Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Fel szoktad ajánlani a tegeződ...

Fel szoktad ajánlani a tegeződést, vagy alapnak tartod, hogy ha így szólítasz meg valakit, akkor ő is visszategezhet?

Figyelt kérdés
40-es férfi vagyok, és a korosztályommal meg a fiatalabbakkal tegeződni szoktunk, az idősebb ismeretlenekkel alapból nem, viszont nálam automatikus, ha én tegezem, akkor az illető nyugodtan visszategezhet. Ha nem meri akkor persze szólok neki, de nem szokott ebből sose probléma lenni. Persze ha idősebb ismeretlenül is tegezve szólít meg, akkor én is minden további nélkül visszaadom, mert nincs csendőrpertus helyzet szerintem. De ki hogy gondolja?
2023. jún. 9. 12:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hol így, hol úgy, de nem vagyok a csendőrpertu híve. Ha tegezek, nekem is tegezés jár. Ez így fair.
2023. jún. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Nem ajánlom fel, igaz 20 éves vagyok, tehát néhány egyetemi tanáromat leszámítva mindenki tegez, szerencsére. De ha rendszeresen mindenki magázni akarna, akkor szóvá tenném, hogy ne tegye, mert ez a kevés magázódás is rémkellemetlen nekem. Idősnek érzem magam tőle.
2023. jún. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem jellemzően mindenki tegezni szokott ismeretlenül is, mert elég kölyökképem van. :D Egyébként attól függ, milyen helyzetről van szó. Ha várható, hogy az illetővel gyakran fogok találkozni a későbbiekben, és magától nem tegez, akkor felajánlom.
2023. jún. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Engem mindenki letegez, es en is ezt teszem


Max idosebbeknek szoktam magazodni.

Teljesen faszsag mar ez a magazodas…

2023. jún. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
85%
Nem magázok én senkit. Nem a sablon etikett miatt lesz valaki tiszteletudó. Ha úgy van nyugdíjasnak is úgy köszönök hogy szia battya
2023. jún. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Én magázok mindenkit, akkor is ha letegeznek, nem őriztünk együtt disznót, nem fogok bizalmaskodni senkivel.
2023. jún. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ha régóta ismerik egymást vagy felajánlotta egyik a másiknak a tegezést akkor kell. Engem kifejezetten irritál, ha automatikusan tegeznek.
2023. jún. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%
Én régi vágású személy vagyok, alapból magázódóm, nekem ez jobb. Általában más ajánlja fel a tegeződést, és vannak személyek, akikhez ez valóban jobban is áll, jobban jön ki.
2023. jún. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
65%
Hát én nagyon nem szeretem ezt a magázódást, sokkal könnyebb mindkét félnek a tegezés. Persze van kivétel, akiket nem illik tegezni, de amúgy random nem fogok magázódni senkivel.
2023. jún. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Kitana. ***** válasza:
64%
30-as vagyok, mindenkit automatikusan tegezek aki 50 alatti, kivéve ha valami ügyintézésről van szó. Én nem szoktam felajánlani, mert nem gondolkodom ilyesmin, ha a másik esetleg magázódni kezd, akkor én is, nekem mindegy, de ha én kezdeményezek beszélgetést, akkor tegeződök, olyan még nem volt, hogy ezek után valaki magázódna velem.
2023. jún. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!