelen volt az internet, de akkor még valóban öszekötötte egymással az embereket ahelyett, hogy szétválasztotta -és megosztotta volna őket. Akkoriban még átlagban véve sokkal több ember értékrendje volt helyes, vagy helyesebb a mainál, voltak mértékek, határok, keretek, íratlan szabályok, amelyekhez igazodni lehetett. Pozitív példa, értékek, határvonalak. Támpontok az életben... A mai ember mértéktelen, önző, mindent magának akar azonnal, akár mások eltaposása árán is sokszor.


Akkoriban összetartóbb szemlélet volt jelen, és volt bizalom, mert voltak erkölcsök, felelősség, lelkiismeret. Az adott szó be volt tartva. Egészséges volt a közízlés és a mentalitás, nem ilyen torz és abszurd, mint a jelenkorban. A gyerekek még játszottak, volt képzelőerejük, keresték egymás társaságát, megismerték a természetet, ma meg már eleve rabszolgaként születnek, odalancolva vadidegen óriasvállalatok mesterséges médiumai elé, mint sertés a moslékosvályúhoz, és fogyasztják a mérgező, torzítószemetet.


Akkoriban a zenék dalszövegei még szóltak valamiről, a szülők többségének voltak elvei, nem volt olyan létbizonytalanság és kiszámíthatatlanság mint napjainlban, nem volt jelen ilyen mértékű szolgaság és kiszolgáltatottság, ilyen mértékű függés.


Én legszívesebben visszahoznám ezt az időszakot, és minden erőmmel azon lennék, hogy maradjunk meg itt, ebben. Hogy ne "fejlődjünk" akkor, ha már felesleges, és már csak teherrel, kiszolgáltatottsággal, és feleslegesen generált mesterséges problémákkal építjük körül magunkat ahelyett, hogy csak hátradőlnénk és élveznénk a jót, külső környezetünk mesterséges építése helyett pedig a lelkünket "fejleszthetnénk", javíthatnánk természetesen, hogy emelkedjen új magaslatokra a tudat és az értelem, ahelyett, hogy haszonállatokként tengetnénk a mindennapjainkat gépekre kötve, és még újabb utódokat is bevonnánk ebbe.

2023. jún. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
83%

Akkoriban anyám 2 munkahelyen dolgozott, hogy eltartson engem és a testvéremet. A testvérem egy parazita volt, szinte nálunk éltek a haverjai. Mindig mindent megettek. Sokszor nem volt mit ennem este 7ig, amíg anyám haza nem jött.

Vagy bementem a munkahelyére (város másik végébe, vagy otthon ültem éhesen).

Albiban laktunk, csak kinti wc volt, ahol nem szerettem wczni.

Röviden; nyomorúságos, csórós putris életem volt abban az időszakban.

Abszolút nem hiányzik.

2023. jún. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
81%
Középiskola-főiskola időszak, most önállóbb vagyok saját jövedelemmel, nem hiányzik, hogy bárkitől is függjek. Egy dolgon azért változtatnék, maradnék szakmát tanulni a középiskolában, és csak utána tanulnék tovább felsőoktatásban, egy átmeneti időszakban jártam főiskolára, és annak minden gyerekbetegsége rajtunk csapódott, nem volt jó.
2023. jún. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
71%
Pont az aranykor jutott nekem is eszembe. 17 éves voltam 99-ben, onnan a legszebb évek, a legnagyobb tapasztalatok. Sokat gondolok rá, hogy mekkora szerencsém volt, hogy akkoriban nem volt fb, így nem voltam totális kontroll alatt és a rengeteg hülyeség, amit megtettünk fiatalon, javarészt sose derült ki. :)
2023. jún. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
78%
Minimax, CN, Fox Kids/Jetix
2023. jún. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Ovis voltam utána meg általános iskolás. Jó volt :D Sokat meséztem
2023. jún. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
12%
Aranykor, amikor Medgyessyék szinte szórták a pénzt mindenkinek, majd nyögés, miután Gyurcsányék átvették a kasszát és megpróbálták orvosolni a hibát.
2023. jún. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
74%
A zene és úgy általában a médiatermékek semmiben sem voltak jobbak (TNT, Való Világ, Győzike folyik a csapból is, stb.).
2023. jún. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!